Krašto apsaugos ministras TV3 Žinių „Dienos komentare“ sakė, kad ranka negalime numoti ir į tai, kad toks ginklas yra Kaliningrade.
Junginės Valstijos prasitarė, kad yra grėsmė, jog Rusija į Baltarusiją atveš branduolinius ginklus. Kokie tai gali būti ginklai ir galbūt jie jau yra?
Ne, tikrai nėra, mes tokios informacijos, žinių neturime. Yra Lukašenkos noras, kad tie branduoliniai ginklai būtų, bet kiek Rusija atsižvelgs į tuos norus, tai jau kitas klausimas.
Kita vertus, Lietuvos pašonėje ir taip jau yra branduolinių ginklų arsenalai, Kaliningrado srityje, ir mes į tai negalime numoti ranka. Visa tai yra vos už 100 kilometrų nuo mūsų sienų, todėl dar branduolinio ginklo atvežimas į šį regioną, kuriame kitos valstybės tokiais ginklais nedisponuoja ir jo neturi jokiais pavidalais, tik aštrina, eskaluoja situaciją.
Apie kokį branduolinį ginklą būtų kalba? Kaip jis galėtų būti panaudotas ir mums pavojingas?
Branduolinis ginklas yra susinaikinimo ginklas ir pavojingas bet kuriai šaliai. Šiuo atveju klausimas apie detales jau būtų ne man, o Rusijos gynybos ministrui. Aš negaliu pasakyti tų detalių koks ir kaip, bet bet kuris branduolinis ginklas, ypač taktinės paskirties ginklas, atsižvelgiant į šalies karinę koncepciją, kaip ji gali ir ar nori panaudoti tą branduolinį ginklą, o Rusija savo koncepcijoje labai aiškiai išdėliojusi visa tai. Tai iš tikrųjų kelia pavojų aplinkinėms šalims.
Kiek mes esame saugūs?
Kaip NATO valstybė mes esame pakankamai saugūs, bet tai nereiškia, kad negalima teikti ir pagalbos Ukrainai, kad mes turėtume užsimerkti prieš Rusijos agresyvius veiksmus. Aš manau, kad ir NATO mato, kur veda Rusijos agresyvumas, todėl vienas iš tokių žingsnių, kuris gali būti Rusijai tęsiant agresyvią politiką tame regione, tai NATO pajėgumų sustiprinimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.
Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.