• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po pandemijos pramogų pasaulis įgavo antrą kvėpavimą – į Lietuvą vis plūsta įvairios garsenybės, o lietuviai bilietams negaili ir kelių šimtų eurų. Ne tik pasaulinio lygio, bet ir Lietuvos žvaigždės surenka pilnas arenas ar stadionus. Vis tik organizatoriai neslepia, kad atlikėjų honorarai po pandemijos yra itin išaugę, bet dideles bilietų kainas lemia ne tik tai.

Po pandemijos pramogų pasaulis įgavo antrą kvėpavimą – į Lietuvą vis plūsta įvairios garsenybės, o lietuviai bilietams negaili ir kelių šimtų eurų. Ne tik pasaulinio lygio, bet ir Lietuvos žvaigždės surenka pilnas arenas ar stadionus. Vis tik organizatoriai neslepia, kad atlikėjų honorarai po pandemijos yra itin išaugę, bet dideles bilietų kainas lemia ne tik tai.

REKLAMA

Neseniai visa žiniasklaida ir socialiniai tinklai mirgėjo apie Kaune koncertavusį Ed Sheeran, neseniai buvo paskelbti būsimi Kylie Minogue ir Justin Timberlake koncertai – į pastarąjį bilietai buvo tiesiog iššluoti.

Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kiek vidutiniškai kainuoja tiek Lietuvos, tiek užsienio žvaigždžių koncertai, kiek jie brango ir kodėl.

Pasaulinio lygio žvaigždžių koncertai ir jų kainos Lietuvoje

2022 m. (birželio 21 d.) „Žalgirio“ arenoje Kaune už pasaulinės popmuzikos žvaigždės Dua Lipa pasirodymą lietuviams teko pakloti nuo 59,20 iki 294,20 euro.

REKLAMA
REKLAMA

2023 m. (gegužės 22 d.) Vingio parke nuaidėjęs vokiečių grupės „Rammstein“ koncertas gerbėjams atsiėjo nuo 71,20 iki 121,20 euro.

REKLAMA

2023 m. (rugpjūčio 16 d.) Vingio parke surengtas roko grupės „Imagine dragons“ koncertas lietuviams kainavo nuo 76,20 iki net 524,60 euro.

Šiemet (2024 m., rugpjūčio 3 ir 4 d.) pasaulinė žvaigždė Ed Sheeran surengė du koncertus, už kuriuos svečiai turėjo sumokėti nuo 82,20 iki 253,20 euro.

2025 m. birželio 6 d. Kaune, Dariaus ir Girėno stadione, koncertuos superžvaigždė Justin Timberlake.

Už šį reginį gerbėjai, spėję įsigyti bilietus, paklojo nuo 90,50 iki 295,50 euro. Už VIP ložes – 405,50 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus porai savaičių po J. Timberlake pasirodymo (2025 m. birželio 20 d.) Kauno „Žalgirio“ arenoje savo gerbėjams dainuos Kylie Minogue.

Bilietai į jos koncertą nesusilaukė tiek daug susidomėjimo ir dar nėra išpirkti. Jų kaina svyruoja tarp 70,60 ir 304,60 euro.

Vidutinės koncertų kainos dabar ir prieš 10 metų

Asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ pirmininkas Martynas Tyla skaičiuoja, kad šiandien garsių užsienio atlikėjų koncertų bilietai vidutiniškai kainuoja apie 100 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, kažkokio didžiulio koncertų bilietų pabrangimo nėra, esą viskas priklauso nuo paties atlikėjo: „Kiekvienas turi savo vertę pagal tai, kiek jis surenka žmonių, parduoda bilietų. Tokia ir yra reali jo kaina.

Be abejo, jei sužinoma, kad vienas atlikėjas už honorarą paprašė 2 mln. eurų, tai mažiau žinoma žvaigždė prašys, pvz., 1 mln. eurų. Būna ir taip.“

REKLAMA

Vis tik, paeiliui lyginant aukščiau išvardytus pasaulinio lygio žvaigždžių koncertus Lietuvoje, galima matyti tendenciją, kad per porą metų kainos kiek išaugo.

Pvz., jei 2022 m. pigiausi bilietai atsiėjo apie 59 eurus, 2023 m. tai jau buvo 71–76 eurai, šiemet – 82 eurai, o 2025 m. sieks netgi daugiau kaip 90 eurų.

Palyginimui verta prisiminti ir daug anksčiau Lietuvoje koncertavusias, tuo metu bene garsiausias pasaulyje žvaigždes.

REKLAMA

Pvz., 2007 m. pirmą kartą Lietuvoje, „Siemens“ arenoje, pasirodė Enrique Iglesias, o bilietai į jo koncertą kainavo nuo 140 iki 200 litų, kas būtų apie 40,55 ir 58 eurus.

2014 m. jis sugrįžo į Lietuvą ir „Žalgirio“ arenoje už vieno tipo bilietą prašė 197 litų, kas yra 57 eurai (kiek kainavo likę bilietai, rasti nepavyko).

Stovimi bilietai į Lady Gaga koncertą Vingio parke 2012 m. kainavo 225 litus (65 eurai), su specialia gerbėjų zona – 295 litus (85 eurai), su ankstyvu įėjimu, gerbėjų zona ir atlikėjos atributika – 636 litus (184 eurai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O brangiausias VIP bilietas su svarbių asmenų tribūna, gerbėjų zona, nemokamu gėrimu jau atsiėjo 999 litus (289 eurus).

Išaugę atlikėjų honorarai ir festivalių konkurencija

Festivalio „Kilkim žaibu“ organizatorius Daividas Kurlis naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad per pastaruosius 2–3 metus renginio bilieto kaina kilo ne daugiau 5 proc., kadangi stengiamasi išlaikyti patrauklumą savo auditorijai.

REKLAMA

Vis tik jis pripažino, kad po pandemijos prisikviesti garsius atlikėjus į Lietuvą tapo gerokai sunkiau: „Jų užimtumas po pandemijos tylos pauzės tapo didžiulis. Garsių atlikėjų honorarai kilo 2–3 kartus.

Manau, tokius pokyčius lėmė didžiųjų pasaulio muzikos festivalių diktuojamos sąlygos. Vasaros festivaliai priversti konkuruoti tarpusavyje, todėl atlikėjai turi galimybę rinktis geriausius pasiūlymus.“

REKLAMA

Tačiau, anot D. Kurlio, pastaraisiais metais festivalyje „Kilkim žaibu“ svečių ne sumažėjo, o kaip tik – padaugėjo:

„Galbūt todėl, kad nesame pelno siekianti organizacija ir surinktas lėšas skiriame ne sau, o renginio kokybės gerinimui.“

M. Tyla atkreipė dėmesį – jeigu atlikėjas į savo koncertą gali surinkti 50 tūkst. gerbėjų, neverta tikėtis, kad jis tuos pačius 50 tūkst. atsives ir į festivalį, kadangi taip nebus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės turi savo dievaičius ir eina į jų solinius koncertus, kur atlikėjas uždirba nemažus pinigus.

Užtat festivaliams pasidarė be galo sunku pasikviesti žvaigždes, o bilietų kainų jie negali kelti tiek, kad apsimokėtų“, – aiškino pašnekovas.

Atlikėjus vagia valstybininkai, o žiūrovus – užsieniečiai?

M. Tylos skaičiavimu, įskaitant tiek stadionuose, tiek kultūros centruose koncertuojančias Lietuvos žvaigždes, bendras jų bilietų kainų vidurkis yra apie 33 eurus.

REKLAMA

Jis patikino, kad lietuvių atlikėjų kainos keletą metų beveik nesikeičia – esą yra tik natūralus, nežymus augimas dėl, pvz., kylančių darbuotojų atlyginimų, kas automatiškai persikelia ant pirkėjo pečių:

„Tikrai kažkokio labai didelio pabrangimo nėra. Patys honorarai Lietuvos atlikėjų irgi nėra ypatingai pakitę. Jeigu koncertą rengia organizatorius, kaina yra vienokia, jei atlikėjas kviečiamas į privatų žmogaus ar įmonės vakarėlį – tikrai teks mokėti daugiau.“

REKLAMA

Anot asociacijos pirmininko, pramogų industriją išbalansuoja ir vis didėjantis valstybininkų „įsijautimas į organizatorių vaidmenį“. Pvz., šiemet Vilniuje buvo suorganizuotas Rita Ora koncertas, jos honoraras savivaldybės finansuojamai įmonei „Go Vilnius“ atsiėjo apie pusę milijono eurų.

Esą dabar kasmet kiekvienas miestelis sugeba surengti po 3–4 nemokamas šventes, dėl ko tie patys atlikėjai į tuos miestus koncertuoti nebevažiuoja:

REKLAMA
REKLAMA

„Per metus atlikėjas į vieną miestelį gali atvažiuoti 2 kartus: pavasarį ir rudenį. Na, nerašyta taisyklė tokia yra.“

Taigi, kol valstybininkai lenda į pramogų verslą, organizuodami šventes net ne už savo pinigus, jie „atima“ iš organizatorių atlikėjus, taigi automatiškai organizatoriai turi kelti bilietų kainas, aiškino M. Tyla.

„Be to, Lietuvos atlikėjai pradeda konkuruoti su užsienio atlikėjais, kadangi šie automatiškai atima lietuviškos auditorijos pinigus.

Lietuviai atlikėjai, be abejo, turės pasitempti, sukurti kūrinius, kurie žmonėms labai patiks, kad gebėtų prisivilioti daugiau žmonių į savo koncertus“, – savo įžvalgomis dalijosi „Metų muzikos apdovanojimai“ atstovas.

tv3.lt

rašančiai mergelei, prieš naudojant žodį "valstybininkai" pasidomėt, ką jis reiškia...
Aš nemokamai simonytes šou pasižiūriu, dar bekuose skvernelis vėl savo pasakas repuoja, tai iki sočiai......
500 pinigų a tu beprote-geras dviratis su dinama už tiek išeina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų