Mažas gyvūnėlis, kuriam yra dar tik 3 mėnesiai ir jis dar neturi vardo, yra kalėdinė dovana. Kalėdinė dovana, kurios po Kalėdų niekam nebereikia. Ir tokių kaip šis mažylis prieglaudose yra ne vienas.
Gražiausių metų švenčių proga įteiktos staigmenos – gyvūnai, po poros savaičių liūdnai spaudžiasi narvų kampuose. Gyvūnų globos įstaigų darbuotojai sako, kad tokios dovanos kaip tik šiomis dienomis užplūdo prieglaudas. Ir ši situacija kartojasi kas metai.
„Kalėdinis laikotarpis nėra laikas kada galima iš viso tokias dovanas daryti. Tu gali batus nusipirkti – kokie gražūs batai raudoni ir nieko tiems batams neatsitiks, jei tik išleisi pinigus. Bet, tarkim, gyvybė yra gyvybė, turi širdį“, – sako gyvūnų globos savanorė Simona Šakinytė.
Kiekviena tokia keturkojė nebereikalinga kalėdinė dovana turi ir savo istoriją. O jos tikrai ne šventiškos. Pavyzdžiui, du savo mažylius saugo Coliukė. Kalytė šuniukus atsivedė Kalėdų naktį. Dėl tokio nuo jos nepriklausančio poelgio, kartu su naujagimiais vos neatsisveikino su gyvybe.
„Žmogus, savininkas paskambino ir pasakė, kad kuo greičiau atvažiuokit pasiimti tuos nelemtus šuniukus, kurie atsivesti per Kalėdas, kad jie man negadintų gyvenimo, kitaip aš juos nuskandinsiu“, – pasakoja gyvūnų globos įstaigos administratorė Gintarė Liutkuvienė.
Ir tokių istorijų po gražiausių metų švenčių ne viena. Net ilgus metus gyvūnus globojančioms ir daug žmonių žiaurumo mačiusioms merginoms spaudžia širdį.
„Pošventiniu laikotarpiu sulaukėme taip pat dovanos tokios. Tai yra 6 mažų šuniukų, paliktų dėžėje, per lietų, ankstų rytą, kai dar buvo tamsu“, – teigia G. Liutkuvienė.
Gyvūnų globos įstaigų darbuotojos deda milžiniškas pastangas, kad žmonės gyvūnų vieni kitiems nepasitarę nedovanotų. Nes dažnai norėdami įteikti keturkojus, tautiečiai juos ima iš prieglaudų. Dalis jų ten ir sugrįžta. Likus mėnesiui iki Kalėdų ir tiek pat laiko po jų, prieglaudų savanoriai žmonėms gyvūnų apskritai nebeduoda, tačiau sugalvoję neva originalią dovaną tautiečiai suranda kitus kelius savo tikslui įgyvendinti.
„Netgi būna skelbimai tokie ir feisbuke, ir kitur, kad „parsinešk į namus kalėdinį stebuklą!“ ar „Padaryk jam kalėdinį stebuklą“ tam šuniukui. Tai dažniausiai nėra kalėdinis stebuklas, tai yra kalėdinis košmaras“, – kalbėjo gyvūnų globos savanorė Simona Šakinytė.
Gyvūnų globos įstaigų darbuotojai negaili patarimų, kaip žmonėms elgtis, jei labai nori padovanoti keturkoję dovaną, tačiau bijai, kad ją ištiks toks pat likimas.
„Patartume, kad nedarytų tokio dalyko, nes tai yra gyvūnas – pirmiausia apsisprendimas. Visos šeimos narių pritarimas. Šventinė dovana turėtų būti kitokia, tikrai ne gyvūnas“, – sako G. Liutkuvienė.
„Išsinuomokit filmą tada Kalėdoms. „Šuns tikslas“ labai geras filmas. „Marlis ir aš“. Išsinuomokit „Marlis ir aš“ ir tada pasižiūrėkit, kas gali būti pasiėmus šunį. Lygiai tas pats gali būti pasiėmus katiną“, – pasakoja S. Šakinytė.
Šiuo metu Klaipėdoje ir rajone veikia trys gyvūnų globos įstaigos. Pošventinis laikotarpis visoms joms tikras darbymetis. Savo šeimininkų čia laukia beveik trys šimtai kačių ir šunų.