• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai išleidę daugiau pinigų kelionėms, nei buvo skirta, Seimo nariai jau pirmosiomis šių metų dienomis pradėjo naują kelionių pageidavimų koncertą. Parlamentarų pageidaujamų komandiruočių geografija plati – nuo konferencijos Čilėje iki net 3 savaites trunkančios kelionės po Ameriką.

Pernai išleidę daugiau pinigų kelionėms, nei buvo skirta, Seimo nariai jau pirmosiomis šių metų dienomis pradėjo naują kelionių pageidavimų koncertą. Parlamentarų pageidaujamų komandiruočių geografija plati – nuo konferencijos Čilėje iki net 3 savaites trunkančios kelionės po Ameriką.

REKLAMA

Kai kurie parlamentarai panoro, kad jiems būtų apmokamos komandiruotės į parodas, pinigų seimūnai prašo ir tam, kad pažaistų krepšinį su kolegomis latviais ir estais. Kolegų įnoriai užkliuvo jau ir daliai Seimo valdybos narių – suabejojo, ar tikrai reikia visur keliauti ir ar tikrai iš to naudą pajus mokesčių mokėtojai.

Prasidėjo nauji metai, o su jais ir nauji Seimo narių pageidavimai keliauti. Parlamentarai išsirikiavo su savais prašymais išleisti juos į komandiruotes, ir žinoma, apmokėti išlaidas. Prašymų gauta net keliolika.

REKLAMA
REKLAMA

Iškeisti lietuvišką niūrų orą į už daugiau nei 13 tūkstančių kilometrų esančio Čilės sostinės Santiago saulę, panoro konservatorius, Ateities komiteto narys Kristijonas Bartoševičius. Valdybai jis nurodė, kad konferencijoje pavadinimu „Ateities kongresas“ jis kaups patirtį prieš panašų renginį Vilniuje.

REKLAMA

„Tai yra toks tęsinys spalio mėnesį vykusio Ateities komitetų suvažiavimo Suomijoje ir ten buvo ne tik Lietuvos atstovai, bet ir kitų šalių, Austrijos, Čilės, Estijos, Filipinų, Islandijos, Kanados, Paragvajaus, Urugvajaus, žodžiu, iš viso pasaulio tie atstovai“, – sako K. Bartoševičius.

Valdyba Bartoševičių išleido, skyrė kelionei beveik 3 tūkstančius eurų. Apsispręsti padėjo tai, kad politikos naujokas už nakvynes viešbučiuose susimokės pats. Tiesa, vis tiek ne iš savo asmeninių pinigų, o iš jam, kaip parlamentarui, skiriamų pinigų kanceliarinėms išlaidoms.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas konservatorius, Linas Slušnys, gavo beveik 700 eurų kelionei į Portugaliją, už beveik 10 tūkstančių Zingeris, Lydeka, Norkienė ir Tamašunienė keliaus į Strasbūrą, o Ažubalio vizitas Briuselyje kainuos pusantro tūkstančio.

„Nereikia nuvertinti parlamento diplomatinę dimensiją, ypatingai karo Ukrainoje metu, akivaizdu, kad nuo vasario 24 dienos svarbių komandiruočių skaičius padidėjo“, – tvirtina Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug diskusijų kilo dėl liberalo Juozo Baublio, darbiečio Vigilijaus Juknos ir konservatoriaus Jono Gudausko prašymų išleisti juos į žemės ūkio parodą Berlyne. 4 dienų kelionė į parodą Seimo kanceliarijai kainuotų beveik 4 tūkstančius eurų.

Valdyba norintiems į parodą liepė arba padengti dalį išlaidų iš savo kanceliarinių lėšų, arba sumažinti keliaujančių skaičių.

REKLAMA

„Nauji metai tik praėjo, matyt, dar kai kurie kolegos šventinėmis atsipalaidavimo nuotaikomis, man atrodo, parašė keletą tokių prašymų į valdybą, kurių galbūt nereikėjo, iš tikro, rašyti į valdybą“, – teigia Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Pats Mazuronis, kartu su Kupčinsku, Leipute, Masiuliu ir Valkiūnu ir Seimo kanceliarijos patarėja keliaus į Taliną. Tai kainuos daugiau nei 3 tūkstančius eurų. O štai jauniausias Seimo narys, Laisvės partijos atstovas Marius Matijošaitis keliaus į Ameriką. Ir ne šiaip kelioms dienoms, o net trims savaitėms: „Ar aš teisingai suprantu, kad komandiruotė tęsis 21 dieną? 23 netgi? — Taip, aš manau, kad teisingai suprantate, taip.“

REKLAMA

Matijošaitis pakviestas dalyvauti projekte pavadinimu „Dabartinės jauniesiems Europos lyderiams aktualios Jungtinių Amerikos Valstijų socialinės, politinės ir ekonominės problemos“. Su kokiomis problemomis susiduria amerikiečiai, Matijošaitis aiškinsis Vašingtone, Klivlande, Sinsinatyje, Sietle, San Antonijuje, Larede ir Bostone.

„Jeigu žmogus važiuoja 3 savaitėms į patirties pasisėmimą, ar kaip kvalifikavimosi kursus, tai man atrodo A: to traktuoti, kaip komandiruotę, nelabai išeina, B – jeigu tą traktuoji, kaip asmeninę išvyką, už tai nereikėtų bent jau prašyti dienpinigių“, – sako A. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors išlaidas apmokės amerikiečiai, Matijošaitis kelionę traktuoja, kaip komandiruotę, o tai reiškia, kad iš biudžeto reikėtų jam pervesti apie 1200 eurų dienpinigių. Valdyba nusprendė, kad laisviečiui pinigų nemokės ir pasiūlė jam šią išvyką vadinti ne komandiruote, o tiesiog asmenine kelione už amerikiečių pinigus.

Nustebinti sugebėjo Skvernelio bendražygiai – 16 narių turinti frakcija, nusprendė, kad net 11 iš jų reikia skristi į Briuselį, dalyvauti Europos žaliųjų partijos rengiamame susitikime. Valdybos paprašė padengti draudimą ir sumokėti dienpinigius – apie 2 tūkstančius eurų.

REKLAMA

„Mums, kaip naujai politinei organizacijai, yra ypatingai svarbu suformuoti tuos ryšius su mūsų partneriais ES, Europos parlamente“, – tikina „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas Lukas Savickas.

Valdyba pasiūlė frakcijai susimažinti keliaujančių skaičių, kad išlaidos būtų mažesnės.

„Kviečiančioji pusė prašė kuo gausesnio atstovavimo, tai jie kviesdami padengė tiek skrydžių, tiek nakvynės kaštus“, – teigia L. Savickas.

REKLAMA

Valdyboje pasigirdo ir siūlymai tobulinti komandiruočių tvarką – įvesti kriterijus, pagal kuriuos būtų galima pasiaiškinti, kiek naudos parlamentarų kelionės gali duoti Seimui, ar mokesčių mokėtojams.

„Kartais tai yra tiktai parlamentarų savišvietai, kompetencijos kėlimui, kas taip pat yra labai svarbu, bet gal ne tiek. Ir mes turime patys įsivertinti, už ką Seimas yra pasiryžęs sumokėti, o už ką kolegos, tarkim, tegul moka iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų, arba iš asmeninių lėšų“, – kalba Konservatorius Paulius Saudargas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įvesti visiškai objektyvių kriterijų neįmanoma, nes kiekvieną kartą individualiai sprendžiame ir dėl Seimo nario, ir dėl klausimo, ir dėl svarstomų klausimų darbotvarkės, tai vis tiek šiek tiek subjektyvumo lieka“, – tikina V. Čmilytė-Nielsen.

Kasčiūnas, Pavilionis ir Surplys ir Šakalienė sausio gale ketina skristi į Briuselį. O tiesiai iš jo, tik be Šakalienės, parlamentai keliaus į Stokholmą. Abiejų komandiruočių bendra suma beveik 10 tūkstančių, bet Mazuroniui užkliuvo, kad kartu vyksta ir biurų patarėjai – 2 į Briuselį, o kiti 2 į Stoklohmą, o opozicijos trūksta:

REKLAMA

„Formatas yra labai siauras ir mes net nežinom, ar mes paėmę daugiau žmonių, mes patektume. Aš jau prisimenu, Žygi, antrą kartą girdžiu tą patį, į Ameriką kai važiavot kažkada, iškėlėm klausimą dėl opozicijos, buvo lygiai tas pats, kad jeigu bus iš opozicijos, niekas nesusitiks ten Amerikoje nuvažiavus.“

Į Stokholmą, tik kiek vėliau, skris ir darbietis Vytautas Gapšys. Tai biudžetui kainuos apie 1400 eurų.

REKLAMA

Galiausiai Seimo valdyba paskyrė virš 2 tūkstančių eurų Seimo krepšinio komandos kelionei į Estiją, dalyvauti Baltijos šalių parlamentarų krepšinio turnyre.

Bet ar pavyks išsaugoti čempionų taurę mūsiškiams, neaišku – komandai nevadovaus iki šiol vyriausiuoju treneriu buvęs, legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša, anksčiau vadintas Gudriuoju lapinu.

Seimo narių komandiruotėms, šiemet numatyta 650 tūkstančių eurų. Pernai tam buvo skirta virš pusės milijono, bet parlamentarams jų nepakako, metų gale teko taupyti ir atsisakyti kai kurių kelionių.

Geriau būtu, kad į Marsa
Geriau būtu, kad į Marsa
Ir kad nebegrįžtu
Idomu, pasirodo pingu valdzia turi SOCIAI. Tai kame problemos neapmokestinama minimuma pakelti ir kodel tada reikia didinti mokescius?
galiu nuvežti į Antakalnio kapines už simbolinį 1 eurą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų