Turistai iš Maskvos, atvažiavę pailsėti į Druskininkus, sako negalintys patikėti savo akimis. Dar prieš kelis mėnesius čia matė stovint prašmatnų namą, o šiandien belikusi griuvėsių krūva.
Nelegaliu pripažintas vadinamasis „Vijūnėlės dvaras“ nugriautas per pora savaičių. Dabar beliko išvežti statybines atliekas ir nuardyti tvorą.
Formaliai namas priklauso kauniečiui Žilvinui Povilioniui. Verslininkas graudžių ašarų dėl prarasto turto nelieja.
„Jeigu būčiau aš neturtingas žmogus, tai būtų tragedija. Pradedi statyti namą ir tau pasako, kad tavo namas netinkamas yra – tai yra tragedija, Kadangi aš esu pasiturintis verslininkas, tai man tie dalykai nebuvo tikrai… Kaip yra taip yra“, – sako verslininkas Žilvinas Povilionis.
Nuo pat „Vijūnėlės dvaro“ skandalo pradžios, kelerius metus vietiniai vis patys kalba, kad pastatas iš tiesų priklauso Druskininkų merui Ričardui Malinauskui:
„Mero. Aš girdėjau taip. O kaip yra aš nežinau. Girdėjau nuo žmonių taip.“
Formalus „Vijūnėlės dvaro“ savininkas teigia esą kalbų galėjo atsirasti, nes kurorto meras buvo susidomėjęs namu. Neva galvojo jį pirkti ar nuomoti. Kalbas, kas tikrasis šeimininkas, pakurstė ir tujų istorija. Štai vieno druskininkiečio filmuota medžiaga. Joje matyti, kaip iš griaunamo „Vijūnėlės dvaro“ kiemo išrautos tujos vežamos į už kelis šimtus metrų esantį mero Ričardo Malinausko kiemą.
„Ponui Malinauskui tujas aš atidaviau. O kokias medines konstrukcijas malkoms ar kam, sakiau, pasiimkite kas norite. Nes man daug pigiau kainuoja atiduoti žmogui, nei vežti į Alytaus šiukšlyną ten“, – sako Ž. Pavilionis.
Nors „Vijūnėlės dvaras“ netrukus nunyks nuo žemės paviršiaus, klausimų šioje istorijoje vis dar nemažai. Štai Druskininkų savivaldybės ir formalaus pastato savininko pozicijos skiriasi kam priklauso žemė po namu. Valdininkai dar praeitą savaitę tvirtino:
„Turės spręsti savininkas. Tai privatus sklypas. Tai jo teisė bus nuspręsti ką daryti. Aišku, kad ten nebegalės būti gyvenamosios paskirties pastatai. Tai yra vienareikšmiškai“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės atstovas Laimutis Genys.
Šiandien oficialus „Vijūnėlės dvaro“ savininkas kalba visiškai priešingai:
„Nežinau, čia savivaldybės žemė. Čia jau klauskite pono R. Malinausko, su kuriuo negaliu bendrauti.“
Nors prabangaus „Vijūnėlės dvaro“ jau nematyti, prie skandalais apaugusio sklypo, smalsauti, vis dar eina žmonės. Vieni aprauda gražaus statinio, kiti džiaugiasi, kad nugalėjo teisingumas. Lietuvos aukščiausiasis teismas net du kartu neskundžiama nutartimi buvo įpareigojęs nugriauti prabangų, tačiau nelegaliu pripažintą pastatą.
Štai, ką sako gyventojai:
„Dabar nugriovė tą namą. Man tai gaila jo, žinokit. Vis vien žmogaus gaila. Kad ir milijonierius, vis tiek gaila.“
„Turi būti kažkokia tvarka Lietuvoje. Ir ta tvarka ji turėtų galioti visiems vienodai.“
„Stovi sau, va ir pajūryje, pažiūrėkime ir viskas. O čia… Na, ko jisai maišė?“
„Išsisprendė ir taškas. Turėsime visi suprasti, kad yra įstatymai. Tik tiek džiugu.“
Visiškai griovimo darbus planuojama baigti iki lapkričio. Taip pat šio mėnesio pabaigoje teismas turėtų skelbti sprendimą ar išmokėti formaliam „Vijūnėlės dvaro“ savininkui kompensaciją – milijoną 800 eurų.‘‘
Beveik du milijonus verslininkas siekia prisiteisti už griovimo darbus, moralinę žalą ir prarastą turtą. Jei ieškinys bus patenkintas, žala turės būti atlyginta iš Druskininkų savivaldybės ir valstybės biudžetų.