• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugiau užsienio prekybos tinklų atsisako savitarnos kasų arba dėl geresnio ryšio su pirkėjais, arba išaugusių nuostolių, susijusių su padažnėjusiomis vagystėmis iš parduotuvių.

Vis daugiau užsienio prekybos tinklų atsisako savitarnos kasų arba dėl geresnio ryšio su pirkėjais, arba išaugusių nuostolių, susijusių su padažnėjusiomis vagystėmis iš parduotuvių.

REKLAMA

Lietuvos prekybos tinklai savitarnos kasų skaičių didina, nors pripažįsta, kad jose ir Lietuvoje yra gudraujančių pirkėjų.

Vis dėlto savitarnos kasos esą padeda sutaupyti lėšų darbuotojų algoms arba, kaip teigia prekybininkai, klientams leidžia greičiau apsipirkti.

Naujienų portalo tv3.lt žurnalistai patikrino, kiek iš tikrųjų užtrunka apsipirkti didžiųjų prekybos tinklų parduotuvių savitarnos kasose.

Apsipirkimas po darbo valandų

Kad eksperimento sąlygos būtų palyginamos, apsipirkome panašiu metu – pasibaigus įprastinės darbo dienos valandoms, kaip daugelis dirbančių gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA

Visi pirkimai atlikti pirmadienį, tarp 17.43 val. ir 18.25 val., prekybos tinklų „Iki“, „Lidl“, „Maxima“, „Norfa“ ir „Rimi“ parduotuvėse prie darbo arba namų Vilniuje.

REKLAMA

Pasirinkome parduotuvėse nusipirkti po dvi vienodos rūšies prekes.

Tai yra po vieną sveriamą prekę be skenuojamo kodo – obuolį (rinkomės populiariausias arba pigiausias rūšis).

Taip pat po vieną prekę, kurios pirkimui reikalingas amžiaus patvirtinimas. Šiuo atveju – skardinę ar butelį alaus.

Paprastai vaisių, daržovių ir gėrimų skyriai būna skirtingose parduotuvių pusėse, kad pirkėjai praeitų pro kuo daugiau prekių. Kaip ten bebūtų, apsipirkome neskubėdami, sau įprastu ritmu.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nutarėme pirkdami atsiskaityti mokėjimo kortele, nenaudoti jokių prekybos tinklų nuolaidų kortelių.

Apsipirkimas – nuo 2 iki 5 minučių

Kiekvieno apsipirkimo metu laiką skaičiavome išmaniuosiuose telefonuose esančiais chronometrais.

Apsipirkimo laiką matavome nuo pasirinkto obuolio paėmimo į ranką iki kasos kvito išrašymo savitarnos kasoje.

Greičiausiai pavyko apsipirkti Vilniaus Tuskulėnų gatvėje esančioje „Maxima“ parduotuvėje – tam užteko 2 minučių ir 8 sekundžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsipirkimas „Rimi“ parduotuvėje Ukmergės gatvėje truko 2 minutes ir 30 sekundžių.

Žirmūnų gatvėje esančioje „Lidl“ parduotuvėje nuo obuolio paėmimo iki kasos kvito išrašymo praėjo 3 minutės ir 18 sekundžių.

Apsipirkimui „Iki“ parduotuvėje, esančioje P. Lukšio gatvėje, prireikė 4 minučių ir 13 sekundžių.

Galiausiai, apsiperkant „Norfoje“, kuri yra Kalvarijų gatvėje, teko sugaišti 5 minutes ir 3 sekundes.

REKLAMA

Suprantama, visos parduotuvės yra skirtingo dydžio, jose veikia skirtingas skaičius kasų, parduotuvių darbuotojai jas aptarnauja skirtingai, taip pat gali užtrukti, jeigu tuo metu apsiperka daugiau žmonių ar jie perka daugiau prekių, ypač neturinčių BAR kodo.

Vis dėlto eksperimentas parodė, kad ir paprasčiausias apsipirkimas, priklausomai nuo parduotuvės, savitarnoje gali trukti du kartus ilgiau ar trumpiau.

tv3.lt

Šiandien skanuoji pats prekes, rytoj neši pats iš sandėlio į lentynas , ant kiek reikia būti bukam , kad ant galvos myža o tu šauki koks lietus šiltas.
Kvailas klausimas! Jei visi eilėje pirktų po 2- 3 prekes- savitarna, aišku, greičiau! Bet kai visi su pilnais vežimėliais ir sveriamom prekėm- nediskutuotinai reikia įgudusių kasininkų!!!
Neatiminėkim duonos kąsnio iš žmonių.Prekybcentriai gauna didžiulius pelnus,kodėl viena kasininkė turi lakstyti ir iš kasos,ir prie tų savitarnos kasų.Reikia mokėti algas,dalintis pelnu ir dirbančių moterų atsiras.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų