Per pusę tūkstančio šluotelInių hortenzijų prie namų pasisodinęs verslininkas iš Panevėžio rajono šiomis gėlėmis žavisi, nes sukrauti žiedai nevysta iki pat šalnų.
Panevėžio rajone, netoli Karsakiškio, į medelyną užsukusi sutuoktinių pora dairosi ryškiaspalvių žiedais svyrančių hortenzijų. Krūmelių panevėžiečiai ketina įsigyti sodybai ir namų aplinkai papuošti.
„Hortenzijų, ko daugiau čia atvažiuot. Kiek girdėjom, ilgiausiai žydintis augalas. Porą mėnesių galim džiaugtis žiedais“, – sako panevėžietis Alvidas.
Medelyno šeimininkas Marius Bilkis tvirtina: „Šiai dienai populiariausia vis dėl to hortenzija, o ką pastebėjau, kad pradėjo mažėti šilauogių pardavimai ir labai stipriai. Manau, žmonės apsisodino. Praktiškai šilauogių sodinukų prekyba sumažėjo dvigubai, kaip ir sausmedžių.“
Hortenzijos patogi gėlė, pražystanti vasaros viduryje, kai prigęsta jau kiti gėlynai, o purius žiedus išlaiko iki pat šalnų.
M. Bilkio medelyne auga ir kiti įvairūs krūmai, lapuočių ir spygliuočių medeliai, tačiau hortenzijos užima bene didžiąją dalį medelyno plotų. Pasak šeimininkų, grakštūs augalai išties nereiklūs, o žiedų kekės stebina dydžiu ir formomis.
„Pradedantieji net sugebėtų, nes tikrai nereikli dėmesio nereikalaujanti tikrai madinga ir patogi gėlė“, – sako medelyno darbuotoja Rūta Čepukonytė.
Vasarą žiedais apsipilančių dekoratyvinių krūmelių žavesiui neatsispyręs Marius savo sodyboje specialiai sukūrė net visą hortenzijų parką. Per ketverius metus krūmeliai spėjo paaugti, o dabar gėlių grožiui neabejingi ir lankytojai.
„Gamtoj galima rasti kur nusifotografuoti, bet čia tikrai parkas gražus ir verta apsilankyti. Pasižiūrėti, pasidžiaugti. Kol vasara, gražu“, – sako parko lankytoja Jūratė.
„Pas mus parke pasodintos šluotelinės ir šviesiosios, kadangi jos atsparios mūsų žiemoms. Ir jos arba pilnavidurės arba nepilnavidurės“, – tvirtina Rūta Čepukonytė.
Parke pasodinta per pusę tūkstančio hortenzijų nuo mažų iki didesnių. Pasak augintojo, kadangi augalas žydi beveik tris su pusę mėnesio net ir atėjus rudeniui žiedais galima grožėtis. Mat vėstant jų spalva nusidažo raudonai.
„Tos nepilnavidurės ne pilnu žiedu jos labiau kvepia. Ir tas kvapas bus intensyvesnis kai jos taps rožine ne veltui jas apspinta bitės. Mėgsta labai nes turi to medaus kvapo“, – tvirtina R. Čepukonytė.
Pasak parką prižiūrinčios Rūtos, gražuolių žiedų labai geidžia ir švenčių dekoratorės. Dalį jų šeimininkai parduoda. Skinti jų negaila, nes prieš žiemą, kad sniegas neišlaužytų, vis tiek tenka krūmelius nugenėti.