operacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „operacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „operacija“.
Neeilinis atvejis Lietuvoje: 31-erių Petrui kirmėlės organizme pažeidė kepenis
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazitai pažeidžia kepenis, buvo atlikta kepenų transplantacija. Operacinis gydymas – pagrindinis kepenų echinokokozės gydymo metodas, tačiau ne visada įmanomas, o kepenų transplantacija atliekama tik išskirtiniais atvejais.
„Chirurgijos klinikos mokslininkai, atlikę sisteminę mokslinės literatūros apžvalgą, nustatė, kad pasaulyje registruota vos apie 250 tokių atvejų.
Ši operacija žaibiškai populiarėja Lietuvoje: nustebs ne vienas, kokia ji
Lietuvoje vis daugiau žmonių susiduria su nutukimu ir jo keliamomis sveikatos problemomis. Deja, augantį svorį ne visuomet pavyksta kontroliuoti tik sveika mityba bei fiziniu aktyvumu. Tokiais atvejais paskutine išeitimi gali tapti skrandžio mažinimo operacija.
Visgi, prieš ryžtantis tokiam žingsniui, pravartu žinoti, kada tokia operacija atliekama bei kokių rezultatų galima tikėtis: apie tai pasakoja „Gijos Klinikų“ abdominalinės ir bariatrinės chirurgijos gydytojas dr. Donatas Danys.
Kokia liga serga vilnietė, medikai nesuprato net 12 metų: išdavė vos 1 simptomas
Galvos skausmas ir jį lydintis pykinimas – simptomai, kurie 30-ies metų vilnietei verslininkei Emilijai Kovalevskytei yra gerai žinomi jau 12 metų. Nors anuomet jai buvo diagnozuota migrena, tačiau visai neseniai atlikus profilaktinius tyrimus paaiškėjo – jos smegenyse yra aneurizma, kurios plyšimas gali lemti tragišką baigtį.
Kauno klinikose – neeilinė operacija: tėtis dėl sūnaus atiduotų viską
Kauno klinikose neeilinė sėkmės istorija – trimetis pacientas Matas sulaukė donorinio inksto, organo donoru tapo jo tėtis Edgaras. „Matukas tapo pirmuoju pacientu tiek Kauno klinikose, tiek Lietuvoje, kuriam esant tokio amžiaus inkstas buvo persodintas gyvosios donorystės metu, – sako Matą prižiūrinti Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos gydytoja vaikų nefrologė dr. Diana Dobilienė.
Vytenis Partikas išvardijo visas plastines operacijas, kurios jam atliktos: prabilo atvirai
Prieš kurį laiką plaukų stilistas Vytenis Partikas pasidalijo ryžęsis dar kelioms plastinėms operacijoms. Visgi pasipylus klausimams ir įvairiausioms spėlionėms, vyras ryžosi plačiau pasipasakoti apie jam atliktas procedūras.
Socialiniuose tinkluose V. Partikas pasidalijo atviru įrašu, kuriame teigė norintis paneigti bet kokius tikrovės neatitinkančius teiginius. Įrašu jis pasidalijo ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Skrandžio mažinimo operacija mamai baigėsi mirtimi: šeima sukrėsta
Nesėkmingai atlikta medicininė procedūra 54 metų dviejų vaikų mamai Janet Lynne Savage iš Bangoro, šiaurės vakarų Velse, baigėsi tragedija – prasidėjus kraujavimui iš arterijos jai sustojo širdis.
Britė, dirbusi vairavimo instruktore, skrido į Turkiją pasidaryti skrandžio mažinimo operaciją, tačiau dėl netinkamai atliktų veiksmų mirtinai nukraujavo, paskelbta teismo posėdyje.
Vilniuje – neeilinė operacija: atlikta pirmą kartą Lietuvoje
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos informuoja apie pirmą kartą Lietuvoje atliktą unikalią procedūrą neišnešiotam naujagimiui, kuriam diagnozuota įgimta širdies yda – aortos susiaurėjimas (mediciniškai – aortos koarktacija).
Dėl mažo svorio ir per ankstyvo gimimo tokiam pacientui atlikti radikalios širdies operacijos, kurios metu būtų visiškai ištaisyta įgimta širdies yda – pašalintas susiaurėjimas ir atkurta kraujotaka – buvo neįmanoma.
Vilniaus gydytojai apie itin sudėtingą operaciją: „Galų gale padarėm tai, ko niekas nebuvo padaręs“
Neeilinė operacija išgelbėjo neišnešioto kūdikio gyvybę – Vilniaus Santaros klinikose medikai vos 1,2 kg sveriančiam kūdikiui prapletė kraujagyslę su specialiu stentu, kurį naudoja infarktą patyrusiems pacientams. Medikai neslėpė, jog operuojant kūdikį jautė begalinę įtampą, nes bet kokia klaida galėjo kainuoti vaiko gyvybę.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Sutrikusią skydliaukės veiklą Jolitai išdavė vos 1 simptomas: paveikė ir svorį
Jolita Lukošienė, 45 metų moteris iš Alytaus, patyrė sudėtingą kelionę per skydliaukės ir hipofizės problemas, kurios ilgą laiką liko nepastebėtos. Iš pradžių ji ignoravo įspėjamuosius kūno siunčiamus signalus – nuovargį, silpnumą ir svorio pokyčius – manydama, kad tai tiesiog pervargimas dėl darbų. Tačiau kai simptomai tapo per daug intensyvūs ir jos sveikata pablogėjo iki kritinės ribos, Jolita buvo priversta kreiptis į gydytojus.
Neeilinis įvykis Lietuvoje: vos 1,2 kg svorio kūdikį operavę kaip pirtyje medikai sukūrė stebuklą
Unikalus atvejis Lietuvoje – gelbėdami neišnešioto naujagimio gyvybę Santaros klinikų medikai atliko žygdarbį. Operavę vos 1249 gramų svėrusį su širdies yda gimusį mažylį gydytojai turėjo pataikyti į spagečio skersmens dydžio kraujagyslę ir į širdies aortą įdėti miniatiūrinį stentą.
Šiandien vaikelio būklė stabili ir, nors ateityje dar prireiks operacijos, medikai tikina, kad galės džiaugtis visaverčiu gyvenimu.
REKLAMA
REKLAMA
Atpažinkite pavojaus ženklus laiku: vardija būdus, kaip galima padėti
Daugiau nei pusė lietuvių sako susidūrę su situacija, kai jiems patiems ar artimiesiems prireikė pirmosios psichologinės pagalbos. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad net 4 iš 10 lietuvių nežino, kaip tokią pagalbą suteikti. Lietuvos Raudonasis Kryžius pabrėžia – krizinėje situacijoje esantį žmogų svarbiausia išklausyti ir palaikyti.
O pasak psichologų, pirmieji požymiai, kurie byloja apie sudėtingą žmogaus emocinę būklę yra elgesio pokyčiai, miego sutrikimai ir emocijų kaita.
10-metė skubiai pristatyta į Kauno klinikas: su kulka gyvens visą likusį gyvenimą
Dviejų vaikų žaidimas su sandėliuke rastu oriniu šautuvu dešimtmetei mergaitei vos nesibaigė tragiškai: kulka perskrodė kiaurai jos kūną ir įstrigo kitoje pusėje netoli stuburo.
„Dar nuo seno įprasta orinius šautuvus laikyti vos ne žaisliniais, tačiau šis atvejis parodė, kad šie ginklai gali būti lygiai tokie pat pavojingi. Mano praktikoje tai yra pirmas kartas, kai kulka kiaurai perskrodė visus krūtinės ląstos organus.
Lietuvoje ruošiasi įteisinti savanorišką sterilizaciją: įvardijo sąlygas
Pagal registruotą sveikatos apsaugos ministro įsakymo projektą, Lietuvoje ruošiamasi įteisinti savanorišką sterilizaciją. Ją būtų galima atlikti nesant medicininių indikacijų ir pageidaujant pačiam pacientui. Tokia paslauga būtų mokama. Tiesa, gydytojas galėtų atsisakyti atlikti tokią operaciją.
Sterilizacija – operacija, po kurios vyras arba moteris gali tapti nevaisingi, bet neprarasti lytinio potraukio.
Siaubinga 36-erių biržiečio lemtis: vieną rytą atsibudo visiškoje tamsoje
Biržuose gyvenančio 36-erių Armando Bliekos gyvenimas prieš daugiau nei trejus metus apsivertė aukštyn kojomis – vyras prarado regėjimą. Kaip pats prisimena, dar kažkiek matė, tačiau vieną rytą atsikėlęs suprato, kad jo akys pasitinka tik tamsą.
Vis dėlto vyras nepraranda vilties ir tikisi geriausio – kad vieną dieną vėl galės matyti dienos šviesą, nors tam ir reikalinga didelė pinigų suma.
Skelbia apie nemokamą sveikatos paslaugą Lietuvoje: štai kas gali pasinaudoti
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje nuolat dalijasi aktualia informacija apie sveikatos priežiūros paslaugas, įskaitant medicininę reabilitaciją.
Ši reabilitacija yra svarbi pacientams po įvairių ligų, traumų ar operacijų, padedanti jiems atgauti sveikatą ir gerinti gyvenimo kokybę.
Odetos vyras staiga ėmė rėkti iš skausmo: to, kas vyko toliau, nelinkėtų niekam
Nors pilvo išvarža dažnai atrodo kaip nereikšminga problema, laiku negydoma ji gali sukelti pavojingas komplikacijas. Taip nutiko ir žymios plaukų ekspertės Odetos Kilinc 30-mečiui vyrui – nuolat atidėliojęs operaciją, jis pateko į kritinę situaciją, kai staigus skausmas tapo gyvybei pavojingu signalu – jo žarna įstrigo ir buvo užspausta išvaržoje.
Vilniuje – neeilinės operacijos: pirmosios tokios šalyje
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro pacientams pradėta taikyti širdies laidžiosios sistemos stimuliacija (mediciniškai – kairiosios Hiso pluošto kojytės zonos, kuri yra atsakinga už elektros signalų perdavimą į kairiąją širdies pusę, pumpuojančią deguonies prisotintą kraują į visą kūną).
„Tai yra speciali technika, kuria elektros impulsai tikslingai nukreipiami į reikiamą širdies zoną, kad būtų atkurtas sinchroniškas širdies skilvelių darba...
24-erių moteris mirė po plastinės operacijos: šeimos skausmui ribų nėra
Viviane Lira Monte internete susirado plastikos chirurgą iš Sobralio (Brazilija) ir pasidarė krūtų mažinimo operaciją, pilvo, rankų, nugaros ir smakro liposukciją – ir visa tai atliko per vieną seansą. Tačiau operacija nebuvo sėkminga – moteris mirė.
Brazilijos policija atlieka tyrimą dėl plastikos chirurgo, kurio 24 metų pacientė mirė.
Jai buvo atliktos šešios skirtingos procedūros per aštuonias valandas trukusį operacijos maratoną.
33-ejų Ugnė ryžosi pasididinti krūtinę: to, kas nutiko vėliau, ji nelinkėtų niekam
Šiandien daugelis moterų siekia kūno pokyčių per plastines operacijas, tačiau ne visada rezultatai atitinka lūkesčius. 33-ejų Ugnė (vardas pakeistas, – tv3.lt) nusprendė pasididinti krūtinę, tikėdamasi pagerinti išvaizdą ir pasitikėjimą savimi, tačiau šis sprendimas atnešė daugiau iššūkių nei ji tikėjosi.
Po operacijos jai netikėtai pakilo temperatūra, o nuolatiniai sveikatos sutrikimai privertė ją ieškoti atsakymų.
Neseniai mama tapusi „Zygga“ narė Gabija ryžosi plastinėms operacijoms: „Norėjau tapti geriausia savo versija“
Populiaraus muzikinio dueto „Zygga“ narės, dainininkės Gabijos Petkuvienės gyvenime netrūksta pokyčių – neseniai mama tapusi jauna moteris ryžosi atsikratyti ilgus metus ją kamavusių kompleksų ir apsilankyti plastikos chirurgijos klinikoje.
Žinomos moters gyvenimas šiandien yra kupinas meilės ir džiaugsmo.
Ypač po to, kai su vyru Žygiu praėjusiais metais ji susilaukė dukters.
„Šiandien mano gyvenimas sukasi aplink šeimą. 95 procentus laiko esu mama, o likusį laiką skiriu darbui.
Chirurgas Londono ligoninėje nugydė ir žalojo vaikus, tikrinami 700 atvejų
Jungtinės Karalystės sveikatos priežiūros sistemos (NHS) vaikų ligoninės chirurgo gydyti vaikai patyrė didelę žalą galūnių atstatymo operacijų metu. Tai paaiškėjo atlikus tyrimą, o ligoninė ėmėsi peržiūrėti 721 paciento gydymą, skelbiama „The Guardian“.
Kai kuriems vaikams viena koja liko iki 20 centimetrų trumpesnė už kitą, rašė leidinys, kiti vaikai praėjus keleriems metams po gydymo vis dar kenčia lėtinį skausmą, o vienam iš jų buvo amputuota galūnė – ekspertai vėliau teigė, kad to buvo gali...
89-erių Dalai Lamai atlikta sudėtinga operacija: namuose sutiktas šiltai
Trečiadienį Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama grįžo į savo būstinę Indijos šiaurėje po kelio sąnario keitimo operacijos Niujorke.
Oro uoste ir jo rezidencijoje Dalai Lamą sveikino šimtai jo pasekėjų, vilkinčių spalvingais, languotais drabužiais, mojavusių skarelėmis ir gėlėmis. Keletas jų mušė būgnus ir šoko tradicinius šokius. Tibeto ir budistų vėliavos puošė stulpus ir turėklus.
Gydytojai išgelbėjo ne tik Emilio gyvybę, bet ir koją – Lietuvoje tokia operacija atlikta pirmąkart
Kaulų vėžiu susirgusiam dvylikamečiui Emiliui medikai ne tik išgelbėjo gyvybę, bet ir išsaugojo koją nuo amputacijos. Pirmą kartą šalies istorijoje gydytojai išėmė vėžio pažeistą kaulą, jį išvalė, iššvitino ir vėl įdėjo berniukui į koją.
Emilis kantriai ištvėrė alinančią chemoterapiją, reabilitaciją ir jau svajoja tapti muzikantu.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Dvylikametis Emilis visai neseniai jis išgyveno tai, kas būtų sunkiai pakeliama net suaugusiam.
Iš mirties gniaužtų vyrą išplėšę Alytaus medikai sukūrė stebuklą: šią dieną atsimins ilgai
Rugpjūčio 11-osios naktis Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės medikų bendruomenei įsiminė ilgam. Greitosios medicinos pagalbos medikų atgabentas vyras su daugybiniais sužalojimais peiliu kaklo ir pilvo srityse jau buvo be sąmonės. Ne vienam šmėstelėjo mintis, kad vilties išsaugoti gyvybę – mažai. Tačiau didelė gydytojų, medicinos darbuotojų brigada padarė stebuklą – tą naktį pacientas tarsi gimė iš naujo.
Siaubą dėl sūnų užklupusios ligos pakeitė džiaugsmas: Vilniaus medikai pasitelkė neregėtą gydymo būdą
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre atliktos pirmosios operacijos, kurių metu pritaikytas iki šiol Lietuvoje nenaudotas metodas. Naviko pažeistas kaulas apšvitintas itin didele jonizuojančios spinduliuotės doze, o ne pašalintas kaip įprasta. Apšvitintas tik trumpam iš įprastos vietos išimtas kaulas, taip išvengiant spinduliuotės poveikio pacientui.
Lietuvoje – neeilinė operacija: atlikta pirmą kartą Baltijos šalyse
Liepos mėnesį VšĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje buvo atlikta viso žandikaulio ir jo sąnarių pakeitimo protezu operacija. Protezą pagaminusių kauniečių „Ortho Baltic“ duomenimis, tokia operacija pirmą kartą atlikta ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
Šią sudėtingą ir unikalią operaciją atliko Žalgirio klinikos vadovas, gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas Dalius Matkevičius.
Mama mirė po sėdmenų didinimosi operacijos: šeima sukrėsta
Jauna dviejų vaikų mama mirė po nelegalios sėdmenų didinimosi operacijos. Šiuo metu vyksta tyrimas, o artimųjų širdys plyšta iš skausmo.
Aline Maria Ferreira da Silva iš Brazilijos buvo vos 33 metų, kai liepos 2 d. mirė nuo širdies smūgio. Ji paliko savo du paauglius vaikus našlaičiais.
Pranešama, kad moteris buvo influencerė, turinti daugiau nei 40 000 socialinės žiniasklaidos sekėjų.
Staiga mirė 33-ejų influencerė: gerbėjai sukrėsti
Dėl komplikacijų, susijusių su sėdmenų didinimo operacija, mirė garsi Brazilijos nuomonės formuotoja.
Birželio 23 d. nelicencijuotoje klinikoje „Ame-se“, esančioje Goiânia mieste, 33 metų Aline Ferreira, atliekant procedūrą, į sėdmenis buvo įdėtas polimetilmetakrilatas, rašoma dailymail.co.uk.
„Correo Brazilenze“ naujienlaiškis gavo galimybę susipažinti su preliminaria ataskaita, kurioje nurodoma, kad birželio 28 ir 30 d. moterį kankino širdies skausmai.
Pirmoji tokia operacija Šiauliuose: medikai unikaliu metodu padėjo kaklo įtampą jautusiam 54-erių vyrui
Respublikinėje Šiaulių ligoninės neurochirurgai Rimvydas Balandžiūnas ir Petras Dženkaitis atliko pirmąją operaciją, kurios metu 54 metų vyrui įdėtas naujos kartos mobilus kaklo tarpslankstelinis implantas, kitaip dar vadinamas mobiliuoju disku.
Operacija, pasitelkiant mobilų diską, pasiūlyta pacientui, kuris atvyko su neurochirurgais pasikonsultuoti dėl operacinio gydymo. Vyras skundėsi ribotais kaklo judesiais ir įtampa kaklo srityje.
Tam ryžtųsi ne kiekvienas: vyras pats matė, kaip jam buvo persodintas organas
Jei išgirstumėte, kad kažkam persodinamas inkstas, tikriausiai manytumėte, kad žmogui bus taikoma pilna narkozė, o po to bent kelias dienas teks praleisti ligoninėje. 28 metų vyrui iš Čikagos (JAV) pavyko paneigti šiuos įsitikinimus – jam inkstas buvo persodintas būnant visiškai sąmoningam ir jau kitą dieną jis buvo išrašytas iš ligoninės, skelbia portalas „IFL Science“.
Šis atvejis, pirmasis „Northwestern Medicine“ klinikoje, yra tikrai neįprastas.
Lietuvos medikai sukūrė stebuklą: Loretai atlikta operacija – vos ketvirtas toks atvejis pasaulyje
Kauno klinikų pacientei Loretai, vienintelei Lietuvoje turinčiai itin retą genų mutacijos Chanarin-Dorfman sindromą, Kauno klinikose atlikta sudėtinga kepenų transplantacija. Gydytojai sako, kad Loretai atlikta kepenų transplantacijos operacija – vos ketvirtas pasaulyje toks atvejis.
Vyrui nesėkmingai nusičiaudėjus teko grįžti į ligoninę: medikai perspėja, kada kyla pavojus
JAV medicinos žurnale buvo aprašytas atvejis, kuomet nusičiaudėjusiam Floridos gyventojui tikrąja to žodžio prasme į išorę išvirto viduriai. Skubiai atlikus pakartotiną operaciją jo gyvybę pavyko išgelbėti, tačiau tokie pooperaciniai atvejai dažnai baigiasi mirtimi.
Aprašomame įvykyje vyras pusryčiavo su žmona, tačiau užsikosėjo ir nusičiaudėjo vienu metu. Tuomet 63-ejų asmuo pajuto „drėgmę“ ir staigų skausmą.
Žaibavimas akyse gali išduoti klastingą ligą: įspėja visus
Tinklainės atšokos operacijos priskiriamos skubiųjų kategorijai ir yra vienos sudėtingiausių, todėl atliekamos tik tretinio lygio gydymo įstaigose. Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose per metus išoperuojama vidutiniškai 100 tinklainės atšokų.
Kas yra tinklainės atšoka, kam ji gali vystytis, koks gydymas laukia ir kodėl pajutus simptomus negalima delsti, aiškina VUL Santaros klinikų Akių ligų centro gydytoja oftalmologė Viktorija Gurskytė.
Staiga mirė 31-erių kultūristas: šeimos skausmui ribų nėra
Mirė 31-erių metų kultūristas Kevinas Gebhardtas, praėjus vos kelioms savaitėms po sunkios operacijos.
Kevinas Gebhardtas 17 metų buvo kultūristas, o pastaruoju metu pradėjo dirbti treneriu, tačiau, deja, mirė būdamas 31 metų, praėjus vos kelioms savaitėms po sunkios kelio operacijos.
Tarptautinės kultūrizmo ir fitneso federacijos (IFBB) profesionalui buvo pareikštos padėkos.
Vilnietė ligoninėje praleidžia po 2 savaites per mėnesį: kartais su greitąja atveža be sąmonės
Gerokai atšilus orams, kraujo surinkimo centrai skelbia apie didžiulį kraujo donorų trūkumą. Pastarosiomis dienomis kraujo labai reikia sunkiomis ligomis sergantiems ir į nelaimingus atsitikimus patekusiems žmonėms.
Nors specialistai pastebi gerėjančias tendencijas, kai vis daugiau žmonių pasiryžta aukoti kraujo kitiems, visgi to negana.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Liudmila iš gydytojų išgirdo skaudžią diagnozę, kuri jos gyvenimą apvertė aukštyn kojomis.
8 vaikų mamai Dianai – netikėta dovana: jos vertė siekia 11 tūkst. eurų
Neeilinė dovana 8 vaikų mamai – nauja šypsena. Dėl ligos didžiąją dalį dantų praradusiai moteriai odontologai pažangiausiu metodu sukurs praktiškai naują šypseną. Dovanos vertė – daugiau nei 10 tūkstančių eurų.
Daugiavaikė mama iš Kupiškio rajono vienintelė laimingoji iš beveik 200 dalyvavusiųjų socialiniame projekte. Dėl ligos daugiavaikei mamai grėsė visiška bedantystė.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
73-ejų Rimantas skundėsi „atšipusiu pieštuku“ – ryžosi vos jo nepražudžiusiai operacijai
Iššūkiai intymiame gyvenime nuvedė 73-ejų Rimantą į garsaus Lietuvos urologo kabinetą, kur jam buvo pasiūlytas varpos implantas. Nors vyras įspėjo gydytoją, kad serga cukriniu diabetu, šis esą tikino, kad operacijai tai nekliudys.
Gimę Siamo dvyniai nustebino net medikus: tokio atvejo dar nebuvo matę
Medicinos žurnale atskleista, kad dvyniai, turintys vieną šlapimo pūslę, tiesiąją žarną ir žarnyną, yra vienas iš dviejų milijonų atvejų.
Ischiopagus Tripus konjoined dvyniai iš Indonezijos gimė 2018 m. su trimis kojomis, keturiomis rankomis ir viena varpa, tačiau apie jų retą atvejį tik dabar pranešė Amerikos žurnalas „Case Reports“.
Abu trejų metų mažyliai pirmuosius trejus savo gyvenimo metus negalėjo sėdėti.
Tiksinčią „bombą“ smegenyse vilnietei išdavė vos 1 simptomas: skubiai įspėja visus
Smegenų aneurizma – susilpnėjusi arba išplonėjusi vieta smegenų sienelėje. Veikiant arteriniam kraujo spaudimui ši vieta išsiplečia ir susiformuoja „balionas“, kuriame cirkuliuoja kraujas. Nors smegenų aneurizmos rizika maža, tačiau jai plyšus padariniai gali būti katastrofiški.
32 metų vilnietei Elžbietai iki nelaimės buvo vos vienas žingsnis – jei ne greita reakcija, jai būtų plyšusi smegenų aneurizma, o pasekmės tokiu atveju gali būti labai liūdnos ar netgi mirtinos.
Jaudinanti žinia: smegenų vėžiu sergančiam Domukui atlikta operacija
Praėjusių metų pabaigoje paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ kreipėsi į visuomenę su labai ypatingu prašymu – šešerių metų vėžiu sergančiam Domukui skubiai reikalinga parama. Sąskaita už suplanuotą smegenų auglio operaciją Vokietijoje turėjo būti apmokėta vos per mėnesį, o reikalinga suma Domuko tėveliams buvo nepasiekiama, net ir išpardavus visą savo turtą.
Gera žinia iš SAM: nuo liepos 1 d. – dvi naujos modernios priemonės širdies procedūroms atlikti
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones. Jos gydytojams padės atlikti itin sudėtingas širdies procedūras tiems pacientams, kurie neturi kitų gydymo alternatyvų. Tam pritarė Privalomojo sveikatos draudimo taryba.
Viena iš priemonių – sistema, skirta minimaliai invazyviam didelio laipsnio mitralinio (dviburio) vožtuvo nesandarumui gydyti.
27-erių vyras miegodamas patyrė erekciją: kas įvyko toliau, nelinkėtų niekam
27 metų tunisietis miegodamas patyrė erekciją, o kai apsivertė lovoje, išgirdo spragtelėjimo garsą.
Vyras pajuto nepakeliamą skausmą po to, kai miegodamas patyrė erekciją ir versdamasis ant pilvo dviejose vietose sulaužė varpą. Žurnale „International Journal of Surgery Case Reports“ gydytojai aprašė šį atvejį.
27-erių metų vyrui iš Tuniso teko laukti 36 valandas, kol jam buvo suteikta medicinos pagalba dėl patirto sužalojimo.
Gydytojas apie 60 kg atsikratančius pacientus ir šio amžiaus rykštę: „Šiais laikais mūsų skrandžiai yra per dideli“
Chirurgo skalpelį jau 14 metų laikantis, o nutukimo operacijas bent penketą metų atliekantis gydytojas dr. Donatas Danys pasakoja, kad po tokio gydymo dalies pacientų neįmanoma atpažinti. Ne tik gerėja jų sveikata, bet gyvenimas apskritai pražįsta naujomis spalvomis. Tiesa, chirurgas apgailestauja, kad Lietuvoje šios ligos pavojų ir sukeliamas lėtinius susirgimus dar suvokia ne visi.
Kauno klinikose – neeilinė operacija: pirma tokia Lietuvoje
Šešerių metukų Vytis – Kauno klinikų pacientas, kurio gyvybę išgelbėjo jį prižiūrinčių medikų profesionalumas ir gydytojų radiologų techninės galimybės. Kaip pastebi jo tėtis Rimvydas, medikai sūnui gyvybę padovanojo tris kartus – pirmąjį transplantuodami kepenis, antrąjį – padėdami įveikti onkologinę ligą ir trečiąjį – pirmą kartą Lietuvoje vaikui atlikdami perkutaninės transplantuotų kepenų vartų venos ir pasaito venos sujungimą.
62-ejų Arūnas Sakalauskas ryžosi plastinei operacijai: rezultatą įamžino fotosesijoje su žmona
Aktorius Arūnas Sakalauskas, kovo 29-ąją atšventęs savo 62-ąjį gimtadienį, pradėjo ne tik dar vienus gyvenimo metus, bet ir naują etapą gyvenime – prieš aštuonis mėnesius jam atlikta veido korekcijos procedūra.
Žinomas vyras nė neketino slėpti išorės pokyčių, priešingai, drąsiai dalijasi, jog apgalvotas, tačiau nemažai drąsos pareikalavęs sprendimas kreiptis į žinomą plastikos chirurgą, jam suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, rašoma pranešime žiniasklaidai.
K dydžio krūtinę kentusi mergina ryžosi operacijai: štai, kaip ji atrodo dabar
Moteris sako, kad pagaliau išsilaisvino iš pragaro, kai šešiais dydžiais susimažino savo 34KK dydžio krūtis.
Kaeleen Stammers nuolat sulaukdavo vyrų žvilgsnių eidama gatve ir kęsdavo pastovų skausmą, kol galiausiai nusprendė gultis po peiliu ir susimažinti krūtinę.
Mergina akimirksniu pasijuto išlaisvinta, nes krūtų mažinimo operacija ne tik nuėmė svorį nuo krūtinės, bet ir suteikė pasitikėjimo savimi, kad pagaliau galėtų jaustis savimi.
Godos dukrytė gimė sverdama vos 515 gramų: štai, kaip ji atrodo dabar
„Mano kūnas jau rodė ženklus... Tądien į ligoninę išvykau kankinama skausmų, kraujuojanti, o ten išgirdau gydytojų verdiktą – nėštumas turi būti užbaigtas. Žinia sukėlė didelę baimę, maldavau brandinti kūdikio plaučiukus... Atrodė, dar yra vilties.
Kaune – neeilinė operacija: pirma tokia Lietuvoje
Vasario pabaigoje Kauno klinikose pirmą kartą šalyje atliktos peties sąnario artroskopinės sukamųjų raumenų sausgyslių rekonstrukcinės operacijos, kurių metu pirmą kartą Lietuvoje sausgyslių fiksacijai panaudota besraigtė sistema.
„Peties sąnario rekonstrukcinių operacijų prireikia pacientams po sunkių peties traumų, kai plyšta sukamosios peties sausgyslės, kurios sukinėja petį, jį kilnoja, padeda jam judėti, – pasakoja prof.
JAV gyventojui pirmąkart medicinos istorijoje persodintas kiaulės inkstas
Gyvam žmogui pirmą kartą medicinos istorijoje persodintas kiaulės inkstas, ketvirtadienį pranešė viena JAV ligoninė.
Masačiusetso generalinė ligoninė pranešė, kad genetiškai modifikuotas kiaulės inkstas buvo persodintas 62-erių vyriškiui, sergančiam paskutinės stadijos inkstų liga.
Masačiusetso generalinės ligoninės transplantologijos centro chirurgai keturias valandas trukusią operaciją atliko šeštadienį.
Išvydusi gimusį sūnų vilnietė suprato, kad medikai tiesos nesako: viskas dužo į šipulius
Beveik trejų metukų Nojus – guvus ir linksmas vaikas, pakerintis visus savo šypsena, tačiau gyvenimas nuo pat gimimo negailėjo jam iššūkių – diagnozuota įgimta šleivapėdystė, abiejų klubų išnirimas, smegenų vystymosi anomalijos.
Nojaus mama Rita pasidžiaugia, kad Nojus jau žengė pirmuosius žingsnius su vaikštynės pagalba, vis tik, kad jis dar tvirčiau žengtų žingsnius ir galėtų vaikščioti savarankiškai, reikalinga svarbi operacija, kainuojanti ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.