• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Putino kerštas už Zelenskio apsilankymą gėdingai prarastame Chersone – smūgiai pagrindiniams Ukrainos miestams ir jų infrastruktūrai. Pavakarę mirtinos raketos skriejo į Kyjivą, Mykolajivą, Lvivą – iš viso daugiau nei 20 miestų. Dalyje jų nutrūko elektros tiekimas. O išlaisvintą Chersoną jau pasiekė pirmieji konvojai su humanitarine pagalba – maistu, vandeniu, vaistais.

Putino kerštas už Zelenskio apsilankymą gėdingai prarastame Chersone – smūgiai pagrindiniams Ukrainos miestams ir jų infrastruktūrai. Pavakarę mirtinos raketos skriejo į Kyjivą, Mykolajivą, Lvivą – iš viso daugiau nei 20 miestų. Dalyje jų nutrūko elektros tiekimas. O išlaisvintą Chersoną jau pasiekė pirmieji konvojai su humanitarine pagalba – maistu, vandeniu, vaistais.

REKLAMA

Tačiau mieste vis dar nėra nei elektros, nei šildymo, nei vandens. Tad daugybė žmonių vandenį higienai semia tiesiog iš Dnipro upės. Dėl Zelenskio vizito Chersone niršta ir Rusijos propagandistai, jie aiškina, kad Putinas galėjo su juo susidoroti, o to nepadarė, nes Rusija esą humaniška šalis.

Galingi Sprogimai Kyjive aidėti pradėjo prieš 16 valandą. Į Ukrainos sostinę viena po kitos skrieja mirtį nešančios rusų raketos.

REKLAMA
REKLAMA

Liepsnoja gyvenamieji namai šalia centro. Ir okupantų taikinys – ne tik Kyjivas. Rusų pajėgos smūgiavo ir Mykolajivui, Černihivui, Zaporižiai, Lvivui. Tai – okupantų kerštas. Karinį ir strateginį pralaimėjimą jie glaisto tuo, kuo moka geriausiai – griauna miestus ir žudo žmones.

REKLAMA

O išlaisvintame Chersone ukrainiečiai prie Dnipro upės semia vandenį. Jo mieste šiuo metu nėra. Sako, naudos jį praustis, indams plauti ir tualetuose.

„Viską ištversime... O tie šakalai gaus tai, ko nusipelnė. Vieną dieną jie nusipraus vandeniu iš mūsų unitazų“, – kalba Chersono gyventojas Ihor.

Tačiau nepaisant to, kad Chersone nėra ir kitų patogumų, be kurių retas europietis įsivaizduoja kasdienybę, ukrainiečiai džiaugiasi, kad Ukrainos pajėgos iš miesto išvijo okupantus. Dabar pakrantėje plėvesuoja tokio dydžio Ukrainos vėliava, kad matosi ji ir kitame Dnipro krante, į kurį paspruko okupantai.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes pasiruošę pakentėti, kad tik čia būtų Ukraina. Žinoma, norėtųsi, kad turėtume vandens, elektros, internetą, kad vaikai eitų į mokyklą. O šiaip viskas gerai. Geriau nei buvo net ir be elektros, vandens ir interneto“, – sako Chersono gyventojas Mykhailo.

Chersone trūksta ir maisto. Tad prie paramos autobusiukų – eilės žmonių. Ukrainos kariai dalija jiems makaronus, aliejų, konservus. Ištisus mėnesius Chersone daugumos šių produktų tiesiog nebuvo arba dėl išaugusių kainų buvo labai sunku juos įpirkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip matote, žmonės ima ir ima maistą, nes čia tiesiog nieko nebuvo“, – teigia savanoris Stanislav.

Chersoną jau pasiekė ir Jungtinių Tautų humanitariniai konvojai – pirmą kartą nuo kovo pradžios, kai miestas atsidūrė okupantų rankose. Vilkikuose maistas, geriamasis vanduo, higienos reikmenys, patalynė, šilti užklotai ir kiti būtiniausi daiktai, kuriais bus aprūpinti daugiau nei 6000 Chersono gyventojų, taip pat vaistai daugiau nei 1000 negaluojančių žmonių.

REKLAMA

Televizijos bokštas ir televizijos bei radijo centras – sprukdami okupantai sugriovė ir jį, kad atkirstų miesto gyventojus nuo išorinio pasaulio. Tačiau geros žinios apie miesto išvadavimą čia netruko pasklisti.

„Okupantai sunaikino viską patys. Tyčia. Tai jų specialioji operacija. Prieš žiemą rusų okupantai sunaikino absoliučiai visą kritinę infrastruktūrą. Absoliučiai visi svarbūs objektai mieste ir regione užminuoti“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Beje, vakarykštis V. Zelenskio apsilankymas išlaisvintame Chersone įsiutino Rusijos propagandistus. V. Putino padlaižė Olga Skabejeva pareiškė, kad rusų karinė vadovybė esą galėjo lengvai su juo susidoroti, bet to nepadarė. O tai esą humaniška, nors pati ne kartą kvietė žudyti ir Ukrainiečius ir Zelenskį:

„Ne kartą mūsų amerikiečiai „partneriai“ samprotavo, kad reikia likviduoti V. Putiną, o Rusijos Federacija žiūri į savo priešą per žiūronus ir dar kartą parodo humanizmą. Štai V. Zelenskis, štai jis Chersone, Chersonas yra Rusija pagal Rusijos konstituciją. Jis atvyko, pabuvo, padarė keletą skandalingų, mano nuomone, pareiškimų ir išvažiavo namo. Saugus, sveikas ir viskas jam gerai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O Balyje dar vienas svarbus Didžiojo 20 susitikimas. Po vakarykščių derybų su Joe Bidenu, šiandien Kinijos lyderis Xi Jinpingas ranką spaudžia Prancūzijos prezidentui. Skelbiama, kad E. Macronas paragino Kinijos vadovą perduoti žinutę V. Putinui neeskaluoti karo Ukrainoje ir rimtai grįžti prie derybų stalo.

„Kinija, Prancūzija ir Europa turėtų laikytis nepriklausomybės, atvirumo ir bendradarbiavimo dvasios, skatinti teisingus dvišalius santykius ir įnešti pasaulyje stabilumo ir teigiamos energijos“, – kalba X. Jinpingas.

REKLAMA

O naujojo britų premjero pareiškimas paaiškina, kodėl į Balį V. Putinas atvyko ne pats, o atsiuntė S. Lavrovą.

„Šį rytą G20 susitikime matėme tarptautinį Rusijos karo Ukrainoje pasmerkimą, o ten sėdint Rusijos užsienio reikalų ministrui pabrėžėme Rusijos karo neteisėtumą ir barbariškumą“, – sako Jungtinės Karalystės premjeras Rishi Sunak.

REKLAMA

Tai S. Lavrovui dabar tenka atremti pasaulio lyderių kritiką ir spaudimą dėl Rusijos karo Ukrainoje. Tačiau jis V. Zelenskio Didžiajam 20-ukui pristatytą dešimties punktų taikos planą vadina nerealiu ir toliau meluoja.

„Mes neatsisakome derybų. Jei kas nors atsisako, tai Ukraina. Ir kuo ilgiau jie atsisakinės, tuo sunkiau bus galų gale susitarti“, – tvirtina S. Lavrovas.

Tiesa, S. Lavrovas bando dar parodyti, kad yra svarbus ir žurnalistams Balyje tvirtina, kad šiandien kalbėjosi ir su E. Macronu, ir su O. Scholzu, tačiau štai ką į tai ironiškai atsakė Vokietijos kancleris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis stovėjo šalia manęs ir pasakė du sakinius. Toks ir buvo tas pokalbis“, – sako O. Scholzas.

O V. Zelenskis, kreipdamasis į pasaulio galinguosius ir primindamas Kremliaus branduolinius grasinimus, Rusiją demonstratyviai ignoruoja. Ji, anot V. Zelenskio, net neverta būti Didžiajame 20-uke.

„Branduoliniam šantažui nėra ir negali būti jokių pateisinimų. Ir aš dėkoju jums, gerbiamas Didysis 19-uke, kad suprantate tai. Tačiau prašau panaudoti visą savo įtaką, kad Rusija atsisakytų branduolinių grėsmių“, – tvirtina V. Zelenskis.

REKLAMA

Savo ruožtu V. Putinas, pasisodinęs prieš ekraną savo pakalikus, ir toliau kalbasi su kitu pasauliu. Dabar jis nori Mariupoliui suteikti Rusijos karinės šlovės simbolio statusą: „Išklausykite kitus kolegas ir priimkime galutinį sprendimą.“

Tačiau karinė Rusijos šlovė – tai visiškai sugriautas miestas ir tūkstančiai nužudytų nekaltų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų