San Marine vakarienės restorane jau nekelia nuostabos. Ligoninėse nėra nei vieno Covid-19 paciento, o vakciną gavo 75 procentai iš 34 000 gyventojų. Dar žiemą San Mariną supanti Italija kartu su Europos Komisija šiai 60-ties kvadratinių kilometrų valstybei pasiūlė įsigyti eurobloke patvirtintų vakcinų, tačiau dėl pasaulinių tiekimo problemų ir biurokratinių kliūčių San Marinas rankomis sukirto ir įsigijo tūkstančius dozių rusiškos „Sputnik“ vakcinos.
Dabar sandėliuose dulkant šios vakcinos pertekliui, šalis nusprendė ją išnaudoti į šalį viliojant vakciną norinčius gauti turistus.
„Pradėti skiepų turizmo kampaniją norime, kad pritrauktumėme turistų už Italijos ribų, kurie norėtų gauti „Sputnik“ vakciną, ir tai yra tam tikros vakcinų turizmo kampanijos pradžia“, – sako turizmo ir ekonomikos ministras Federico Pedini Amati.
Įsigyti dvi dozes „Sputnik“ turistams kainuos 15 eurų. Tiesa, ar daug turistų šis skiepas privilios, kelia nemažai klausimų. Naujausios apklausos rodo, kad net pačioje Rusijoje nemokamai šį skiepą gauti norinčių mažėja, o iš viso abiem vakcinos dozėmis paskiepyti vos 6 procentai rusų. Čekijoje, kuri taip pat svarsto įsigyti „Sputnik" vakcinų, ja skiepytis sutiktų vos 14 procentų šalies gyventojų.
Niujorke vakcinuotis miestas skatina mainais už skiepą, siūlydamas savaitės metro bilietą. „Johnson and Johnson" skiepą žmonės gali gauti didesnėse stotyse.
„Šiai vakcinai tereikia vienos dozės. Sustokite kelioms minutėms, gaukite skiepą ir savaitinį metro bilietą“, – pasakoja Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo.
JAV bent vieną skiepą jau gavo kone 60 procentų gyventojų, tačiau susirgimams mažėjant, vakcinavimo kampanijos tempas taip pat lėtėja. Skiepytis neskubančius šalies valdžia ragina įvairiais būdais: siūlo bilietus į sporto varžybas, alaus, spurgų. Merilandas paskelbė, kad pasiskiepiję valstijos darbuotojai gaus po 100 dolerių. O štai Ohajo skiepytis vilioja milijono dolerių vertės loterijos bilietais.
„Laimėtojas bus paskelbtas kiekvieną trečiadienį, penkias savaitės iš eilės. Kiekvieną trečiadienį vienas laimėtojas gaus milijoną dolerių“, – teigia Ohajo gubernatorius Miike Dewine.
Valstija taip pat siūlo loteriją pasiskiepijusiems nepilnamečiams. Jie gali laimėti stipendiją ketveriems metams kuriame nors iš valstijos universitetų. Prizinis fondas padengtas iš pagalbos nuo pandemijos fondo, tačiau valdžia ginasi, kad, saugant gyvybes, net ir tokios priemonės nėra pinigų švaistymas.