Tad tai gali reikšti, kad okupantai atsitraukė arba šitokiu būdu rengia pasalą ukrainiečiams. Nesulaukę Putino žadėtų kompensacijų už dalyvavimą kare maištauja mobilizuoti rusai, o juos skuba malšinti specialus būrys.
Ukrainiečių kariai savaeige haubica šalia laikinai okupuoto Chersono apšaudo okupantų pozicijas. Ir įvykdę užduotį, skubiai atsitraukia.
„Taikinys buvo priešo pėstininkai, jų pozicijos. Dirbome puikiai. Svarbiausia, kad visi grįžo gyvi ir sveiki“, – kalba Ukrainos karys Oleksandr.
Didžiausias mūšis dėl laikinai okupuoto Chersono dar tik laukia, nors Ukrainos kariai nuo rudens pradžios aktyviai spaudžia Rusijos pajėgas šia kryptimi ir nežada pasiduoti.
„Mes juos išvysime. Nėra čia ko. Mes namuose, mes šeimininkai“, – tvirtina Oleksandr.
Ir vėliau pasirodo vaizdo įrašas iš Chersono. Ant miesto administracijos pastato nebėra Rusijos vėliavos. Ar tai reiškia, kad Chersonas jau gali būti ukrainiečių rankose, oficialių žinių dar nėra. Gal tai tik provokacija ar pasala Ukrainos kariams.
Savo ruožtu Kremliaus statytinis Chersone bando aiškinti, kad okupantai padėtį kontroliuoja. Nors Chersono gyventojai pamatę, kad viename iš kontrolės punktų okupantų nebėra, neslepia džiaugsmo.
„3-ioji lapkričio 2022 m. Mes esame Chersono mieste. Situacija stabili. Mieste kol kas viskas gerai. Gyvenimas vyksta normaliu ritmu. Fronto linijoje kol kas be pokyčių. Tolumoje girdisi mūšiai. Yra nacistų bandymų prasiveržti. Bet kol kas viskas kontroliuojama“, – teigia Kremliaus statytinis Chersone Kiril Stremousov.
Visgi Kremliaus pakalikai ir toliau ragina žmones iš Chersono skubiai evakuotis ir siekia dar apie 70 tūkstančių civilių, gyvenančių 15-os kilometrų ruože kairiajame Dnipro upės krante, perkelti giliau į regioną, okupuotą Krymą ar į Rusiją. Kremlius aiškina, kad tai leis Rusijos kariuomenei įrengti gynybines pozicijas, o Kyjivas tai lygina su sovietų vykdyta žmonių tremtimi: „Kaip visa tai baigsis? Galėsime grįžti, ar ne? – Aišku, jei viskas bus normalu, jei karas baigsis, tikrai grįšime.“
O ar grįš į savo šeimas šie mobilizuoti rusai? Vargu. Tikriausiai taps patrankų mėsa mūšio lauke. Tai – paskutinė jų stotelė Rostove prieš kelionę į Ukrainą ir nuotaikos dar kol kas optimistinės.
„Atėjau ir pasakiau, kad sutinku eiti ginti tėvynės. Parašiau ataskaitoje, kad turiu tris vaikus, bet sutinku eiti“, – sako mobilizuotas rusas Mikhail.
„Aš savanoriškai atvykau į karinį komisariatą. Sakiau, kad noriu būti naudingas tėvynei. Sakiau, kad noriu tarnauti kariuomenėje“, – kalba mobilizuotas rusas Jevgenij.
Rusijos propaganda skelbia, kad vyrai aprūpinti ir šiltomis uniformomis, ir batais bei kitais būtiniausiai daiktais. Ir ginklai ant jų pečių nesurūdiję.
Mobilizuotieji net sulaukia popo palaiminimo, tačiau parodomieji vaizdai nuo realybės skiriasi kaip diena nuo nakties. O Čiuvašijoje mobilizuoti vyrai maištauja, nes negavo V. Putino žadėtų išmokų už tai, kad sutiko vykti kariauti.
Vyrai nepatenkinti, kad palieka šeimas be paramos ir žada priešintis tol, kol sulauks žadėto užmokesčio.
Nors, aišku, yra ir tokių fanatikų: „Kas mes? - Batalionas „Jugra“. – Ko mes norime? – Kraujo. – Ką mes darysime? – Žudysime. – Ką? – Priešą. – Ką? – Priešą. – Ką? – Priešą!!!!!“
Ir kol okupantai riaumoja, V. Zelenskis užsienio žurnalistams atskleidžia, koks bus pirmas dalykas, kai Ukraina laimės: „Vyksiu į Krymą. Aš tikrai noriu pamatyti jūrą. – Kada tai bus? – Ne žiemą, nes ką daryti prie jūros žiemą? Vyksiu, kai bus šilčiau. – Tai galime pergalės tikėtis kitą vasarą? – Norėčiau, norėčiau.“
Savo ruožtu Vašingtonas atskleidžia, koks desperatiškas tapo V. Putinas. Pritrūkęs ginklų Ukrainoje, jis savo kruviną ranką tiesia ne tik Iranui, bet ir Šiaurės Korėjai – bene labiausiai izoliuotam režimui pasaulyje.
„Šiaurės Korėja slapta aprūpina Rusijos karą Ukrainoje daugybe artilerijos sviedinių. Šiaurės Korėja bando nuslėpti tikrąjį karinių siuntų kelionės tinklą ir siekia, kad atrodytų taip, lyg jos būtų siunčiamos į Artimųjų Rytų ar Šiaurės Afrikos šalis“, – teigia JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price'as.
O amerikiečių karinio lėktuvo įgula nepasikuklino. Danguje prie Rusijos aviacijos bazės Sirijoje skraidė beveik dvi valandas, kad suraitytų piešinį, kuriam komentarų nereikia. Beje, Rusijai paskelbus, kad grįžta į susitarimą, Ukrainos uostus šiandien paliko septyni krovininiai laivai, o juose net 290 tūkstančių tonų produkcijos.
„Pasiekėme reikšmingą diplomatinį rezultatą mūsų šaliai ir visam pasauliui – grūdų eksporto iniciatyva ir toliau bus įgyvendinama. Rusijos šantažas niekur nevedė“, – kalba V. Zelenskis.
Tačiau Kremlius ir vėl griebiasi šantažo. Dabar jau sako, kad nežino, ar pratęs savo dalyvavimą susitarime, kurio galiojimas baigiasi vėliau šį mėnesį: „Britanija – teroristų šalis! Britanija – teroristų šalis!“
Be to, „ant kilimėlio“ išsikvietė britų ambasadorę Rusijoje ir pagrasino pavojingais padariniais dėl tariamos pagalbos Ukrainai surengti dronų ataką prieš Rusijos Juodosios jūros flotilę praėjusį šeštadienį.
Ir tuo prieš Rusiją nukreiptų Jungtinės Karalystės provokacijų sąrašas esą nesibaigia. Kremlius kaltina Londoną dar ir vadovavus sprogimams „Nord Stream“ dujotiekiuose.