• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimoji Gintauto Palucko Vyriausybė numato panaikinti automatinį įtraukimą į antrą pensijų pakopą bei sugrąžinti nuostatą, kad pensijos priklausytų nuo turimo darbo stažo. Įregistruotoje Ministrų kabineto programoje taip pat planuojama kasmet didinti neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) ir jį maksimaliai artinti prie minimalios mėnesinės algos (MMA).

Būsimoji Gintauto Palucko Vyriausybė numato panaikinti automatinį įtraukimą į antrą pensijų pakopą bei sugrąžinti nuostatą, kad pensijos priklausytų nuo turimo darbo stažo. Įregistruotoje Ministrų kabineto programoje taip pat planuojama kasmet didinti neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) ir jį maksimaliai artinti prie minimalios mėnesinės algos (MMA).

REKLAMA

„Spartinsime senatvės pensijų didinimą. „Sodros“ pensija bus ir toliau indeksuojama, atsižvelgiant į darbo užmokesčio augimą, siekiant priartinti pajamų pakeitimo normą prie ES šalių vidurkio. Nustatysime socialiai priimtiną balansą tarp „Sodros“ rezervo kaupimo ir pensijų didinimo. Sieksime sugrąžinti aštuonioliktosios Vyriausybės panaikintą nuostatą, kad pensijos dydis priklauso nuo turimo darbo stažo (...) ir ištaisysime dabartinės išankstinės pensijų sistemos ydas“, – teigiama Vyriausybės programoje.

„Panaikinsime automatinį įtraukimą į II pensijų pakopą. Kiekvienam sudarysime galimybes neribotam laikui sustabdyti II pensijų pakopos įmokas; sulaukusiems pensinio amžiaus žmonėms sudarysime galimybes laisvai pasirinkti pensijų fondų išmokų formas“, – tvirtinama dokumente.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp Ministrų kabineto prioritetų taip pat išskiriamas siekis didinti Šalpos pensijų bazę iki minimalaus vartojimo poreikių dydžio (MVPD), socialinės atskirties mažinimas, jau minėtas NPD didinimas.

REKLAMA

„Asmenims su negalia, pensinio amžiaus žmonėms, kurie neįgijo būtino stažo socialinio draudimo pensijai, sieksime laipsniškai didinti Šalpos pensijų bazę iki minimalaus vartojimo poreikių dydžio (toliau – MVPD). (...) Sieksime panaikinti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nuostatą, kad asmuo turi dirbti pagal darbo sutartį ne mažiau kaip du trečdalius maksimalios darbo laiko trukmės, o užimti pagal individualią veiklą asmenys – uždirbti ne mažiau nei MMA. NPD kasmet didės, siekiant jį maksimaliai priartinti prie MMA“, – rašoma dokumente.

REKLAMA
REKLAMA

Skatins apmokamą studentų praktika, liberalizuos streikų tvarką

Vyriausybė kitoje kadencijoje ketina skatinti, kad studentų praktika būtų apmokama. Taip pat, tarp esminių pokyčių išskiriamas darbuotojų streikų tvarkos liberalizavimas.

„Viešajame sektoriuje skatinsime, kad studentų praktika būtų apmokama. ES lygmeniu sieksime, kad gerėtų skaitmeninių platformų darbuotojų darbo sąlygos. Persvarstysime ir liberalizuosime streikų tvarką, kuri šiuo metu – griežčiausia Europos Sąjungoje bei ieškosime galimybių, kad kiekvienos valstybės ar savivaldybės valdomos įmonės valdyboje atsirastų darbuotojų atstovas, atitinkantis valdybos nariams keliamus kompetencijos reikalavimus“, – planuoja Ministrų kabinetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didesnė finansinė parama šeimoms, būsto įsigijimui, gimstamumo skatinimas

Būsimas Ministrų kabinetas taip pat numato skirti didesnę finansinę paramą šeimoms, įvesti nemokamą pradinių klasių maitinimą, plėsti regioninio būsto jaunoms šeimoms programą. Ketinama užtikrinti tenkinamą kokybiško socialinio būsto poreikį, didinti jo pasiūlą, sutvarkyti nuomos rinką.

REKLAMA

„Užtikrinsime didesnę finansinę paramą šeimoms: sieksime didinti vaiko priežiūros išmokas, didinsime vaiko pinigus, plėsime paramą didesnius socialinius įsipareigojimus turinčioms šeimoms: daugiavaikėms, vaikus su negalia auginančioms, vienišų tėvų šeimoms. Per kelerius metus įvesime nemokamą pradinių klasių mokinių maitinimą, svarstysime dalies būsto paskolos palūkanų kompensavimą, gimus vaikui ar įsivaikinus. Plėsime regioninio būsto jaunoms šeimoms programą“, – rašoma Vyriausybės programoje.

REKLAMA

„Sieksime didinti paramą apsirūpinant būstu mažas pajamas gaunantiems ir pažeidžiamiems asmenims, sukursime sąlygas sparčiau gerinti būsto kokybę ir energinį naudingumą, užtikrinsime tikslinę paramą jaunoms šeimoms. Užtikrinsime, kad būtų tenkinamas kokybiško socialinio būsto poreikis; kad būstas būtų suteikiamas būtent tiems žmonėms, kuriems jo labiausiai reikia. Sieksime, kad didėtų savivaldybės būsto ir socialinio būsto pasiūla ir prieinamumas. Sutvarkysime būsto nuomos rinką, įstatymiškai suderinsime nuomininkų ir savininkų interesus. Taip pat plėsime būsto nuomos kaštų dalies kompensacijos mechanizmą“, – planuoja Ministrų kabinetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė numato ir skatinti gimstamumą – to siekiant ketinama plėsti universalią paramą kiekvienam vaikui, mažinti mokestinę naštą vaikus auginančioms šeimoms.

„Skatinsime gimstamumą. Norime, kad šalies gyventojų skaičius ne mažėtų, o didėtų, kad šeimos norėtų ir galėtų išlaikyti bei deramai išugdyti kuo daugiau vaikų. Vaikų gimimas neturi riboti nei vieno iš tėvų profesinių siekių, mokymosi, karjeros pasiekimų, jų kultūrinių interesų ir gyvenimo kokybės ar būti šeimos pajamų mažėjimo priežastimi. Plėsime universalią paramą kiekvienam vaikui, mažinsime mokestinę naštą vaikus auginančioms šeimoms ir sudarysime galimybę dirbti abiem tėvams, užtikrindami jų mažamečiams vaikams tinkamą nemokamą priežiūrą ikimokyklinėse įstaigose ir aktyvaus laisvalaikio organizavimą“, – įvardijami būsimi Vyriausybės darbai.

Vyriausybės programa Seimui turėtų būti pateikta ketvirtadienį. Naujasis G. Palucko Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus tik tada, kai pastarajai programai pritars parlamentas – tą valdantieji viliasi padaryti gruodžio 12 d.

tv3.lt

Gražinkit pinigus, prieš smertį nors į Maldyvus nulėktau pažiūrėtau kaip seimūnų atostogos atrodo.
Ką daryti PRIEVARTA įtrauktiems į šios mafijos pinkles ????
Žadėjo atiduoti,pakopos pinigus,jau ir šitie pakeitė savo pažadus. Visi jie mafijos nupirkti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų