Panevėžietė Vilma eidama pasivaikščioti su vos trejų metukų mažaja dažnai užsuka apsipirkti į šalia namų esančią prekyvietę „Žara“. Ir šįkart užsukus į turgelį po stogu jos vaiko dėmesį patraukė sausainiai su šokoladu. Tačiau pasivaišinti jais šeimynai taip ir neteko.
Praplėšus maišelį juose moteris aptiko kirmėlių:
„Vaikas puolė prie tų sausainių su meškučiais. Įsipylėm sausainių ir žiūriu, kad kažkokie siūlai ant jų kaip ir kiaušinėliai. O geriau pasižiūrėjus pamačiau, kad ir kirmėlės ant jų ropoja.“
Atidžiau apžiūrėjusi sausainius moteris išvydo ne tik besiraitančias kirmėles, bet ir sudėtus kiaušinėlius: „matosi, kaip jie ėsti.“
Panevėžietė prisiminė, kad pardavėja dar paragino jų nusipirkti, neva likutis, todėl parduosianti su nuolaida: „Jų nedaug ir buvo. Aš kažkaip jos paklausiau, ji pasakė, kad jie pigiau, nes matė, kad į juos žiūrim, sakau, kodėl jie pigiau, tai sako, jie palūžę, likutis.“
Supykusi moteris šleikštulį keliantį radinį nufotografavo, sukrovė į dėžutę ir kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą: „Pakirto kojas ir pagalvojau, kad gerai, jog nepuoliau tam vaikui duoti iš to maišiuko.“
Skundą gavę maisto inspektoriai neperspėję nurodytos vietos prekiautoją suskubo patikrinti, tačiau tądien jos prekystalis buvo tuščias. Rasti jos nepavyko ir mums, apsilankius kitą dieną. Čia sutiktos pardavėjos tik guodėsi, kad kolegė supelijusiais ar iš galiojimo išėjusiais konditerijos gaminiais prekiauja dažnai, o į klientų skundus nereaguoja.
„Skundžiasi čia nusipirkę. Taip, visi skyreliai kenčia. Visiems gėda, visos čia maisto prekėm prekiaujam ir per ją visoms gėda“, – sako prekiautoja Lina.
„Patikrinimo metu jokių nusižengimų nenustatėm, kadangi šitos pardavėjos identifikuoti nepavyko, kadangi pareiškėjas nenurodė, kokioj prekybos vietoj pirko sausainius. Kadangi neidentifikavom prekiautojos, tada patikrinom visus ten esančius“, – pasakoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio skyriaus viršininkas Žydrūnas Vaišvila.
Tačiau užkalbinti nuolatiniai prekyvietės lankytojai sako sukčiaujančią pardavėją apeinantys ratu. O maisto inspektoriai primena įsidėmėti kelias apsipirkimo taisykles:
„Ten neperku. Tai aišku, gadina, kaip negadina, pas ją tai vis matau, kad pridėta maišeliais. O va pas tą mergaitę nebūna.“
„Aš ten neperku, perku čia man produkcija gera.“
„Reikia pirkti aiškiai sužymėtus produktus supakuotus, jei nefasuoti produktai, turi būti etiketė, ženklinimas. Ir pirma reikia reikalauti čekio pirkimo. Jei yra maišelis, jis turėtų būti užklijuotas su etiketėm, kur galėtum matyti ir galiojimą, ir sudėtį“, – teigia Ž. Vaišvila.
Beje, ši prekyvietė tikrintojų buvo sulaukusi ir anksčiau, maždaug prieš metus buvo bausta viena pardavėja, kuri prekiavo supelijusiais gaminiais. Bet net ir 500 eurų siekiančios baudos jos nejaudino. Galiausiai, neapsikentusi skundų, turgavietės administracijai su tokia etatine pažeidėja teko atsisveikinti.