Seimas antrą kartą nesutiko imtis naujos redakcijos Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo projekto ir vėl jį grąžino tobulinti Finansų ministerijai.
Už tai, kad projektas būtų svarstomas Seime, balsavo 23 parlamentarai, prieš - 3, o susilaikė 30 Seimo narių.
Jau kartą patobulintame variante turto arba verslo vertinimo įmonėms buvo siūloma apsidrausti metiniu civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, kuris negalėtų būti mažesnis kaip 300 tūkst. litų.
„Dabar ši suma kartais siekia vos 50 tūkst. litų“, - antradienį Seimui antrą kartą pristatydamas naujos redakcijos Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo projektą, sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Kęstutis Glaveckas suabejojo, ar pakaks ir 300 tūkst. litų sumos.
„Dėl neteisingo turto įvertinimo nuostolis gali siekti kur kas daugiau - milijonines sumas“, - kalbėjo Seimo narys.
R.Šadžius sakė, kad ši suma - kompromisinė riba: „Tai jau pakankamai rimta atsakomybė ir priimtinas draudimo įmokos dydis“.
Įstatymo pataisos numato Turto arba verslo vertintojų garbės teismo, sudaryto iš 5 narių, steigimą. Iki šiol jokios vertintojų priežiūros organizacijos nėra.
Pataisos numato ir Lietuvos turto vertinimo instituto steigimą, kurio reikalingumu suabejojo „darbietė“ Loreta Graužinienė: „Kam jis reikalingas, jeigu jame dirbs keli žmonės“.
Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo pataisas Seimas nesiėmė svarstyti jau antrą kartą - anksčiau jos buvo atiduotos Finansų ministerijai tobulinti, nes parlamentarai įtarė esant korupcinių apraiškų.
Specialiųjų tyrimų tarnyba patobulintam variantui pastabų ir pasiūlymų neturėjo.