Tokijuje merkiant lietui, į Japonijos imperatoriaus rūmus atvyksta besišypsantis 59-erių Naruhito. Jis jau netrukus prisieks šaliai ir oficialiai taps naujuoju šalies imperatoriumi.
Nors diena Japonijai ir istorinė, prie rūmų būriuojasi vos vienas kitas japonas. Ir dėl to kaltas ne tik prastas oras. Kadangi Japonija vis dar gedi 80-ies žmonių, kurių gyvybes nusinešė taifūnas „Hagibis“, šventinis paradas naujojo imperatoriaus garbei – atidėtas.
„Jis jaunas ir energingas, tikras lyderis, todėl tikiuosi, kad jis visad palaikys Japonijos žmones, kurie nuolat kenčia nuo gamtos tragedijų“, – sako japonė Tomoko Shirakawa.
Tačiau stebėti Naruhito inauguracijos į Tokijų atvyksta per 2000-ius kviestinių svečių iš Japonijos ir daugiau nei 180-ies pasaulio šalių. Garbingų svečių gretose ir Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene. Prezidentas pasipuošęs Vytauto Didžiojo Ordinu su aukso grandine, kuris jam įteiktas per paties inauguraciją. G. Nausėda Chrizantemų sosto atstovui linki kurti ir puoselėti klestinčią Japoniją.
Svečiams susirinkus, prasideda vadinamoji Sokui no Rei – iškilminga žengimo į sostą ceremonija. Imperatorius Naruhito ir imperatorienė Masako pasirodo beveik septynių metrų aukščio sostuose. Jų ritualinė apranga taip pat išskirtinė, dėvima tik pačiomis svarbiausiomis progomis. Naruhito apsigobęs plačia vario spalvos skraiste ir užsidėjęs retai matomą juodą kepurę, papuoštą 60 cm aukščio kaspino pavidalo kuodu. Tuo tarpu Masako vilki puošnų kelių sluoksnių kimono.
„Dabar aš vykdau sosto perėmimo ceremoniją, žengiu į sostą. Šaliai ir pasauliui skelbiu savo intronizaciją“, – kalbėjo imperatorius Naruhito.
Po to aidi Japonijos premjero Shinzo Abės šūkiai: „Tegyvuoja imperatorius“.
„Sėdėdamas ten ir žiūrėdamas į tą procesą gyvai, supranti, kad tai yra tūkstantmečių aidas ir kad visa tai, kas vyksta prieš tavo akis, yra labai reikšminga. Toks įvykis tikrai nėra dažnas. Gali būti, kad mūsų kartoje galima ir nebesulaukti tokio įvykio“, – teigia LR Prezidentas Gitanas Nausėda.
Naruhito imperatoriaus pareigas oficialiai perėmė gegužės 1-ąją – kitą dieną po to, kai jo tėvas tapo pirmuoju per pastaruosius du šimtmečius dėl prastos sveikatos sosto atsisakiusiu Japonijos monarchu. Tačiau oficiali įžengimo į sostą ceremonija surengta tik šiandien.