Diena prieš tai, kai kancleris Olafas Scholzas turi išvykti į Jungtinių Tautų klimato konferenciją COP28 Dubajuje, teisėjai nutartyje nurodė, kad Berlynas privalo priimti skubią programą taršai mažinti.
Aplinkosaugos organizacijos BUND iškeltoje byloje vyriausybė buvo kaltinama tuo, kad nepakankamai stengiasi sugrįžti į vėžes 2021 metais nepasiekusi taršos anglies dvideginiu mažinimo tikslų susisiekimo ir statybų sektoriuose.
Tais metais transporto sektoriuje tarša buvo viršyta 3,1 mln. t, statybų sektoriuje – 2,5 mln. t, nurodo BUND.
Pareigūnai parengė gaires taršai šiuose sektoriuose mažinti, bet priemonių paketas neatitinka reikalavimų, ketvirtadienį nusprendė teisėjai.
Pilietinių organizacijų tinklo „Klima-Allianz Deutschland“ atstovė Stefanie Langkamp (Štefani Langkamp) sakė, kad verdiktas yra griežtas papeikimas vyriausybei.
Pasak jos, „tai tarptautinė gėda ir žala, kad reikia teismo sprendimo, nes Vokietijos vyriausybė nesilaiko“ savo pačios įstatymų dėl klimato.
Aplinkosaugininkų grupės kreipiasi į teismus siekdamos priversti vyriausybę aktyviau kovoti su pasauliniu atšilimu.
2021 metais Vokietijos Konstitucinis Teismas sukūrė precedentą sprendimu, kad vyriausybės planai dėl klimato yra nepakankami ir kad jais užkraunama neteisinga našta ateities kartoms.
Tuometinės kanclerės Angelos Merkel vyriausybė reaguodama penkeriais metais iki 2045-ųjų sutrumpino neutralumo klimato atžvilgiu pasiekimo terminą.
2022 metais Vokietija savo bendrą nusistatytą taršos anglies dvideginiu limitą viršijo maždaug 5 mln. t, nurodo energetikos ekspertų grupė „Agora Energiewende“.