G. Infantino, sakydamas kalbą Balyje susirinkusiems 20 didžiausių ekonomikų grupės lyderiams, sakė, kad sekmadienį Katare prasidedantis pasaulio futbolo čempionatas gali būti „teigiamas postūmis“ beveik devynis mėnesius trunkančiai Rusijos invazijai į Ukrainą.
„Prašau jūsų visų pagalvoti apie laikinas paliaubas vienam mėnesiui, kol vyks pasaulio futbolo čempionatas“, – sakė jis per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių vadovams skirtus pietus.
Jei tai nebūtų visiškas ugnies nutraukimas, galima „įgyvendinti tam tikrus humanitarinius koridorius arba bet ką, kas galėtų padėti atnaujinti dialogą“, sakė jis.
Pavadinęs futbolą vienijančia jėga, jis atkreipė dėmesį į tai, kad Rusija surengė 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą, o Ukraina kartu su Ispanija ir Portugalija teikia bendrą paraišką dėl teisės organizuoti 2030 metų pasaulio futbolo čempionatą.
„Nesame naivūs ir netikime, kad futbolas gali išspręsti pasaulio problemas, – sakė G. Infantino.
Tačiau, pasak jo, pasaulio futbolo čempionatas suteikia „unikalią galimybę“, nes tikimasi, kad jį per televiziją stebės maždaug 5 mlrd. žmonių – daugiau nei pusė žmonijos.
„Pasinaudokime šia proga ir padarykime viską, ką galime, kad visi konfliktai baigtųsi“, – sakė jis.
G-20 derybose dalyvavo JAV prezidentas Joe Bidenas(Džo Baidenas) ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, nors neaišku, ar jie klausėsi G. Infantino, kuris vėliau paprašė vadovų pasirašyti ant suvenyrinio futbolo kamuolio.
Praėjus kelioms dienoms nuo prezidento Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą pradžios, FIFA ir UEFA uždraudė Rusijai dalyvauti visose tarptautinėse varžybose, įskaitant pasaulio čempionatą, kai kelios šalys atsisakė žaisti su jos rinktine.
2022 metų pasaulio futbolo čempionatas, kuris pirmą kartą vyks Vidurio Rytuose, jau išprovokavo nemažai diskusijų, be kita ko, dėl įtariamų Kataro žmogaus teisių pažeidimų, kitaminčių slopinimo, netinkamo elgesio su užsienio darbuotojais ir LGBTQ asmenų persekiojimo.
Žmogaus teisių grupės, įskaitant „Amnesty International“, praėjusią savaitę kreipėsi į G. Infantino, kad būtų sukurta FIFA žalos atlyginimo programa, pagal kurią darbininkams būtų išmokėtos kompensacijos.
G. Infantino savo ruožtu tvirtino, kad „šimtai tūkstančių darbuotojų turi geresnes sąlygas nei prieš kelerius metus“.
Kataras apkaltino savo kritikus rasizmu ir teigė, kad jau išdalijo šimtus milijonų dolerių už laiku neišmokėtus atlyginimus.
Vykdydama reformas, dujų turtinga karalystė panaikino daug kritikos sulaukusią sistemą, pagal kurią darbininkai negalėjo keisti darbo vietos ar išvykti iš šalies be darbdavio leidimo.