• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusipirkus automobilį, vairuotojai jį privalo dar ir įregistruoti, o tam tikrais atvejais ir sumokėti vadinamąjį taršos mokestį. Bet pasitaiko atvejų, kai jie savavališkai to nepadaro. Tačiau specialistai įspėja neeksperimentuoti ir automobilį įregistruoti laiku.

Nusipirkus automobilį, vairuotojai jį privalo dar ir įregistruoti, o tam tikrais atvejais ir sumokėti vadinamąjį taršos mokestį. Bet pasitaiko atvejų, kai jie savavališkai to nepadaro. Tačiau specialistai įspėja neeksperimentuoti ir automobilį įregistruoti laiku.

REKLAMA

Kiekviena transporto priemonė (prieš įvežant ją iš užsienio į Lietuvą) privalo turėti savininko deklaravimo kodą (SDK).

Šis unikalus kodas parodo, kam priklauso įsigyta transporto priemonė. Bet vien SDK nepakanka – kiekvieną transporto priemonę svarbu dar ir užregistruoti.

Tačiau šios prievolės paiso ne visi ir netgi ragina neregistruoti transporto priemonių – esą tokiu būdu galima sutaupyti.

„Nupirkta auto. Pusę metų važinėjam, draudžiamės, tačiau nesame prisiregistravę, kitaip tariant, susimokėję taršos mokesčio. Ar gresia kokia bauda? Ar važinėjam toliau“, – socialiniame tinkle klausė vienas iš internautų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu kiti vairuotojai pasidalijo savo patirtimi. Vienas jų sako, kad net neketina registruoti automobilio.

„Važinėjau ir važinėsiu, ir pažįstami važinėja, ir važinės. Su dabartine pareigūnai buvo sustabdę gal 10 kartų, bet niekas nieko nesako.

REKLAMA

<...> Sumokėta 30 eurų [bauda], o pravažinėta nuo pat įvedimo, tai, manau, apsimoka man asmeniškai vietoje 489 eurų susimokėt 30 [eurų]“ – sakė vienas iš internautų.

Eksperimentuoti nerekomenduoja, už tai gresia ir bauda

Skirtingų apskričių policijos atstovai naujienų portalui tv3.lt teigė, kad atvejų, kai vairuotojai piktavališkai atsisako įregistruoti transporto priemones, nepastebima.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, dalis pareigūnų nemato ir logiškumo, kodėl asmenims tai gali būti naudinga.

„Logikos nėra, nes neįregistruotos transporto priemonės eksploatavimas užtraukia atsakomybę.

Pažeidimo pakartotinumas užtraukia didesnes baudas ir t.t. (net gali būti draudžiama su ta transporto priemone dalyvauti eisme). Taršos mokesčio nemokėjimas transporto neįregistravimo sąskaita tikrai nepadeda sutaupyti“, – svarstė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Tomas Bražėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam antrina ir kitų apskričių policijos atstovės.

„Nepatariame vairuotojams taip rizikuoti, kadangi šie pažeidimai fiksuojami „Pažeidimų fiksavimo sistemoje“, kurios plačiai įdiegtos visos Lietuvos keliuose“, – kalbėjo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė.

Pasak specialistės, kiekvienas vairuotojas prisiima atsakomybę už save ir savo transporto priemonę.

REKLAMA

„Vairuotojams, kurie viešajame eisme dalyvauja nevykdydami transporto priemonių dalyvavimo viešajame eisme reikalavimų gresia Administracinių nusižengimo kodekso numatytos atsakomybės“, – priminė policijos atstovė.

Pavyzdžiui, jei i transporto priemonė yra neįregistruota arba neturi privalomosios techninės apžiūros, arba turi gedimų, dėl kurių pagal Kelių eismo taisykles draudžiama važiuoti, taip pat ir dėl kitų pažeidimų, vairuotojams gali grėsti bauda nuo 50 iki 100 eurų.

REKLAMA

Tuo metu įregistruotų arba išregistruotų transporto priemonių be valstybinio numerio ženklų vairavimas arba transporto priemonių, kurių valstybinio numerio ženklų galiojimas pasibaigęs, vairavimas (išskyrus atvejį, kai, pranešus policijai apie transporto priemonės valstybinio numerio ženklų vagystę, vykstama išsiimti naujų valstybinio numerio ženklų), gali užtraukti bauda nuo 60 iki 120 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistė Gailutė Smagriūnienė taip pat patikino, kad asmenų, važinėjančių su neregistruotomis transporto priemonėmis, nėra daug. Be to, nėra pastebima ir dažnėjanti tendencija. 

Kuriais atvejais mokėti registracijos mokesčio nereikia?

Tuo metu „Regitros“ atstovė Ingrida Čiapė vairuotojams priminė, kad registracijos mokestis taikomas tik lengviesiems automobiliams, kai jų nustatomo CO2 kiekis viršija 130 g/km. 

REKLAMA

„Jį reikia sumokėti registruojant automobilį pirmą kartą, t. y. kai norima įregistruoti naują ar iš užsienio įvežtą automobilį. Taip pat visais atvejais, kai keičiasi automobilio valdytojas“, – teigė pašnekovė.

Tiesa, kaip teigė I. Čiapė, yra numatytos ir dar daugiau papildomų išimčių, kai šio mokesčio mokėti nereikia.

„Jis nėra taikomas automobilių paveldėjimo atvejais, taip pat transporto priemonėms, kuriose yra sumontuota neįgaliesiems skirta įranga, laikinai registruojamoms (iki mėnesio) iš Lietuvos išvežamoms transporto priemonėms bei istoriniams automobiliams, kuriems yra išduoti istoriniai numerio ženklai.

REKLAMA

Mokesčio mokėti nereikia ir už tuos registruojamus automobilius, kurių valdytojai nesikeičia. Pavyzdžiui: išsimokėjus lizingą (automobilio registravimo terminui nepasibaigus), keičiant asmens pavardę, užsisakant registracijos liudijimo dublikatą vietoj prarasto ar sugadinto, keičiant tik numerio ženklus ir pan.“, – paaiškino I. Čiapė.

„Regitra“ taip pat dar kartą primena, kad automobilio registracijos metu „Regitroje“ jums reikės pateikti: ankstesnės registracijos dokumentus, transporto priemonė turi būti apdrausta civilinės atsakomybės draudimu, turėti galiojančią techninę apžiūrą.

Visgi parduoti transporto priemonę galima ir neregistruotą, tačiau norint dalyvauti eisme svarbu, kad ji turėtų registracijos liudijimą ir numerio ženklus.

tv3.lt

vieni grasinimai baudom, kaušai baigia nusisukt jum
Dirbtinis intelektas
Dirbtinis intelektas
Atėjo Skvernelis- visus nubaus už viską..
Tik primenu, kad uz ~90 proc pasaulio tarsos atsako ~100 didziausiu pasaulio koncernu. Ir nei vieno is ju nera musu bananu respublikoj. Visi tarsos mokesciai tik eiline priemone is jusu visu kiseniu lupt tik daugiau euru i biurokratini aparata kuri po to grobstys prie lovio sedintys valdininkai naudodami svogeriu dukterines imones ir "viesuosius" pirkimus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų