Trečiadienį šis klausimas nesvarstytas, nes dar nebuvo gautas Europos Komisijos (EK) suderinimas dėl pakoreguoto apyvartos kritimo termino. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tuomet paprašė numatyti galimybę šią savaitę surengti kitą posėdį, kai bus gautas EK suderinimas.
„Bet kurią minutę galime gauti Europos Komisijos patvirtinimą. Ir esame informuoti, kad šiandien (trečiadienį – BNS) vakare ar panašiai kažkada dabar gausime, bet negalime svarstyti (...) Noriu paprašyti, kai mes jį gausime, jeigu bus galima suorganizuoti posėdį, tai to labai reikėtų, nes tai yra susiję su greitesniu subsidijų startavimu mūsų įmonėms“, – posėdyje kalbėjo A. Armonaitė.
Pirmąjį 180 mln. eurų pagalbos nukentėjusiam verslui paketą Ekonomikos ir inovacijų ministerija su EK suderino praėjusių metų pabaigoje – 150 mln. eurų numatyta subsidijoms, dar 30 mln. – lengvatinėms paskoloms.
Subsidijos įmonėms, kurių apyvarta krito daugiau nei 30 proc., sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).
Subsidijas galės gauti įmonės, kurių metinė apyvarta krito ne mažiau kaip 30 proc. nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų sausio 31 dienos, palyginti su atitinkamu 2019-2020 metų laikotarpiu.
„Anksčiau buvo numatyta, kad subsidijas galės gauti įmonės kurių apyvartos kritimas skaičiuojamas nuo 2020 spalio 1 dienos. Šiuos pakeitimus reikėjo suderinti su Europos Komisija“, – rašoma ketvirtadienį BNS ministerijos pateiktame komentare.
Ministrė A. Armonaitė pirmadienį informavo, kad verslui jau kitą savaitę turi būti sudarytos sąlygos teikti paraiškas šiai paramai. Praėjusią savaitę ji paprašė LVPA ir „Invegos“ paspartinti pasirengimą.
Antrasis paramos verslui paketas – dar 150 mln. eurų – startuos jį suderinus su socialiniais partneriais, Vyriausybe ir EK.