Greta iš Šiaulių į saulėgrąžų lauką sugrįžo lygiai po metų.
„Praeitais metais buvo šiek tiek mažiau saulėgrąžų, šiais metais išvis vaizdas tobulas“, – sako lankytoja iš Šiaulių Greta.
Geltonų žiedų jūrą pernai Greta su vyru pasirinko vestuvių fotosesijai. Šiemet vaizdais džiaugiasi su mama ir dukromis.
„Saulėta, gražu, ne tik saulė šviečia, bet ir saulėgrąžos“, – kalba Greta.
Gretos mama čia pirmą kartą.
„Pačiame saulėgrąžų lauke yra vietų, kur gali atsisėsti, pabūti, nusipaveiksluoti, tiesiog ramiai pabūti su savimi ir pasiklausyti bičių dūzgimo, nes bičių čia labai daug. Pirmą kartą gyvenime mačiau saulėgrąžas baltais žiedais, tamsiais žiedais“, – pasakoja lankytoja iš Šiaulių Asta.
Šie saulėgrąžų laukai geltonuoja Radviliškio rajone pakeliui į Burbiškio dvarą. Sodybos šeimininkai auginti saulėgrąžas ėmėsi prieš trejus metus. Šiemet čia jų galima suskaičiuot virš 70 veislių. Nuo keliasdešimties centimetrų iki, pavyzdžiui, kelis metrus besistiebiančių saulėgrąžų.
Keturių metrų saulėgrąža išsistiebė iš Ukrainos ambasadoriaus atsiųstų sėklų prasidėjus karui Ukrainoje.
„Karo visi neramumai padarė tą saulėgrąžą kitokią, ją pateikė visam pasauliui kitokią, pateikė kaip Ukrainos simbolį, Ukrainos gėlę ir išties daugelis žmonių sėjasi saulėgrąžas, daugeliui siuntėme saulėgrąžų sėklų, kad galėtų namuose pasisėt. Kad būtų arčiau širdies su Ukraina“, – kalba saulėgrąžų lauko įkūrėja Elžbieta Karaliūtė.
Geltonų žiedų jūroje šiemet išsiskiria tamsios spalvos saulėgrąžos, oranžinės ar baltažiedės.
Ne mažiau įspūdingas ir, pavyzdžiui, šis, pilnaviduris, labiau didžiulę chrizantemą ar pienę primenantis žiedas.
Augintoja sako, sunku ir suskaičiuoti, iš kiek šalių atkeliavusių sėklų čia pražydo saulėgrąžos. Dekoratyvinės, valgomos ar skirtos aliejaus gamybai.
„Kai ateina tamsios dienos ir ūkanotos, saulėgrąžos atsisuka viena į kitą ir žiūri susiglaudusios, tai yra porų gėlė, tai yra meilės gėlė. Tai saulės gėlė, kuri duoda labai gerą energiją ir emociją“, – kalba E. Karaliūtė.
„Būtų apsodinę bulvėmis, javais, būtų vienaip atrodę, o dabar čia padarė parką. Ne vien sau žmonės pasidarė, dar ir kitiems duoda pasidžiaugti“, – sako lankytoja iš Šiaulių rajono Janina.
Tiesa, augintojai šiais metais turėjo daugiau vargo. Šiųmetis pavasaris ir vasaros dalis, anot įkūrėjos, nebuvo palankūs saulėgrąžoms.
„Saulėgrąžoms reikia daug saulės, o šie metai buvo lietingi, gavom labai daug lietaus, tad ir saulėgrąžų kai kurios sėklos tiesiog supuvo žemėje. Neužaugo labai aukštos, pradėjo vėliau žydėti, bet tikimės ir ilgesnio žydėjimo laikotarpio“, – tvirtina E. Karaliūtė.
Vėliau pražydusios saulėgrąžos džiuginti turėtų dar visą mėnesį.