Pasak A.Zalecko, vėjo jėgaines jis ir L.Mačiukas parsivežė iš Vokietijos. Šios 225 kilovatų galingumo vėjo jėgainės gamino elektrą Vokietijoje, bet buvo išmontuotos, nes vėjo sukamus malūnus vokiečiai keičia 1000, 1700 kilovatų galios jėgainėmis.
- Pirkome iš Vokietijos naudotus automobilius, dabar pradėjome pirkti naudotus vėjo malūnus. Laiku suspėjome, nes naudotos vėjo jėgainės tapo populiarios, todėl jų nebeliko, - pasakojo Tauragės verslininkas.
Vėją gaudo iš visų pusių
Vėjo jėgainės pamatams A.Zaleckas iš Kauno parsivežė 175 kubus specialaus betono. Vėją Tauragės verslininkų vėjo malūnai gaudo iš bet kurios pusės, nes jie aplink savo ašį sukasi 360 laipsnių kampu. Kad pradėtų suktis šių vėjo jėgainių malūnai, užtenka penkių metrų per sekundę vėjo stiprumo.
Atsipirks per septynerius metus
Šalia Kęsčių kaimo stovinčios vėjo jėgainės veikti turėtų pradėti rugpjūtį. Elektros tinklams Kęsčių dvynių gaminama elektros energija bus parduodama po 22 centus už kilovatvalandę. A.Zalecko skaičiavimu, jo į vėjo jėgainę investuotos lėšos turėtų atsipirkti per maždaug septynerius metus.
- Jei prieš porą metų dar buvo galima suabejoti dėl investicijų į elektros energiją gaminančias vėjo jėgaines, tai dabar abejonių nebeliko, nes uždarius Ignalinos atominę elektrinę padėtis Lietuvos energetikos sektoriuje gali būti kritiška. Vėjo jėgainių gaminama elektros energija – pigesnė nei šilumos elektrinių gaminama elektros energija, be to, vėjo jėgainės neteršia gamtos, todėl jos turi gerą perspektyvą, - svarstė verslininkas A.Zaleckas.
Arūnas STRIKAITIS