Pokalbis su europarlamentaru – TV3 žinių „Dienos komentare“.
Lygiai prieš metus Tėvynės sąjunga laimėjo Seimo rinkimus ir suformavo valdančiąją koaliciją. Dabar, kaip matome iš apklausų, Vyriausybė yra labai nepopuliari ir muša antirekordus, Ingrida Šimonytė yra nepopuliaresnė net už Petrą Gražulį, o nepasitikinčių Gabrieliumi Landsbergiu yra daugiau nei neigiamai vertinančių Valdemarą Tomaševskį. Kaip jūs manote, kodėl dabar toks apklausų rezultatas?
Metai tikrai buvo nelengvi, krizės viena po kitos. <...> Kad reitingai šiuo atveju kažkiek smunka, tas visiškai nestebina. Bet reikia prisiminti, kad tai yra tik pirmi šios kadencijos metai. Yra dar 3 metai, iki 2024 metų rudens pamatysime, kaip tada atrodys.
2008 metais, jūsų vadovaujamai partijai laimėjus rinkimus, suformuoti valdančiąją koaliciją jums padėjo tuomet atsiradusi Arūno Valinsko politinė jėga. Kaip manote, ar per kitus Seimo rinkimus, konservatoriams gali padėti nauja Sauliaus Skvernelio politinė partija?
Tikrai sunku prognozuoti. Jie skelbiasi, kad yra centro kairės politinė partija, bet man atrodo, kad labai daug kas Lietuvoje bando savo politinę tapatybę apibrėžti santykiu su konservatoriais. Tai Sauliaus Skvernelio bandymas šitaip apibrėžti savo ideologiją tuo pasižymi.
Mano manymu, bent jau sekant buvusią veiklą, reikia pripažinti, kad Saulius Skvernelis iš tos kompanijos, kuri buvo valdžioje iki praeitų metų rinkimų, buvo vienas iš racionalesnių asmenų. Ta komanda, kuri yra aplink jį suburta, yra žymiai racionalesnė negu su Ramūnu Karbauskiu.
Ar tai galėtų būti priežastimi jau dabar galvoti apie kažkokius susitarimus? Manau, kad per anksti. Bet galiu tik palinkėti sėkmės Sauliui Skverneliui burti savo partiją, nors mano manymu, tai bus nelengva, nes idėjinių apsibrėžimų ir aiškios ideologijos aš tikrai nematau.
Jūs giriate šios Vyriausybės veiklą, bet galbūt galite įvardyti bent porą klaidų, kurias jūs matote toje veikloje?
Ką gali čia daug įvardinti... Yra tai, kad pandemija per ilgai tęsiasi, bet čia atrasti Vyriausybės „nuopelnus“ tame būtų sunku. Be abejo, šiai Vyriausybei tenka spręsti tas problemas, kurios ateina iš kitur, ir tas problemas tenka spręsti maksimaliom aplinkybėm.
Kartais gali galvoti, kad buvo galima greičiau reaguoti, bet jeigu pasižiūri į situaciją realiai, tai matai, kad ir tas pasirinkimas, pavyzdžiui, spręsti migrantų problemą neįleidžiant pabėgėlių per sieną, buvo reikalingas tam, kad vyktų tylios derybos su Europos Komisija. Tai lėmė, kad Europos Komisija yra Lietuvos pusėje, nepaisant visos Europos Parlamento kairiųjų pasipiktinusios retorikos.
Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.