• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinomas Santaros klinikų medikas Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš pareigų. Profesorius tokį sprendimą priėmė paaiškėjus, kad jo žmona su pirmaisiais medikais dar gruodžio pabaigoje paskiepyta nuo koronaviruso, nors ji nėra medikė, Santaros klinikose nedirba ir net nėra oficiali savanorė.

Žinomas Santaros klinikų medikas Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš pareigų. Profesorius tokį sprendimą priėmė paaiškėjus, kad jo žmona su pirmaisiais medikais dar gruodžio pabaigoje paskiepyta nuo koronaviruso, nors ji nėra medikė, Santaros klinikose nedirba ir net nėra oficiali savanorė.

REKLAMA

Santaros klinikos išplatino viešą pranešimą, kad V. Kasiulevičiaus žmona paskiepyta jo paties prašymu, o šį įvykį pavadino žmogiškąja klaida. Specialiųjų tyrimų tarnyba skelbia, kad Santaros klinikose galimai yra ir daugiau ne pagal prioriteto eilę nuo koronaviruso pasiskiepijusių asmenų. 

Santaros klinikose pirmosiomis skiepų dienomis, gruodžio pabaigoje, „BioNtech“ ir „Pfizer“ vakcina turėjo būti skiepijami tik dirbantys ir priešakinėse linijose su pandemija kovojantys medikai. Tačiau skiepą gavo ir žinomo Santaros klinikų mediko, profesoriaus V. Kasiulevičiaus žmona – Lietuvos banke dirbanti Raimonda Kasiulevičienė. Ji nėra medikė ir ne oficiali savanorė.

REKLAMA
REKLAMA

Apie pasiskiepijusią V. Kasiulevičiaus žmoną pirmasis praėjusią savaitę pranešė naujienų portalas 15min.lt. Tąkart Kasiulevičius teigė, kad žmona skiepą gavo kaip savanorė ir ją paskiepyti buvo pasiūlyta.

REKLAMA

Po kilusio skandalo Santaros klinikos viešai išplatino pranešimą. Jame skelbiama, kad gruodžio 28 dieną 58 darbuotojai skiepytis neatvyko, tad reikėjo greitai rasti, kas skubiai skiepytųsi, mat vakcinos jau buvo paruoštos ir atskiestos. Nors profesoriaus žmonos savanorių sąrašuose nebuvo, tačiau ji tuo metu kaip tik talkino skiepijimo komandai.

Kaip teigia Santaros klinikos, žmona buvo paskiepyta paties Kasiulevičiaus prašymu. Po tokio viešo klinikų pranešimo savo „feisbuko“ profilyje prabilo ir profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš pripažįstu savo kaltę ir prisiimu visą atsakomybę už tą skiepų istoriją. O kad Santaros klinikų administracijai daugiau niekada nebereikėtų painiotis informacijoje apie mane ar mano šeimos narius, paprašiau generalinio direktoriaus nuo rytojaus mane atleisti iš darbo. Tikiuosi, kad mano prašymas nebus vilkinamas“, – sako Vilniaus universiteto profesorius V. Kasiulevčius.

Toks žinomo mediko Kasiulevičiaus pareiškimas nustebino ir Santaros klinikų administraciją. Kol kas Kasiulevičius neatleistas iš einamų pareigų. Apie kilusį skandalą ir susidariusią situaciją su juo Santaros klinikų generalinis direktorius žada kalbėtis rytoj.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Matyt, kad tuos dalykus turi išsiaiškinti pačios institucijos, pati įstaiga. Buvo pagrindo skiepyti ar nebuvo pagrindo. Jei nebuvo pagrindo skiepyti, tai, žinoma, labai apmaudu. Tokiu atveju, kai nebuvo pagrindo skiepyti tuo metu, kai vakcinų buvo maža, buvo ir jie nepuošė paties proceso“, – pasakoja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Kaip skelbia Santaros klinikos, Kasiulevičiaus žmona įstaigoje nesavanoriavo.

Pasak Specialiųjų tyrimų tarnybos, analitinės korupcinės žvalgybos pareigūnai Santaros klinikose nustatė daugiau asmenų, kurie nepagrįstai galėjo gauti skiepą nuo koronaviruso. Be profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus žmonos, dar minimi du pasiskiepiję asmenys.

REKLAMA

„Santaros klinikų atveju buvo nustatyta, kad tie asmenys nedirbo nei vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“, – teigia komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė.

Profesorius Kasiulevičius kaip ekspertas dalyvavo ir premjerės Ingridos Šimonytės, ir prezidento Gitano Nausėdos suburtose koronaviruso ekspertų grupėse. Tiesa, sausio pabaigoje medikas pranešė, kad iš abiejų grupių pasitraukia, nes šis darbas esą atima daugybę laiko.

REKLAMA

Specialiųjų tyrimų tarnyba iš viso iki sausio 5 dienos Lietuvoje nustatė keliolika asmenų, kurių vakcinavimas kelia abejonių. Šie atvejai nustatyti ne tik Santaros, bet ir Kauno klinikose, taip pat Jonavos, Kretingos ir Marijampolės ligoninėse.

„Tai buvo iš viso nustatyta 16 tokių atvejų. Tai 9 atvejai nustatyti tokie, kai buvo paskiepyti asmenys, tačiau nedirbantys nei vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. O dar 7 atvejai, kurie buvo nustatyti, kai paskiepyti asmenys dirbo gydymo įstaigose, bet jos nebuvo priskirtos covid-19 ligonių paslaugų teikimui“, – kalbėjo R. Keblienė.

Dar šiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Kasiulevičiaus sprendimą trauktis iš pareigų pavadino pamatuota atsakomybe. Ministerija  svarsto, kokių veiksmų imtis toliau – ar informaciją perduoti tyrimui Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir organizuoti dalininkų – Vilniaus universiteto ir Sveikatos apsaugos ministerijos susirinkimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų