„Šeimų sąjūdžio” lyderis paaiškino dėl ko nesutaria bendražygiai, bet tikina, kad skilimo tarp jų nėra.
„Šeimų sąjūdžio" pasekėjai ir gerbėjai gali likti sutrikę – feisbuke „Šeimų sąjūdis“ paskelbė atsiskiriantis nuo „Lietuvos šeimų sąjūdžio“. Paaiškėjo, kad atsiriboti nuo Raimondo Grinevičiaus vadovaujamų sąjūdiečių nusprendė Marius Gabrilavičius, žinomas Maksimaliečio pseudonimu. Jis apkaltino Grinevičių „nekompetentingu paskutinių organizacijos veiksmų koordinavimu“. Grinevičius atšauna, kad jų keliai išsiskyrę po mitingo Vingio parke.
„Gabrilavičius išdirbo tam kolektyve, likus 3 dienos iki to mitingo. Ir buvo atsisveikinta su juo, išsiskyrė gal požiūris į tą darbą, aišku čia neviešinsim, dėl ko išsiskyrė, ir mes jo paslaugų buvom atsisakę. Ir viskas, nuo to laiko mes jokio bendro ryšio neturim“, – sako „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ vadovas Raimondas Grinevičius.
Gabrilavičius pagarsėjo ne tik blaivybės propagavimu ir pasakojimais apie farmacijos bei alkoholio pramonės galias, bet ir viešais Putino bei Lukašenkos šlovinimais. Bet dabar tapo nekalbus.
„Ai, kol kas neturiu komentarų šiuo klausimu“, – teigia nuo „Šeimų sąjūdžio“ atsiribojęs Marius Gabrilavičius.
„Kaimynas atėjo ir sako: aš skiriuosi su tavo žmona, o buvai apsiženijęs? Ne, bet skiriuosi“, – kalba „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ Tarybos narys Artūras Orlauskas.
Gabrilavičius šiuo metu bando savo vardu registruoti ir „Šeimų sąjūdžio“ logotipą, tą teisiškai bando ginčyti Grinevičiaus vadovaujamas sąjūdis – sako logotipas priklauso visai Lietuvai. Gabrilavičius buvo pasirūpinęs, kad Vingio parke ant scenos dainuotų jo dukra.
Anot Grinevičiaus, Maksimaliečio susierzinimą ir kritiką galėjo kilti būtent dėl dukros naujos dainos ir noro ją pareklamuoti.
„Jisai paskambino mūsų žmogui, kuris administruoja seimusajudis.lt puslapį ir vos ne pareikalavo, kad būtų į tą puslapį, kur yra video, įdėta jo mergaitės dainuojančios klipas. Va. Nu, ir mes atsisakėm šito dalyko“, – pasakoja R. Grinevičius.
Bet kritikos sąjūdžiui pažėrė ir jo himną sukūręs dainininkas Romas Dambrauskas. Jis feisbuke išliejo nepasitenkinimą rugsėjo 10-osios mitingo organizavimu, netinkamu laiku ir tuo, kad nuo scenos negalėjo pasisakyti visi, kas norėjo. Taip pat pareiškė, kad žmonės pavargo nuo betikslių mitingų.
„Yra žmonių, kurie nori labai greitų rezultatų, ir ne tik Romas Dambrauskas, yra ir paprasti žmonės, kurie, įvyko mitingas, jie galvoja, kad po mitingo viskas, ryte atsibudo, nušvito, konservatorių nėra, liberalų nėra, šitie pasai panaikinti ir plojam katučiu. Tai tokio dalyko nebus“, – tikina R. Grinevičius.
„Romas norėjo radikalesnių veiksmų, mes radikalesnių veiksmų neturėjom ir nenorėjom ir nebuvom suplanavę“, – aiškina A. Orlauskas.
Dambrauskas pakomentuoti TV3 žinių žiūrovams savo įrašą nepanoro. Bet internetinių aistrų netrūksta su kitais sąjūdiečiais. Štai vienas „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ Tarybos narių Artūras Orlauskas viešai nusistebėjo, kad žiniasklaida nepriminė, jog po mokytojos Astros mitingo prie Seimo ir kilo riaušės, o šeštadienį ji rengė naują protestą.
„Ta pati mokytoja Astra, kuri organizavo rugpjūčio 10-osios mitingą, tą dieną pasibaigė mitingas riaušėmis, vėl organizavo rugsėjo 18 dienos mitingą, tai yra tas pats žmogus“, – sako A. Orlauskas.
Pati Astra Astrauskaitė taip pat yra „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ narė ir pareikalavo iš Orlausko viešo atsiprašymo.
Neseniai nusivylimą sąjūdžiu buvo išsakęs ir darbiečių lyderis Viktoras Uspaskichas – norėjo pakalbėti nuo scenos, bet negavo progos. Sąjūdžio keliai išsiskyrė ir su Antanu Kandrotu pravarde Celofanas.
Jis prieš maršą Vingio parke net buvo nurodomas, kaip oficialus organizacinės grupės narys, vedė transliaciją internete. Bet ilgai bendras darbas kartu netruko.
„Irgi požiūris į darbą ir savi interesai. Toks sakinys perkeltinis, jeigu pasako žmogus, kad aš jums seniai sakiau, kad šita gegužės 15 yra mano verslo projektas, na, man užteko šito sakinio“, – sako R. Grinevičius.
„Jisai išsakė visą eilę klausimų, kad jis dar norėtų padaryti taip, ir taip, ir taip, ir Didžiojo šeimos gynimo maršo transliacijų metu jis truputėli nesilaikė žodžio, mitingas mūsų buvo paskelbtas, kad nepolitinis, o jis kvietėsi į savo transliacijas įvairius politikus, nesuderinęs su ta iniciatyvine grupe“, – pasakoja A. Orlauskas.
Antanas Kandrotas šiomis dienomis feisbuke net viešai išvadino vieną sąjūdžio aktyvistų intrigas kuriančiu alkoholiku. Jis pats dabar veikia atskirai, ir vis prašo žmonių aukoti pinigus. Anksčiau prašė jo veiklai paremti, dabar į žmonių pinigines beldžiasi sakydamas, kad renkama parama neįgaliai merginai. Nors jis pats teistas ir vis dar teisiamas dėl finansinių aferų.
Raimondas Grinevičius sako, kad sąjūdis neskyla ir su niekuo nesipyksta, bet pripažįsta, kad atsiranda žmonių, kurie bando prisišlieti vedami kiek kitokių asmeninių tikslų.
„Iš principo, judam kažkur, dirbam viena linkme, bet kiekvienas mato savo kelią, kiekvienas nori būti lyderis, kiekvienas nori turėti savo baltą arklį, gal pilką arklį, gal kažkokį kitokį, vienas nori ant arklio, kitas nori ant patrankos“, – priduria A. Orlauskas.
„Lietuvos šeimų sąjūdis“ pareiškė, kad daugiau mitingų organizuoti neketina. Įgyvendinti reikalavimus valdžią bandys priversti visuotiniu streiku ir pilietinio pasipriešinimo akcijomis.