• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo koronaviruso Santaros klinikose mirė jauna 23 metų mergina. Ukmergiškė koronavirusu užsikrėtė balandžio pradžioje ir ilgą laiką medikai ją gydė Santaros klinikose. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kaip ir kur jauna mergina užsikrėtė COVID-19, kol kas nėra žinoma.

Nuo koronaviruso Santaros klinikose mirė jauna 23 metų mergina. Ukmergiškė koronavirusu užsikrėtė balandžio pradžioje ir ilgą laiką medikai ją gydė Santaros klinikose. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kaip ir kur jauna mergina užsikrėtė COVID-19, kol kas nėra žinoma.

REKLAMA

Mergina nuo koronaviruso nebuvo paskiepyta. Plintant viruso atmainoms, serga vis jaunesni, o Lietuva jau laukia sprendimo, ar galės „Pfizer" vakcina skiepyti ir paauglius.

Aiškėja daugiau detalių apie itin jaunos, 23 metų merginos mirtį nuo koronaviruso. Nuo COVID-19 jauna mergina mirė pirmadienį Santaros klinikose. Apie koronavirusu sirgusią ir Santaros klinikose gydytą pacientę ligoninė nekomentuoja.

Statistikos departamento duomenimis, mirtis užfiksuota Ukmergės rajono savivaldybėje – kur mergina gimė ir mokėsi. Kaip mergina užsikrėtė koronavirusu, kol kas neaišku.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu turimais duomenimis asmuo buvo Vilniaus apskrities gyventojas, užsikrėtimo aplinkybės lieka nežinomos, o užsikrėtė asmuo balandžio pradžioje ir buvo gydytas Santaros klinikose“, – sako Visuomenės sveikatos centro atstovė Austina Vžesniauskaitė.

REKLAMA

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius tikina, kad jauna mergina dar balandžio mėnesį iš Ukmergės nugabenta į Santaros klinikas, kur gydomi sunkiausi COVID pacientai. Mergina į klinikas pateko jau sudėtingos būklės.

„Aš pats sužinojau iš spaudos, pasidomėjau, kadangi išgirdau, kad ukmergiškė. Tai būtent pasiaiškinau tiek, kad balandžio mėnesį buvo tiesiai vežta į Santaros klinikų reanimacijos skyrių. Tai tiek informacijos ir turime ir sužinojau, kad diagnozė – kovidas“, – pasakoja administracijos direktorius Darius Varnas.

REKLAMA
REKLAMA

Na, o medikai įspėja, kad plintant COVID-19 atmainoms šia klastinga liga serga vis daugiau jaunų žmonių – ir nė trisdešimties nesulaukusių asmenų. Kai kurie jų serga sunkiai, jiems taikoma deguonies terapija.

Kovoje su koronavirusu Jungtinių Amerikos Valstijų maisto ir vaistų administracija patvirtino, kad „Pfizer“ vakcina būtų galima skiepyti 12-15 metų vaikus. Jei Europos vaistų agentūra taip pat leis naudoti vakciną paaugliams, galimybė juos skiepyti atsiras ir Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bet tai būtų tėvų apsisprendimas kaip ir visais kitais atvejais. Tiesiog produkto aprašymas leistų skiepyti vaikus nuo 12 metų, bet ar skiepyti, turėtų apsispręsti šeima“, – teigia Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

O Lietuvoje įsibėgėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, klausimų dėl skiepų kyla ir nėščiosioms. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė tikina – kol kas skiepyti visų nėščiųjų nėra reikalo.

REKLAMA

Kiekvienu atveju būsima mama turi pasitarti su ją prižiūrinčiu gydytoju. Pasak ginekologijos klinikos vadovės, nėštumo metu moterims išryškėja įvairios ligos, todėl būtina individualiai įvertinti rizikos ir naudos santykį.

„Kitas dalykas yra moters ligos, buvusios iki nėštumo ar jau išryškėjusios nėštumo metu. Tokios kaip diabetas, nutukimas, sunkios širdies kraujagyslių ligos ir tokiais atvejais rekomendacijos tarptautinės yra labai smarkiai pasverti tą riziką, kuri yra didesnė ir nauda paskiepijus“, – kalbėjo Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė Rūta Jolanta Nadišauskienė.

REKLAMA

Sostinėje įsikūrusi įmonė „Northway Biotech“ tikina, kad gali gaminti vakcinų nuo koronaviruso aktyviąją medžiagą. Tiesa, valdybos pirmininkas Vladas Bumelis sako, kad Lietuva neturi išpilstymo linijos, todėl mūsų šalis skiepų gamyboje galėtų bendradarbiauti su kaimynais latviais.

„Mes turime gamybos liniją aktyvios medžiagos gamybai. Neturime gamybos linijos buteliukų gamybai. Kai jų reikia daryti milijonus, pilstyti aktyvią medžiagą į buteliukus, mes to neturime. Mūsų broliai latviai turėjo fabrikų“, – sako „Northway Biotech“ valdybos pirmininkas Vladas Algirdas Bumelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje įmonė galėtų gaminti tiek „Astrazeneca“, tiek „Novavax“ vakcinų aktyviąją medžiagą.

Šiuo metu Europos Komisija jau ruošia masinės vakcinų gamybos Europoje planą ir ieško įmonių, kurios galėtų prisidėti prie vakcinų  gamybos. „Northway Biotech“ įmonėje apsilankiusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tikina jau informavusi Europos Komisiją apie tokią galimybę Lietuvoje.

REKLAMA

„Mes turime verslą, kuris yra suinvestavęs ir klinikiniams tyrimams yra atiduoti kai kurie vaistai. Tai mes jau esame padarę pažangą ir čia Lietuvoje, ir Europoje galime prisidėti prie pandemijos įveikimo“, – pasakoja ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Lietuvos įmonė „Northway Biotech“ kuria ir vaistą, taip vadinamą injekciją, nuo COVID-19. Šiuo metu vaisto klinikiniai tyrimai vyksta Šveicarijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų