Tai, kad perėjus prie vasaros laiko žmonės skundžiasi miego stoka, prasta nuotaika, o kai kurie ir miego sutrikimais, nes pasikeičia visa dienos rutina, turbūt yra pažįstama daugeliui, bet kas iš tiesų tuo metu vyksta mūsų smegenyse – kviečiame žiūrėti naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.
„Tyrimai rodo, kad persukus laiką, ypatingai į vasaros laiką perėjus, daugėja autoįvykių, širdies kraujagyslių ligų, kitų ūmių būklių“, – vardija pašnekovė.
Gydytoja sako, kad jei žmogus jau serga tam tikromis neurologinėmis, kraujagyslių ligomis, jos gali paūmėti persukus laiką. Kai nekintantis režimas veikia priešingai ir padeda įvairias būkles kontroliuoti. Tyrimais jau įrodyta, kad yra svarbu tuo pačiu metu keltis, valgyti – nesilaikant režimo didėja rizika net susirgti vėžiu.
„Režimas yra viena pagrindinių rizikos prevencijų“, – kalbėdama apie tiek kraujagyslių, tiek onkologinių, tiek kitų ligų prevenciją sakė R. Mameniškienė.
Be to, tiems, kurie miega nepakankamai, gali pradėti augti svoris.
„Yra daryti tyrimai, kad mažiau miegojus dvi savaites padidėja kūno svoris, stabiliai, iki kelių kilogramų, tai kad miegas yra labai svarbus“, – kalbėjo gydytoja neurologė.
Pasak jos, išmiegoti 8 valandas yra norma, o ne prabanga, nes smegenys dirba ir miego metu: sutvarkoma informacija, pašalinami nereikalingi dalykai
Kas gali trukdyti miegą ir kokias ligas tai gali signalizuoti, kodėl kai kurie per miegus ne tik vaikšto ar valgo, bet ir mušasi, kodėl atrodo, kad alkoholis padeda užmigti ir ar tikrai jis pagerina miegą – daugiau apie tai, kviečiame žiūrėti naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą trečiadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.







































































































