• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė planuoja atšaukti judėjimo ribojimus tarp kelių žiedinių savivaldybių ir jose esančių miestų. Valdžia nori atnaujinti ir vairavimo pamokas, egzaminus. Tiesa, karantino švelninimo tempai patinka ne visiems: įvairių sporto šakų treneriai sostinėje po Vyriausybės langais surengė treniruotę, piktinasi, kad sportas lauke ir žiema sunkiai suderinama.

Vyriausybė planuoja atšaukti judėjimo ribojimus tarp kelių žiedinių savivaldybių ir jose esančių miestų. Valdžia nori atnaujinti ir vairavimo pamokas, egzaminus. Tiesa, karantino švelninimo tempai patinka ne visiems: įvairių sporto šakų treneriai sostinėje po Vyriausybės langais surengė treniruotę, piktinasi, kad sportas lauke ir žiema sunkiai suderinama.

REKLAMA

Sostinės Kudirkos aikštė virto milžiniška sporto erdve. Susirinkę įvairių sporto šakų treneriai, bando parodyti Vyriausybei, kad sportuoti tokiomis karantino sąlygomis yra labai sudėtinga.

Šią savaitę įsigaliojusios švelnesnės karantino taisyklės treneriams ir jų mokiniams leidžia sportuoti tik lauke.

„Tokiu oru su vaikais yra be galo sunku sportuoti. O pagrindinė mūsų užduotis, kad grįžtume į normalų gyvenimą, ir vaikus vėl įtraukti į normalų gyvenimą, aktyvų gyvenimą į sportinę veiklą“, – sako karate mokyklos vadovas Darius Gudauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Galima galbūt labai treniruotam žmogui pravesti treniruotę tokiomis sąlygomis, bet treneris daugiau nei vienos treniruotės nepravestų. Reiktų eiti šildytis. Ar mes tokiu leidimu skatinime fizinį aktyvumą Lietuvoje, aš nemanau“, – pasakoja „City box“ klubo vadovas Vitalijus Vasiljevas.

REKLAMA

Sportuoti galima saugiai ir patalpose. Susirinkę treneriai aiškina, kad uždarose erdvėse galima laikytis visų saugumo reikalavimų.

„Mes treniruotis, sportuoti prie minus 10, minus 15, negalime. Galim sukontroliuoti viską, nes pas mus yra kvadratūros labai didelės, Kad jūs suprastumėt, 700 kvadratų yra viena teniso aikštelė ir joje žaidžia 2 žmonės, nesulyginsi su grožio salonais“, – teigia Teniso akademijos įkūrėjas Arūnas Balžekas.

REKLAMA
REKLAMA

Veiklos pradžios laukia ir muziejai. Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai karantino metu parengė Lietuvos regionų bendruomenėms skirtą kilnojamąją parodą, kuri telpa vienoje komodoje.

„Svarbiausias turinys, čia yra 8 stendai, kurie pasakoja skirtingas vasario 16-iosis istorijas. Dabar kol muziejai uždari, negalėtumėme jos parodyti, net ir labai norėdami“, – kalbėjo muziejininkė Vilma Bukaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parodos stalčiuose galima rasti retai eksponuojamų nuotraukų, pašto ženklų, kitų dokumentų, kurie pasakoja, kaip Vasario 16-oji buvo švenčiama 1919–1940-ais metais.

„Mes tiesiog tikimės, kad ilgai neužtruks ir tie atlaisvinimai eis sklandžiai pamažu kaip numatyta ir nebus jokių netikėtumų“, – sako muziejininkė Sandra Germanavičiūtė.

Sveikatos apsaugos ministras žada, kad į visuomenės lūkesčius įsiklausys.

„Mes visus pasiūlymus, tas žinutes tikrai nagrinėsime ir yra toks tikslas, kad mes kiekvieną savaitę vis galėtumėme, kokį tą pokytį padaryti. O jeigu kažkur esame suklydę, karantino rėžimo reikalavimuose, padarę kažką nelogiško, bus proga pasitaisyti“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Tačiau viskas esą priklausys nuo sergamumo rodiklių. Lietuva šiuo metu iš lėto artėja prie antrojo C scenarijaus etapo.

2 savaičių naujų atvejų skaičius tenkantis 100 tūkstančių gyventojų jau beveik nusileido iki 270, tai reiškia, kad vidutiniškai per dieną Lietuvoje laboratorijos aptinka 540 naujų infekcijų.

Mažėja ir teigiamų COVID-19 testų dalis. Šiuo metu vienas 14-os žmonių, kurie atliko koronaviruso tyrimus, sužino, kad jo testas yra teigiamas.

REKLAMA

Valstybės ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei trečiadienį švelninti karantiną. trims regionams, Alytaus, Šiaulių, ir Panevėžio leisti nevaržomai judėti tarp žiedinės ir miesto savivaldybių. Tad žmonės galės keliauti iš rajono į miestą ir atvirkščiai.

„Buvo nuspręsta eiti etapiškai. Pirmiausia pradėti nuo mažesnių miestų ir savivaldybių, o vėliau vertinant situaciją, bendrą susirgimų skaičių, testavimo apimtis ir judėjimą, bus galima svarstyti ir apie kitas likusias savivaldybes“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nebebus problemos, kad privažiavus Šiaulių miesto ribą, kuri už 10-ies minučių nuo miesto centro, tu nebegali dar 10 minučių pajudėti į priekį ir atsidurti miškuose“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

O štai, ką sako šiauliečiai:

„Jau geriau bus. Senai galėjo leisti, žvejams. Vienus leis, kitų neleis irgi blogai.“

„Dabar suvaržymas jaučiasi. Paleistų truputį, tebesuktum galvos.“

„Tikrai būtų smagu pakeisti aplinką, kažkur kitur pasivaikščioti.“

Šiaulių meras nori ir dar vieno atlaisvinimo, mano, kad veidą ir nosį dengiančių kaukių nereikėtų dėvėti lauke. Tiesa, Vyriausybei patariantys ekspertai mano, kad taisyklių švelninimas negali būti per greitas.

REKLAMA

„Žmonės, kai gauna signalą atsilaisvinimo. Anksčiau laikėsi dabar nebesilaikys. Mes turim Jurbarko savivaldybę. Nuskambėjo, viena geriau besitvarkančių, bet joje dabar yra kilimas. Buvo zonoje B, dabar jau išeidinėja į C, virš 200 atvejų“, – sako sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Vyriausybė svarstys ir vairavimo pamokų bei egzaminų atnaujinimą. Žada didelį dėmesį skirti profilaktiniams COVID-19 testams. Esą būtina patikrinti kuo didesnį skaičių gyventojų. Tik tada, anot valdžios, bus galima tinkamai kontroliuoti sergamumą ir galvoti apie švelnesnius ribojimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų