Teksase gyvenanti Kim savo penkerių mėnesių dukrai ruošia mišinuką, tiesa, jau iš paskutinės turimos dėžutės.
Ir su tokia pačia bėda susiduria milijonai Jungtinių Valstijų šeimų – gegužės pradžioje parduotuvės liko tik apie 60 procentų ankstesnės pasiūlos. Tačiau labiausiai kenčia Teksaso gyventojai, kur mišinukų sandėliuose ir parduotuvių lentynose liko perpus mažiau.
„Nemačiau nė vieno mišinuko lentynose. Turiu pusbrolį, kuris dirba prekybos centre. Jis irgi pastarąsias savaites jų nematė. Mums labai sunku, nes tai – mūsų paskutinė skardinė“, – kalba mama, ieškanti kūdikio mišinuko Kim Anatra.
O situacija parduotuvėse išties sunki – štai vienoje Teksaso parduotuvėje ženklas skelbia, kad vienas pirkėjas gali nusipirkti iki trijų kūdikių mišinukų dėžučių. Tačiau filmuotuose vaizduose matyti, kad net toks apribojimas neužtikrina, kad kiekviena mama galės nupirkti savo kūdikiui tokio maisto – šio prekybos centro lentynos praktiškai tuščios. Ir ši problema prasidėjo ne prieš kelias savaites – kai kurių mišinukų tėvai negali nusipirkti jau nuo vasario. Štai Jess augina ketverių metų Albertą, kurį dėl specialių poreikių mažomis dozėmis reikia maitinti 22 valandas per parą.
„Jam reikia mišinuko. Nesuprantu, kodėl jo taip ilgai nėra. Jau gegužė, o jis dingo vasarį. Maniau, kad jo trūks porą savaičių ar 1–2 mėnesius“, – sako mama Jess Butler.
Tad susirūpinę tėvai keliauja į kitus miestus, tikėdamiesi, kad ten ras mišinukų savo vaikams. Labiausiai kenčia skurdžiai gyvenančios šeimos, kurioms ir taip buvo sunku įpirkti šią prekę. O dabar ir labdaros organizacijos neturi joms ko pasiūlyti. Ši problema Jungtinėse Valstijose ypač pablogėjo, kai užsidarė svarbiausia šalies kūdikių mišinukų gamykla „Abbott“ Mičigane.
Jai duris teko užverti dėl bakterinės infekcijos, kuria užsikrėtė kūdikiai, pamaitinti šiuo gaminiu. Du iš jų mirė, tačiau Federalinės maisto ir vaistų agentūros atliktas tyrimas neįrodė, kad kalta įmonė. Tad poros savaičių bėgyje įmonė ir vėl atsidarys.
Tiesa, kūdikių mišinukų ėmė stigti ir dėl pandemijos – esą tada sutriko gamybos ir tiekimo grandinės. Tad kol kas mišinukai gabenami iš Europos. Pirmoji siunta kariniais lėktuvais šeštadienį į Indianą atgabeno 35 tūkstančius kilogramų mišinio, tačiau jų pakaks tik pusei milijono skardinių.