Insultai ir širdies ligos, sukeltos ilgų darbo valandų ir streso darbe 2016-ais metais pražudė net 745 tūkstančius žmonių. Šiuos šokiruojančius skaičius skelbia Pasaulio sveikatos organizacija, pirmą kartą istorijoje atlikusi tokio pobūdžio mokslinį tyrimą.
Tyrimą organizacija vykdė 2000–2016 metais ir tvirtina, kad tiriamuoju laikotarpiu dėl viršvalandžių ir streso darbe mirčių nuo širdies ligų skaičius išaugo net 42 procentais, insultų – beveik penktadaliu.
„Nustatėme, kad 2016-ais metais vienas iš dešimties žmonių pasaulyje dirbdavo viršvalandžius – daugiau nei 55-ias valandas per savaitę. Iš viso persidirbdavo apie 480 milijonų žmonių. Ir 2016-aisiais net 745 tūkstančiai mirčių siejamos su ilgomis darbo valandomis“, – sako Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas Frank Pega.
Tyrimas atskleidė, kad dauguma nukentėjusiųjų – 7 iš 10 – buvo vidutinio ar vyresnio amžiaus vyrai. Viršvalandžių ir streso darbe sukeltos ligos daugiausia gyvybių pareikalavo Kinijoje, Japonijoje, Australijoje.
„Nustatėme, kad dirbant 55-ias ar daugiau valandų per savaitę, po 10 metų mirties nuo išeminių širdies ligų rizika išauga 17 proc. SUJU Mes taip pat nustatėme, kad dirbant 55 valandas ar daugiau per savaitę, insulto rizika padidėja 35 procentais“, – teigia mokslininkas Jian Li.
Pasaulio sveikatos organizacija baiminasi, kad pandemija šią mirčių statistiką dar labiau pablogins, mat per karantinus žmonėms pradėjus dirbti iš namų, darbą ir poilsį atskirti tapo gerokai sunkiau, dalies iš namų dirbančių žmonių darbo valandos pailgėjo maždaug 10-čia procentų.