„Gana ramiai į tai žiūriu, kiekvienam ateina, anksčiau, vėliau. Ir dėl to liūdėti ar šokinėti iš džiaugsmo, nemanau, kad yra pagrindas“, – taip apie savo gyvenimo saulėlydį kalbėjo pats aktorius Regimantas Adomaitis.
Šiandien panašias frazes dėlioja ir skaudžią žinią apie jo mirtį pasitikę artimi bičiuliai: „Visi mes esam ant plono siūlo ir bet kada jis gali nutrūkti…“
Tik štai aktoriaus Adomačio gyvenimo gija, kaip, sako kolega Juozas Budraitis, nutrūko labai netikėtai.
„Ką tik kalbėjom, prieš kokią pusantros savaitės, kalbėjom apie tai, kad jis bus kaime, kad galbūt pasimatysim kaime… Taip staigiai po to pokalbio telefonu, kur labai ryškus aštrus balsas buvo, toks, stiprus, net pagalvoti nebuvo galima, kad žmogus iškeliaus taip greitai“, – pasakoja J. Budraitis.
Sunkiai rinkdamas žodžius kolega ir bičiulis Juozas Budraitis vardija Regimanto Adomaičio talentus.
„Puikiai buvo įvaldęs balsą, artikuliaciją, kaip teatro aktorius. Aš ne teatro žmogus, jam pavydėdavau to balso pastatymo. Technologijos, kurią įvaldęs buvo puikiai, ir savo buvo sugalvojęs…“, – kalba J. Budraitis.
Budraitis iki šiol prisimena, kaip praėjusio amžiaus septintame dešimtmetyje juodu su Adomaičiu suvedė likimas, išgarsinęs kino juostoje „Niekas nenorėjo mirti.“
„Per „Niekas nenorėjo mirti“, aš buvau savamokslis žmogus atėjęs iš kitos sferos, jis profesionalas, mane prisileido labai jaukiai“, – prisimena J. Budraitis.
Lietuva neteko ypatingo žmogaus – kalbėdamas apie scenos brolį neslepia Budraitis.
„Kai Lietuva dar buvo okupuota, jau tuomet jis vaidino svarbius vaidmenis Lietuvai, tokius, kaip Mindaugo trilogija visa, ir tai buvo nepatogūs spektakliai valdžiai, jis buvo Sąjūdžio veikėjas tuo metu aktyvus“, – kalba J. Budraitis.
Regimantas Adomaitis, anot kolegų buvo matomas visur – ir istoriniuose vaidmenyse, ir šiuolaikiniuose. Teatro scenoje jis sukūrė kelias dešimtis vaidmenų. Vaidino daugiau, kaip septyniasdešimtyje Lietuvos, Rusijos, Vokietijos kino ir televizijos filmų.
Ir reklamoje – kolegą prisimina aktorė Gražina Baikštytė. Tiesa, skirtingai nei dabar, anuomet aktoriai nusifilmavę reklamoje buvo kalami prie kryžiaus. Tačiau tai, daugelio moterų širdžių ėdiku vadintam Adomaičiui buvo nė motais. Mat reklama anuomet aktoriams padėjo išmaitinti šeimas.
„Tikrai ne gėda. Nei Regimantui dėl to nebuvo gėda, nei man. Bet vis tiek mes buvom pasmerkti, ir kiti aktoriai, kurie išdrįso filmuotis fotografuotis reklamose, buvom tarkuojami“, – sako G. Baikštytė.
O šeima, kaip prisipažįsta Adomaičio kolegos – jam buvo itin svarbi.