Du siriniai rudieji lokiai Homeras ir Ulysses, daugiau nei dešimt metu praleido ant betoninių grindų už šių grotų. Manoma, kad juos šeimininkas galėjo įsigyti Rytų Europoje, o tada ir įkurdino privačiame zoologijos sode pietų Libane. Tik po ilgų bandymų susitarti gyvūnų teisių aktyvistai iš tarptautinės organizacijos „Keturios letenos” galiausiai jį įtikino gyvūnams suteikti geresnį gyvenimą.
„Keturios letenos“ atstovas Amiras Khalilas sako: „Laisvėje lokiai gali per dieną nueiti daugiau nei 40 km. Jiems nepatogu gyventi keturių metru pločio ir trijų metru ilgio narvuose betoninėmis grindimis, kurie neatitinka tarptautinių standartų.“
Lokius perkelti į Kolorade esančią lokių prieglaudą Jungtinėse Valstijose ne taip paprasta. Sudėtinga operaciją teko atidėti ir dėl Libaną prislėgusios didžiulės ekonominės krizės, ir dėl koronaviruso suvaržymų. Prieš kelionę 130 kg. sveriančius gyvūnus teko kietai užmigdyti.
Transportavimas per tris žemynus pareikalavo itin kruopštaus pasiruošimo. Kad gyvūnai skrydžio metu staiga neprabustų jiems kartu keliaujantys specialistai turės kelis kartus suleisti migdomųjų.
„Tai bus ilga kelionė iki Dubajaus, tada Čikagos ir galiausiai Kolorado. Lokiams kelionės metu reikės specialios priežiūros“, – teigia A. Khalilas.
Pasak aktyvistų, Libane, kur šalies valiuta jau prarado 90 procentų savo vertės, nebeišsiverčiantys zoologijos sodai vis dažniau parduoda laukinius gyvūnus turtingam šalies elitui, kolekcionieriams ir gyvūnų kontrabandininkams. Bent jau Homeras ir Ulysses po ilgos kelionės galės pasidžiaugti vėl sugrįžę į gamtą Kolorade esančiame laukinių gyvūnų draustinyje.