• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Naujiesiems metams, darbuotojams primenama – iš darbo turite išeiti valanda anksčiau. Jei to padaryti neįmanoma, jums turi sumokėti daugiau.

Artėjant Naujiesiems metams, darbuotojams primenama – iš darbo turite išeiti valanda anksčiau. Jei to padaryti neįmanoma, jums turi sumokėti daugiau.

REKLAMA

Pagal galiojantį Darbo kodeksą švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė trumpinama viena valanda, išskyrus pagal sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus.

Atkreipiamas dėmesys, kad darbo dienos trukmė trumpinama viena valanda visiems darbuotojams, t. y. dirbantiems visą ir ne visą darbo laiką, suminės darbo laiko apskaitos režimu, budint ir kt., kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nepriklauso dirbti sutrumpintu darbo laiku.

Atsižvelgiant į teisingo apmokėjimo už darbą, teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus, sutrumpinta prieššventinė valanda darbuotojams turi būti apmokama darbo sutartyje nustatytu darbo užmokesčiu.

REKLAMA
REKLAMA

VDI atkreipia dėmesį į tam tikras prieššventinės darbo dienos trukmės sutrumpinimo išlygas:

  • jeigu dėl objektyvių priežasčių nėra galimybės darbuotojams sutrumpinti darbo dienos trukmę viena valanda, pvz., įmonėje vyksta nenutrūkstamas darbas, dėl kitų gamybos, darbų atlikimo ypatumų, ši valanda turėtų būti apskaitoma kaip viršvalandinis darbas;
  • jeigu darbuotojas ir darbdavys yra sudarę susitarimą dėl papildomo darbo, pvz., darbuotojas dirba keliose pareigose pas tą patį darbdavį, viena valanda trumpinama bendra darbuotojo darbo dienos trukmė, o ne atskirai pagal kiekvieną pareigybę;
  • jeigu darbuotojas darbą pradeda švenčių dienos išvakarėse ir baigia šventinę dieną, darbo dienos trukmė švenčių išvakarėse turi būti trumpinama viena valanda, pvz., jeigu darbo pradžia numatyta 16 val., dėl darbo laiko sutrumpinimo darbuotojas darbą pradėtų 17 val.

Apmokėjimas už darbą per šventes

Darbo kodeksas numato, kad už darbą švenčių dienomis mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbo užmokestis.

REKLAMA

Jei darbas švenčių dieną atliekamas kaip viršvalandinis, už jį mokama ne mažesniu kaip du su puse darbo užmokesčio dydžio tarifu.

Darbuotojai turi žinoti, kad jų darbas švenčių dienomis yra apmokamas didesniu tarifu, – teigia Šarūnas Orlavičius. – Taip pat darbuotojo prašymu už dirbtą laiką gali būti suteikiamos papildomos apmokamos poilsio dienos.“

Jei darbuotojo pamaina tęsiasi per dvi prieššventines dienas, darbo diena trumpinama viena valanda, o ne dviem.

VDI ragina darbdavius iš anksto planuoti darbo grafiką šventiniu laikotarpiu, užtikrinti tinkamą darbo laiko apskaitą ir apmokėjimą bei laikytis Darbo kodekso reikalavimų.

tv3.lt

Daug ką turi darbdaviai,bet jiems darbuotojai nerūpi! Reikėtų darbo inspekcijai sukurti puslapį kuriame darbuotojai anonimiškai galėtų rašyti-skųsti tokius darbdavius. O tada darbo inspekcija lėktų tikrinti ir juos baustų. Štai valdininkai jums idėja kaip surinkti valstybės biudžetą, o ne iš vargšų nuskurdusių mokesčių mokėtojų.
DARBDAVIUI NUSIŠIKT ANT DARBININKO KAS JAM PRIKLAUSO IR KAS NE , VA ADMINISTRACIJA TAI JIE RŪPINASI , ČIA GI VISKAS KAIP SEIME , SEMAS RŪPINASI TIK SAVAIS , O ŽMONĖS JIEMS POCHUI.
Avis turi dirbti visą parą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų