Sofiją jau žino visas pasaulis. Bendrauti mokanti, dirbtinio intelekto humanoidė lankėsi ir Lietuvoje. O štai jos sesuo Grace, pasak Honkonge įsikūrusių robotų kūrėjų – gal ir netaps pasauline žvaigžde, bet galės pagelbėti vyresniems ar izoliacijoje dėl COVID esantiems pacientams. Grace krūtinėje įtaisyta ir termo kamera.
„Gerai, kol kalbame išmatuosiu tavo temperatūrą ir pulsą su šia maža kamera ant krūtinės. Tavo temperatūra 36,6°C. COVID pavojaus nėra. Be to tu reaguoji. Tai gerai. Perduosiu visą šią informaciją įstaigos gydytojams“, – sako Grace.
Humanoidės kūrėjai tikisi, kad ji praskaidrins ligonių kasdienybę.
Azijietiškų bruožų Grace su pacientais kol kas gali bendrauti anglų ir kinų kalbomis.
„Grace simuliuoja daugiau nei 48-is pagrindinius veido raumenis. Turime 36 varikliukus, kurie veikia abiem kryptimis – gali atkurti du veido raumenis. Pavyzdžiui žmonėms reikia dviejų raumenų tokiems veiksmams, kaip mano antakių judesiams, atkurti“, – sako robotų kūrėjas Davidas Hanson.
Grace kūrėjai tikisi, kad kitąmet jau ne viena ir ne dvi Grace lankys pacientus Kinijos, Japonijos ir Korėjos ligoninėse.
„Labai džiaugiamės nes jau pereiname prie masinės gamybos. Antra versija bus baigta po kelių mėnesių, o tuomet užkursime surinkimo konvejerį – gal liepą ar rugpjūtį“, – sako robotų kūrėjas Davidas Lake.
Grace slaugė, anot kūrėjų, kainuos, kaip prabangus automobilis. Tačiau iš gamyklos konvejerio jų išriedant vis daugiau – kaina bus prieinamesnė. Gal ne už ilgo Grace prabils ir lietuviškai, ir dirbs mūsų ligoninėse.