Sveikintojų tiek, kad šventę teks dalyti į kelias dalis, sako tik ką susituokę Arnoldas ir Justina. Pora su svečiais žada linksmintis kavinėje.
„Švęstume didesnes vestuves, bet dėl karantino šalyje mes negalim daryti didžiulės puotos, tai tenka švęsti taip, kaip švenčiam dabar“, – sako jaunavedys Arnoldas.
O jau po savaitės, gamtoje, jaunavedžiai su kitu būriu svečių ketina pašėlti išsinuomotoje palapinėje.
„Kad visi susirinktų. Kad jeigu jau švęsti, tai švęsti“, – pasakoja Arnoldas.
Nerimas dėl koronaviruso, o ir noras pabėgti į gamtą koreguoja ir kitų jaunavedžių šventės planus. Kas švenčia kavinėje, bet atsiriboję nuo visų, kiti gi nuomojasi kaimuose sodybas.
„Atskirai nuo visų, atskira kompanija“, – teigia jaunavedžiai Rolandas ir Vainė.
„Nėra tinkamo restorano. Ne, kukliai, ramiai, gražiai. Ežero nėra“, – kalbėjo jaunavedžiai Deividas ir Judita.
Vestuvių koordinatoriai pastebėjo įdomią tendenciją – norinčiųjų pabėgti į gamtą ir ypatingą šventę atšvęsti štai taip, kaip buvo, pavyzdžiui, prieš dvidešimt metų – kaime, išnuomotoje palapinėje ar kaimo turizmo sodyboje – daugėja. Tik šeimininkes keičia – virtuvės šefai, muzikantus – įvairios grupės arba didžėjai.
„Žmonės daro ir lauke, vien dėl to, kad yra atvira erdvė, nereikia ir palapinės. Nuo lietaus reikia vienaip ar kitaip apsisaugoti, nes kavinėse dabar yra ribojimai, tai jie turi privalomai kaukes dėtis. Tai šventės metu nesinori jų dėvėti“, – sako vestuvių koordinatorė Agata Tomaševska.
Ir štai šiuos žodžius patvirtina palapinių verslą turintis Evaldas. Paliekių dvare jis konstruoja palapinę, kaip tik vestuvėms, ir vos spėja suktis. Palapinių poreikis privačioms šventėms palyginti su pernai šoktelėjo maždaug trisdešimčia procentų. Tiesa, verslininkai priešingai, palapines nuomojasi rečiau.
„Dabar atsirado toks dalykas, kad patalpose per daug užsidarius nebūti. Dėl šitos visos situacijos. Tai dar padaugėjo tokių lauko renginių“, – pasakoja „Lerentus“ vadovas Evaldas Baronas.
Štai ir Vilniaus santuokų rūmų atstovai pastebėjo, ne tik švenčia, daugiau žmonių gamtoje ir tuokiasi, kviesdami darbuotojus santuokas įregistruoti būtent po atviru dangumi.
„Iš pradžių buvo mažiau, bet kai įvedė reikalavimą dėl kaukių dėvėjimo, tai jaunieji suskubo pasiieškoti tos viešos vietos lauke, kad nereikėtų dėvėti kaukių“, – teigia Civilinės metrikacijos skyriaus atstovė Dovilė Senulienė.
Kol vestuvininkai linksminasi palapinėse, uždarų erdvių savininkai neslepia – nauja mada švęsti po atviru dangumi patinka ne kiekvienam. Tad dažnai į kaimo turizmo sodybas ar palapines, įrengtas prie gyvenamųjų namų ar dvaruose, skuba policija.
„Viskas vyksta lauke, o mes esame Lekėčiuose, ir kur daug gyventojų, ir jeigu po dešimtos valandos garsi muzika… tai galima susilaukti nekokių teigiamų atsiliepimų“, – kalbėjo Paliekio dvaro vadovas Arūnas Matusevičius.
Ir ne tik atsiliepimų. Dvaro šeimininkas sako, per naktį kelis kartus ir policija čia važiavusi. Tad dvaro vadovas sako, geriau, kai šventės vyksta patalpose, atokiau nuo pašalinių akių.