Susisiekimo ministerija siūlo atsisakyti keleivių vežimo taksi verslo licencijavimo, taip sumažinant administracinę naštą ir sudarant palankesnes sąlygas taksi verslui. Tai numatančias Kelių transporto kodekso pataisas trečiadienį svarstys Vyriausybė.
Pasak susisiekimo viceministro Rimvydo Vaštako, norint vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi, vietoj licencijos pakaks gauti leidimą, išduotą Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka. „Įsigaliojus šio kodekso pataisoms, taksi verslo galėtų imtis ne tik vežėjų įmonės, kaip yra iki šiol, bet ir pavieniai žmonės, atitinkantys taksi vairuotojams keliamus reikalavimus bei turintys tinkamą automobilį", - sakė viceministras.
Leidimą išduos savivaldybė, kurios teritorijoje numatoma vežti keleivius.
Leidimas bus išduodamas konkrečiam asmeniui, įrašant jo turimą automobilį. Kiekvienam lengvajam automobiliui numatoma išduoti atskirą leidimą. Automobilis turės atitikti Susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus.
Pagal Keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi taisykles, taksi vairuotojas privalo turėti ne trumpesnį kaip trejų metų automobilio vairavimo stažą. Be to, savivaldybės gali papildomai nustatyti vairuotojų kvalifikacinių kursų organizavimo ir kvalifikacijos suteikimo tvarką.
Šiuo metu vežti keleivius taksi gali tik vežėjų įmonės, turinčios licenciją. Kiekvienas automobilis privalo turėti licenciją atitinkančią licencijos kortelę. Atsisakius licencijų, bus paprasčiau gauti leidimą imtis taksi verslo, reikės pateikti mažiau dokumentų ir pažymų, todėl sumažės administracinė našta, bus taupomas vežėjų laikas.