• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio medikams pavyko atlikti unikalią operaciją – prikelti darbui nebeveikiantį paciento inkstą. Sėkmingai atstačius užkalkėjusią kraujotaką inkstas ne tik atsigavo, svarbiausia, kad pacientui nebereikia ir hemodializių.

Panevėžio medikams pavyko atlikti unikalią operaciją – prikelti darbui nebeveikiantį paciento inkstą. Sėkmingai atstačius užkalkėjusią kraujotaką inkstas ne tik atsigavo, svarbiausia, kad pacientui nebereikia ir hemodializių.

REKLAMA

77 metų panevėžietis į ligoninės medikų rankas pakliuvo kritinės būklės. Žmogui buvo pradingęs šlapinimasis – visiškai neveikė inkstai.

Dėl ūmaus inkstų nepakankamumo pacientui nedelsiant buvo skirtos hemodializės procedūros.

„Buvo nustatyta, kad abi inkstų kraujagyslės yra užsikišę. Kairysis visai žuvęs, o dešinysis negauna visiškai kraujotakos. Tai reiškia, visiškas inkstų nepakankamumas“, – sako gydytoja nefrologė Rasa Šriupšienė.

Su nebeveikiančiu inkstu ir kone savaitę nesišlapinęs ligonis po pirmų kraujo valymo procedūrų atsigavo. Tačiau tokio paciento gyvenimas keičiasi kardinaliai. Vyrui medikai paaiškino, kad nuo šiol tris kartus per savaitę po keturias valandas teks dializuotis iki gyvenimo galo. Arba, jei pasiseks, galbūt jo lauktų inksto persodinimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo atveju visa problema buvo, kad visa liga jau buvo lėtinė žmogus jau po dviejų ar trijų savaičių pateko į angiografą, realiai, tas visas užsikimšimas jau buvo chroninis“, – pasakoja Intervencinės radiologijos sk. vedėjas dr. Andrius Pranculis.

REKLAMA

Tačiau gydytojas Andrius Pranculis nurašyti ligonio neskubėjo. Jis įžvelgė menkutę galimybę pamėginti atkurti vieno inksto kraujotaką.

„Pastebėjau, kad galbūt galima inkstą išgelbėti. Lygtais matėsi per šalutines gysleles ir pavyko įeiti į tą inkstą ir atstatyti pilnai. Gavosi tas pats, kas jam būtų persodintas inkstas“, – teigia dr. A. Pranculis.

Tai, pasak medikų, pirma tokia sėkminga operacija Lietuvoje. Po mėnesio gydymo vyras buvo išleistas namo sveikas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu idealiai atstatyta kraujotaka to inksto, aišku, reiks tikrintis, turi gerti vaistus“, – kalbėjo dr. A. Pranculis.

„Tikrai labai geri rezultatai ir tikrai kaip antrą kartą žmogus gimęs, toliau gali gyventi, nepriklausomas nuo ligoninės“, – sako R. Šriupšienė.

„Turėjome pernai metais atvejį, tačiau bandymas buvo nelabai sėkmingas, galbūt pacientės kreipimosi laikas buvo per ilgas. Ir nepavyko atstatyti inkstų kraujotakos“, – pasakoja gydytoja nefrologė Inga Šulskytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokia vieno paciento sėkmė hemodializės skyriuje gulintiems sunkiems ligoniams įkvepia vilties, kad ateityje medikams panašiai pavyks išgelbėti dar ne vieną. Paprastai jau čia pakliuvus tenka susitaikyti su liga ir geriausiu atveju laukti donoro.

„Pirmą sykį girdžiu, kad kažkokiais būdais galima operacija, kaip tai išgelbėt, tik transplantacija inkstų vienas dalykas“, – teigia ligonis Julius.

REKLAMA

„Duok Dieve, visiems kad taip pasidarytų, man sakė, kad stoviu eilėj persodinimo inksto. Atgaivinti nežinau, ar galima, negalima. Labai senai sergu“, – kalbėjo ligonis Gintaras.

Gydytojų teigimu inkstų nepakankamumas klastinga liga, nes jų neskauda. Kad pacientui yra blogai parodo tik tyrimas, arba ūmiu atveju dingsta šlapimas. Siekiant užkirsti tam kelią nefrologai ragina profilaktiškai tirtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų