• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėl skiepijant „AstraZeneca“ vakcina, poliklinikos bando prisišaukti jos norinčius žmones. Žmonės dabar gali gali rinktis, kurios vakcinos nori.  Iš savivaldybių, kuriose skiepijama lėčiausiai, Sveikatos apsaugos ministerija nori atimti užsigulėjusias vakcinas ir jas perskirstyti. 

Vėl skiepijant „AstraZeneca“ vakcina, poliklinikos bando prisišaukti jos norinčius žmones. Žmonės dabar gali gali rinktis, kurios vakcinos nori.  Iš savivaldybių, kuriose skiepijama lėčiausiai, Sveikatos apsaugos ministerija nori atimti užsigulėjusias vakcinas ir jas perskirstyti. 

REKLAMA

Vos tik sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys davė leidimą vėl naudoti „AstraZeneca“, poliklinikų darbuotojai pradėjo skambinti gyventojams – klausia, ar norėtų būtent šios vakcinos.

Sostinės Karoliniškių poliklinika „AstraZeneca“ vakcinas vėl naudoti pradės pirmadienį. Tie, kurie nori kito gamintojo, turės palaukti eilėje.

„Jeigu kalbant iš 10-ies, tai 3 kažkur atsisako pacientai skiepytis“, – sako bendrosios praktikos slaugytoja Inesa Tupikovskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Žymėsimės, kas atsisako „AstraZeneca“, tada skambinsime papildomai ir kviesime, kada turėsime kitų vakcinų“, – pasakoja Karoliniškių poliklinikos slaugos administratorė Vaida Danielė.

REKLAMA

Skambina ne tik vilniečiams, visoje Lietuvoje poliklinikų darbuotojai registruoja vietos gyventojus. Pirmieji, kas sutinka, Šiauliuose skiepijami jau po kelių valandų:

„Aš nebijau tokių dalykų.“

„Man nebuvo jokios abejonės, koks bus, toks bus tas skiepas ir viskas.“

„Kiekvienas skiepas turi savo. Koks žmogaus organizmas taip jis ir daro. Aš tikiuosi, kad mano organizmas priims gerai.“

„Laukiau kada pakvies ir viskas gerai. Ne, man tas pats.“

Sumaišties dėl vakcinos pasirinkimo daugiau, bet savivaldybės skiepijimą turės spartinti, nes savo vakcinų gali netekti. Anksčiau skiepų dozės Lietuvoje buvo dalinamos pagal gyventojų skaičių. Tačiau, ne visoms savivaldybės pavyksta greitai vakcinuoti savo žmones. Valdžia nusprendė lentynose gulinčias nejudinamas vakcinos atimti iš prasčiausiai pasirodžiusių savivaldybių ir perduoti toms, kurios geba skiepyti sparčiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu yra kaupiama, atitinkamai bus mažinami skiriamų vakcinų kiekiai“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

„Kiekviena savivaldybė tam tikra proporcija gauna vakcinos kiekį ir, jeigu kažkurioms nesiseka, arba neįtikina visuomenės, arba žmonės nenori skiepytis, ar kažko laukia, tai natūralu: reikia nekaupti atsargų, o padalinti perskirstyti per kitas“, – kalbėjo Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės nenori kitiems atiduoti gautų vakcinų

Savivaldybės, kuriose gyventojai skiepijami lėčiau nei likusioje Lietuvoje, savo vakcinų atiduoti kitiems visai nenori.

„Ne, mes būtume nepatenkinti. Yra tokia lengva jaučiama panika dėl vieno iš gamintojų skiepų, pas mus jų yra, ne tik jų, bet ir kitų gamintojų skiepų, tas yra. Ar mes būtume patenkinti, jeigu būtų perskirstymas? Turbūt niekas nebūtų patenkintas“, – sako laikinasis Radviliškio rajono meras Mindaugas Pauliukas.

REKLAMA

„Aš tai siūlyčiau labiau peržiūrėti prioritetus, nes tikrai jaunesni žmonės, yra noras skiepytis, ir jeigu leistų žmonėms skiepytis ir „AstraZeneca" vakcina, manau, kad problemų nebūtų ir būtų labai greitai skiepijimo procedūros įvykdytos“, – pasakoja Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

Sveikatos apsaugos ministerija skuba raminti regionus. Esą savivaldybės galės greičiau keliauti per žmonių sąrašus: skiepyti jaunesnius gyventojus, jei nepavyks įtikinti vyresniųjų.

REKLAMA

„Ministerija leidžia skiepyti nuosekliai judant per prioritetų sąrašą žemyn, tol kol yra sudaromas asmenų sąrašas savaitei, kurie sutinka skiepytis. Bus tikrai įvairių situacijų, kai vienose savivaldybėse tas sąrašas asmenų užsipildys aukštesnės prioritetinėse grupėse, bet bus ir tokių savivaldybių, kai norinčių skiepytis „AstraZeneca“ ras gerokai žemesniame prioritete“, – teigia J. Grebenkovienė.

Ministerija žada prižiūrėti savivaldybes, kad šios nepersistengtų. Esą bus neleidžiama regionams skiepyti vien jaunus gyventojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujienų iš Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukė Seimas. Kitą savaitę bus skiepijami parlamentarai. Arūnas Dulkys nori, kad Seimo nariai pasinaudotų būtent „AstraZeneca“ ir taip prisidėtų prie šios vakcinos reputacijos taisymo.

„Aišku sutiksiu, sutiksiu „AstraZeneca“ skiepytis, tik tai ne „Sputnikas“, – kalbėjo Seimo narė Aistė Gedvilienė.

„Daviau atsakymą, kad skiepysiuosi, o kokia bus vakcina, tokia ir pasiskiepysiu“, – sako Seimo narys Algirdas Butkevičius.

REKLAMA

„Politikai, jeigu patys ragina visuomenę skiepytis, tai kur jų pavyzdys, ir aš skiepysiuosi būtent „AstraZeneca“, – pasakoja Seimo narys Tomas Tomilinas.

„Dainius Kepenis tikrai nesiskiepys. Jis su mielu noru Neryje, jūroje, rūrą įmerkęs Neryje laikys, su kompiuteriu balsavimuose dalyvaus“, – teigia Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

„Jie nežino, kad yra natūralus imunitetas, jie nejuda, jie bet ką valgo, vartoja alkoholį, rūko, pikti, įsitempę, jiems, be abejo, skiepai gali padėti“, – kalbėjo Seimo narys Dainius Kepenis.

REKLAMA

Skiepysis visi aukščiausi šalies vadovai

Ateinantį pirmadienį žada pasiskiepyti ir visi šalies vadovai, Seimo Pirmininkė, Ministrė Pirmininkė su kabinetu ir Prezidentas.

„Dabartinėje situacijoje, kai yra susivyravęs pasitikėjimas „AstraZeneca“, parodyti lyderystę pasiskiepyti šia vakcina“, – sako Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kitą savaitę valdžia ne tik skiepysis, bet ir galvos, ką daryti su Lietuvoje vis dar galiojančiu karantinu. Tam, kad suvaldytų sparčiau plintančios koronaviruso mutacijų plitimą, regionus, kuriose situacija blogiausia, svarstoma uždaryti lokaliuose karantinuose. Šiuo metu Lietuvoje, kas penkta tirta infekcija parodo „britišką“ kilmę. Daugiausiai mutacijų Vilniaus ir Marijampolės apskrityse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų