Greitaeigė „Raketa“ jau supasi Nemune ir laukia starto, o jis į pamarį ir atgal suplanuotas po dviejų savaičių. Laivo savininkai žada, kad šiemet kelionės istoriniu laivu bus gerokai tylesnės.
Nerijus Šilgalis, VšĮ „Vandens kelias“ vadovas sako: „Visiškai pakeitėme garso izoliaciją mašinų skyriuje. Ji išardytas ir sumontuota visiškai nauja, kas yra moderniausia šiandien. Tikimės gerokai mažesnio variklio triukšmo salone plaukimo metu.“
Apie pusketvirtos valandos į Nidą ir šiek tiek ilgiau atgal į Kauną keleiviai jau plauks patogiau, nes atnaujintas ir sovietinės Raketos vidus.
„Persiūtas naujai visas laivo salonas, pačios ergonomiškiausios sėdynės, kokias tik galima rasti tokio tipo transporte, yra panaudotos. Pakeisti stalai ir kiekvienas stalas turės magnetines taures, kurios per didesnes bangas nekritinės ir nereiks būti budriam ir jų gaudyti, atsirado daugiau vietos lagaminams“, – teigia Šilgalis.
Nors verslininkai džiaugiasi atnaujinę ir barą, deja, šiam laivui galioja tos pačios karantino taisyklės kaip kavinėms, draudžiama maistu ir gėrimais mėgautis viduje, tad jei nebus pakeitimų pirmiesiems keleiviams, gali tekti apsieiti be baro meniu.
„Kadangi dar liko dvi savaitės iki plaukimo, tai tie reikalavimai dar gali keistis, tai mes kiekvieną dieną stebim ir žiūrim – bet kokiu atveju, kokie bus reikalavimai, mes pasiruošę vykdyti“, – teigia Šilgalis.
Pernai per sezoną šiuo laivu plaukė bemaž 5 tūkstančiai keleivių, šiemet verslininkai tikisi, kad po pandemijos išsiilgę pramogų keliautojai dar gausiau pirks bilietus. Iki Joninių juos žada su nuolaidomis, o vėliau kaina kaip ir pernai- pusšimtis eurų, ir dešimčia daugiau, jei norisi mėgautis pakrančių vaizdu sėdint prie lango.
„Matosi, kad susidomėjimas didelis, kad žmonėms tų pramogų reikia ir tikimės, kad šitas sezonas mums leis prisiminti, koks pernai buvo nuostabus sezonas, be tų visų hidrologinių sausrų“, – pasakoja Šilgalis.
Dėl nusekusio Nemuno „Raketa“, nors jai reikia ir itin mažo vandens gylio, neplaukė kelias savaites. Šiemet laivybos sezono pradžia, dėl buvusio sniego ir pavasarinių liūčių- džiugina
Vidaus vandens kelių direkcijos vadovas Vladimiras Vinokurovas teigia: „Kol kas turime gerą situaciją upėje, juokaujame, kad vis dar turime potvynį, turime metru ir daugiau nuo įprasto lygio, o nuo praeitos vasaros hidrologinės sausros tai turime ir pora metrų – vandens yra daugiau nei pakankamai ir iššūkių nematome.“
Kas bus vasarą sunku nuspėti. Bet ateityje problemų laivybai Nemune neturėtų kilti – Vidaus vandens kelių direkcija tvarko upę, įrenginėja bunas – per pora metų jų upių tėvo vagoje iš akmenų supils pusė tūkstančio. Tai atsieis 23 milijonus eurų.
„Darbai prasidėjo vyksta intensyviai ir per keletą metų tikimės užbaigti ir pritaikyti jau gerai laivybai upę“, – teigia Vinokurovas.
Pradėjus tvarkyti vidaus vandens kelius – sukruto ir verslininkai – planuoja naujus maršrutus ir pažintines keliones. Jau greit laivas turėtų švartuotis ir Nemuno saloje.
Vinokurovas sako: „Didelis susidomėjimas yra mažesnių laivų, vietinio plaukiojimo, jaučiame tokius taip vadinamus vandens taksi ir pramogoms, kai jau bus galima, pasibaigus ar atlaisvinus turėti šventes ir pasiplaukiojimus su šeimom ir su draugais.“
Atsigauna ir krovininė laivyba, didelėms baržoms tinkamas vandens kelias Nemunu sutvarkytas nuo Kauno iki Atmatos žiočių.