• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybė vaistus perka ne iš gamintojų, o iš tarpininkų, todėl šių kišenėse nusėda lengvai uždirbti milijonai. Parlamentarams ir Prezidentūrai pasirodė įtartina, kad konkursus laimi dvi mažai žinomos bendrovės, rašo „Vilniaus diena“.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybinė ligonių kasa (VLK) kasmet organizuoja konkursus medikamentams įsigyti. Praėjusiais metais centralizuotai perkamiems vaistams išleista per 130 mln. Lt.

REKLAMA

Atsivertę laimėtojų sąrašus parlamentinio Sveikatos reikalų komiteto nariai atkreipė dėmesį, kad nemažai skelbtų konkursų nugalėtojomis buvo pripažintos bendrovės „Vitafarma“ ir „Liukrena“.

Parlamentarams kilo abejonių, ar dabartinė medikamentų įsigijimo tvarka skaidri.

Kaip dienraščiui „Vilniaus diena“ tvirtino komiteto vadovas Antanas Matulas, neseniai vykusiame posėdyje Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovams pasiūlyta atsisakyti didmeninio platinimo bendrovių paslaugų, o vaistus pirkti tiesiai iš gamintojo, kad valstybei nebereikėtų permokėti.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas teigė, kad SAM nustato, kiek ir kokio vaisto reikia nupirkti, o šį sprendimą tvirtina Privalomojo sveikatos draudimo taryba.

Aiškinsis STT

Vaistų pirkimo skaidrumu suabejojo ir Prezidentūra. Jos atstovai kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši pateiktų siūlymus, kaip tobulinti sistemą, kad neliktų galimybių piktnaudžiauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra yra gavusi skundą, kuriame vaistų pirkimai be užuolankų įvardijami pačiu didžiausiu korupcijos židiniu sveikatos sistemoje.

Pasak neprisistačiusio skundo autoriaus, VLK ir ministerijos atstovai susitaria su vaistų platinimo bendrovėmis, kad konkretus vaistas būtų įtrauktas į perkamųjų sąrašus. Už tai šios esą atiduoda dalį pelno.

REKLAMA

Gamintojams neįdomu

Ligonių kasų atstovai, su dienraščiu sutikę bendrauti tik raštu, tvirtino, kad medikamentai perkami už dideles sumas, todėl skelbiamas tarptautinis atvirasis konkursas, kuriame gali dalyvauti tiek patys gamintojai, tiek vaistų didmeninio platinimo įmonės.

Pasak VLK atstovo spaudai Kazio Žilėno, rengdama tarptautinius konkursus institucija neturi teisės prašyti ar raginti vaistų gamintojus juose dalyvauti, todėl jį laimi tas, kas pasiūlo mažiausią kainą.

REKLAMA

Sveikatos priežiūros organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Evaldas Stropus aiškina, kad rengiamas konkursas dažniausiai patraukia tarpininkų akį.

„Tik tokiu atveju, kai neįvyksta atviras konkursas, kviečiami tiekėjai į neskelbiamas derybas. Laimėtoju pripažįstamas tiekėjas, pasiūlęs mažiausią kainą“, – tvirtino E. Stropus.

VLK atstovas dėstė, jog su įvairiomis institucijomis ir organizacijomis ieškoma būdų, kaip tiesiogiai derėtis su farmacinėmis kompanijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų