• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors gripo sezonas Lietuvoje jau eina į pabaigą, bet gripas trauktis neskuba – Lietuvoje sergamumas šia infekcine liga vis didėja. O ypač, anot specialistų, gripu užsikrečia vaikai ir paaugliai. Dėl gripo į ligoninę praėjusią savaitę buvo paguldyta 40 vaikų ir paauglių.

Nors gripo sezonas Lietuvoje jau eina į pabaigą, bet gripas trauktis neskuba – Lietuvoje sergamumas šia infekcine liga vis didėja. O ypač, anot specialistų, gripu užsikrečia vaikai ir paaugliai. Dėl gripo į ligoninę praėjusią savaitę buvo paguldyta 40 vaikų ir paauglių.

REKLAMA

Visi atsidūrę ligoninėje yra iki 18 metų amžiaus. Ekspertai aiškina, kad sergamumas gripu grįžo į priešpandeminį lygį, bet savo piko dar nepasiekė.

Mažoji Amelija lieja ašaras, nes jai labai nepatinka, kai ją apžiūri gydytoja. O ir šiaip nuotaikos mažylei nėra, nes jau 4 dienas ji smarkiai karščiuoja.

„Karščiuoja ir temperatūra 38,7 dažniausiai laikosi. Laikosi ir blogai jaučiasi vaikas. Vangi tokia, mieguista“, – pasakoja Amelijos mama.

Tokių vaikų kaip Amelija, su aukšta temperatūra, kurios niekaip nepavyksta numušti, gydytojos kabinete vis daugėja. Daliai jų diagnozuojamas šiemet dominuojantis gripo A atvejis.

REKLAMA
REKLAMA

„Gripas A, tai yra intensyvus karščiavimas, kaulų, raumenų laužymas. Jis toks biški piktesnis negu gripas B. Ir karščiavimas tęsiasi kelias paras. Jeigu mes nepradedam laiku gydymo, užsitęsia, žmogus ilgiau kankinasi“, – teigia Šiaulių poliklinikos šeimos gydytoja Audronė Navickaitė.

REKLAMA

Gydytojai visą mėnesį stebi augantį gripo atvejų skaičių ir daugiausia juo serga būtent vaikai.

„Dabar pas mus, pavyzdžiui, yra labai daug vaikų tarpe sergančių, darželiečių, mokyklinio amžiaus tiesiog serga. Sakė ir klasėm, darželių grupėm. Vyresni kažkaip taip dar ne tiek smarkiai serga“, – kalba A. Navickaitė.

Dėl gripo į ligonines praėjusią savaitę buvo paguldyta 40 asmenų ir visi jie – vaikai iki 18 metų amžiaus. Anot gydytojų, sergančiųjų gripu daugiau nei užsikrėtusiųjų koronavirusu. Būtent gripas dabar tapo dominuojančia liga.

REKLAMA
REKLAMA

„Pats didžiausias pikas buvo prieš porą savaičių, dar šiek tiek prieš Velykas, tai tikrai turėjom kur kas daugiau sergančiųjų gripu, kuriems reikėjo gydymo ligoninėje“, – teigia Santaros klinikų vaikų infekcinių ligų gydytoja Dr. Inga Ivaškevičienė.

Gripas vaikams, kaip ir suaugusiems, pavojingas dėl galimų komplikacijų, pavyzdžiui, plaučių uždegimo ar širdies raumens pažeidimų. Ir nors tokių atvejų Santaros klinikos vaikų infekcinėje ligoninėje nepasitaikė, gydytojai sako, kad džiaugtis per anksti nereikėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vertinant tai, kad jos dažnai ištinka šitos komplikacijos jau po kurio laiko šiek tiek praėjus, savaitei ar panašiai, įvairiai būna, bet taip gali būti,  tiesiog nesinorėtų sakyti op neperšokus duobės“, – kalba Dr. I. Ivaškevičienė.

Gripu serga ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenis, pastarosiomis savaitėmis žmonių sergančių gripu vis daugėja. Šiuo metu skaičius siekia 70,1 atvejo 10-čiai tūkstančių gyventojų.

REKLAMA

„Praeitą savaitę buvo apie 900 atvejų, šią savaitę, tai jau virš 1100 atvejų“, – komentuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Greta Gargasienė.

Šiemet sergamumas gripu lyginat tą pačią balandžio savaitę yra 3,5 karto didesnis nei pernai. Specialistai aiškina, kad sergančių žmonių gripu skaičius grįžta į priešpandeminius laikus. Visgi dalis žmonių gripo nesibaimina ir rekomenduoja gręžtis į sveiko gyvenimo būdą ir liaudies mediciną:

REKLAMA

„Grūdintis reikia. Su šaltu vandeniu praustis.“

„Dabar tai tikrai nesirgs niekas gripu, jeigu naudosis tų vaistininkų, žolininkų patarimais. Sakyčiau vištakojį reik dabar valgyti labai daug, reikia dilgėlių arbatų kokių užsivirinti.“

„Vis tik manyčiau, kad yra psichologinis imunitetas labiau negu bet kokie ten vaistai ar pagalbinės priemonės, jos aišku padeda, bet psichologija, visų pirmiausia.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai aiškina, kad gripo smarkiai sumažėję buvo, nes žmonės dėvėjo kaukes, dirbo iš namų ir saugojosi koronaviruso. Bet mažiau ir skiepijosi.

„Asmenys labai skiepijosi nuo gripo ir mes praeitą sezoną turėjom tikrai pakankamai išaugusį susidomėjimą ir besiskiepijančių nuo gripo asmenų skaičių. Kadangi praeitais metais sergamumas buvo tikrai žemas, žmonės greičiausiai pagalvojo, kad šiais metais bus panašiai. Besiskiepijančių asmenų yra tikrai mažiau, o kadangi mažiau besiskiepijančių, mažiau apsaugotų“, – aiškina G. Gargasienė.

Ir visgi sergamumo pikas Lietuvoje būtų fiksuojamas, jei būtų pasiektas 100-as atvejų 10-čiai tūkstančių gyventojų. Šiuo metu šią ribą viršija tik 7 šalies savivaldybės. Kaip ir praėjusią savaitę didžiausias sergamumo rodiklis išlieka Šiaulių apskrityje, mažiausias – Marijampolės apskrityje.

Taip, atsibodo kovidas, yra daugiau kuo rūpintis, tai išrasim vietinį gripą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų