„Ūkio ministerijos siūlomos 100 litų baudos neatrodo įtikinamai ir realistiškai. Didelės kompanijos, kurios piktybiškai siekia slėpti duomenis, tokias baudas galėtų mokėti dešimtmečius ir vis tiek neteiktų duomenų visuomenei bei valstybei“, - įsitikinęs parlamentaras.
Jo duomenimis, „Vilniaus energija“ tik šių metų spalio mėnesį po policijos vizito pateikė 2010 ir 2011 metų audituotas finansines ataskaitas, nors 2010 metų ataskaitą turėjo pateikti iki 2011 metų gegužės pabaigos, o 2011 metų - iki šių metų gegužės 30 dienos. Anot K. Masiulio, iš paviešintų ataskaitų visuomenė sužinojo, kad įmonė 2010 m. gavo 70,5 mln. Lt, o 2011 m. - 84,2 mln. Lt pelno.
„Įmonių vadovams baudos būtų skiriamos, jeigu jie dėl kažkokių priežasčių nenorėtų laikytis įstatymų ir teikti ataskaitų arba teiktų jas klaidingas. Baudos neturi būti simbolinės, nes administravimas, priminimai, pašto, policijos, teismų paslaugos - visa tai kainuoja, ir kodėl tai turi apmokėti mokesčių mokėtojai?“ - sako K. Masiulis.
Remdamasis Registrų centro duomenimis, parlamentaras teigia, kad ataskaitas vėlavo pateikti per 1500 įmonių, iš jų apie 130 perduota policijai. Pastarajame sąraše buvo „Icor“ grupės įmonės: „Lag&d“, „Icor“, „Vilniaus energija“, „Bionovus“, „Axis Industries“ bei kitos, Vladimiro Romanovo kontroliuojama Ūkio banko investicijų grupė.