• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešimtys vieno Klaipėdos bendrabučio gyventojų jau savaitę kenčia be karšto maisto. Dujas tiekianti įmonė šias užsuko visam namui. Bendrovės atstovai aiškina, kad žmonės jau ketverius metus už gaunamas dujas nemoka, o tai tęstis nebegali.

Dešimtys vieno Klaipėdos bendrabučio gyventojų jau savaitę kenčia be karšto maisto. Dujas tiekianti įmonė šias užsuko visam namui. Bendrovės atstovai aiškina, kad žmonės jau ketverius metus už gaunamas dujas nemoka, o tai tęstis nebegali.

REKLAMA

Savo ruožtu gyventojai kaltina namo administratorių, kad šis su dujas tiekiančia įmone nesugeba sudaryti sutarties.      

Prie vieno Klaipėdos bendrabučio – įniršę jo gyventojai. Jau savaitė kaip kone šimtas šio namo butų gyvena be dujų. Jas, anot klaipėdiečių, lyg niekur nieko užsuko atvykę bendrovės ESO darbuotojai. Kad dujų nėra gyventojai suprato grįžę iš darbų ir pamėginę darytis vakarienes:

„Dujas atjungė visam namui. Tai kaip taip įmanoma? Be įspėjimo. Be nieko.“

„Aš prižiūriu žmogų be kojų. Su vežimėliu. Tik ant šalto maisto. Turi pirkti šaltą maistą, pirtelių neturi, tik ant dujų pasidarydavo šiltą maistą.“

REKLAMA
REKLAMA

„Aš iš viso nesuprantu. XXI amžiuje atjungia dujas viduryje miesto. Yra baisu. Gyvenam kaip kokiame akmeniniame amžiuje.“

„Taip ir gyvenam – neturim su kuo valgyti virtis, o baisiausia dėl vaikų – neturim kuo maitinti. Kiek galima ant sumuštinių laikyti juos? Nu kiek galima?“

REKLAMA

Namo gyventojas Algimantas rodo kaip dabar atrodo dujų skaitikliai:

„Va. Blomba uždėta. Iš abiejų pusių padarė bliombas.“

Dėl senos elektros instaliacijos priešgaisrinės tarnybos neleidžia masiškai naudoti elektrinių viryklių.

Name gausu neįgaliųjų bei daugiavaikių šeimų. ESO atstovai aiškina, jog namo administratorius nesudarė sutarties su tiekėju – bendrove „Ignitis“ todėl dujas ir užsuko.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes skirstome elektrą, mes skirstome dujas. Ir mūsų pareiga yra tiekėjo prašymą gavus tai padaryti. Mano žiniomis, tai tikrai nėra sprendimas, kuris yra padaromas iš vakaro. Gyventojai ir administratorius to namo, tai puikiai žinojo. Tai administratoriaus atsakomybė sutvarkyti viską, kad gyventojai galų gale, galėtų turėti tas dujas“, – komentuoja ESO atstovas Paulius Kalmantas.

Vis tik, anot bendrabutį administruojančios įmonės, situacija yra sudėtingesnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pasirodo, dujų šiam namui teikimo sutartis baigėsi dar 2018-aisiais, nuo to laiko gyventojai dujas gaudavo, bet už jas nemokėdavo. Dujas tiekianti įmonė „Ignitis“ ne kartą gyventojus dėl to įspėjo bei pagrasino dujas užsukti, jei sutartis nebus sudaryta. O įteisinti gyventojai esą nesurenka parašų daugumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rugsėjo mėnesį praeitais metais atlikome balsavimą raštu. Gyventojai nepriėmė sprendimo, tai sutartis nebuvo pasirašyta, buvo inicijuotas šiais metais naujas balsavimas, nes gavome informaciją iš „Igničio“ pakartotinai, kad bus atjungiamos dujos. Tai po pakartotinio balsavimo gyventojai vis tiek nepriėmė sprendimo“, – teigia „Civinity“ Klaipėdos regiono vadovas Artūras Kavaliauskas.

REKLAMA

O kol nebuvo užsuktos, dujos ir toliau tekėjo į namą. Gyventojai demonstruoja, kaip atrodo jų sąskaitos. Eilutės apie mokestį už dujas nėra. Tad žmonėms ir dar vienas galvos skausmas – ar nereiks susimokėti už kone penkerius metus naudotas dujas. Sąskaita gali siekti ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.

„Tai šiuo atveju prioritetas skiriamas, kad tiesiog būtų sudaryta sutartis ir tvarkingai vartojamos į ateitį tos dujos, kitaip tariant, į tas skolas per daug nesiorientuosim“, – tikino „Ignitis“ atstovas Artūras Ketlerius.

Gyventojams yra ir daugiau gerų žinių. Bendrabutį administruojanti įmonė naują parašų rinkimą dėl dujų tiekimo sutarties planuoja inicijuoti balandžio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų