• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais juokaujama, kad kelininkus žiema užklumpa netikėtai. Matyt, panašiai galima pajuokauti ir apie „Regitrą“: vos atšilus joje itin išauga eilės tų, kurie norėtų laikyti vairavimo egzaminus ir gauti teises.

Kartais juokaujama, kad kelininkus žiema užklumpa netikėtai. Matyt, panašiai galima pajuokauti ir apie „Regitrą“: vos atšilus joje itin išauga eilės tų, kurie norėtų laikyti vairavimo egzaminus ir gauti teises.

REKLAMA

Į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Ieva. Ji pastebėjo, kad norint užsirašyti į vairavimo egzaminą, reikia laukti itin ilgai.

„Nesuprantu, kodėl eilėje „Regitroje“ reikia laukti net 1,5 mėnesio, norint laikyti praktikos egzaminą. Dabar žmonės gali registruotis laikyti tik liepos pabaigoje. Čia net ir tie, kurie laiko pirmą kartą“, – stebėjosi mergina.

Vasarą būna daugiau norinčių laikyti

„Regitros“ atstovė spaudai Justina Kazragytė pripažino, kad atėjus, vasarai intensyvesnis metas pastebimas praktikos egzaminų dalyje. 

„Matome tendenciją, kad didžioji dalis būsimų vairuotojų renkasi praktikos egzaminus laikyti šiltuoju metų sezonu, tad natūraliai ilgėja ir eilės visose kategorijose, taip pat papildomai vyksta A kategorijos praktikos egzaminai“, – komentavo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, birželio 12 d. duomenimis, šiuo metu Lietuvoje vidutinis laukimo laikas praktikos egzaminų yra 24,2 d., Vilniuje laukimo laikas ilgiausias – 33,8 d., o, pavyzdžiui, Klaipėdoje vidutinis laukimo laikas siekia tik 18 d.

REKLAMA

„Atkreipiame dėmesį, jog nuolat tvarkaraštyje atsiranda laisvų vietų net artimiausiomis dienomis, nes dalis asmenų, negalėdami atvykti į egzaminą, atšaukia jį ir jų vieta „atsilaisvina“.

Taigi, kviečiame sekti tvarkaraštį, o taip pat, jei yra galimybė, pasitikrinti kitų miestų tvarkaraščius, kur užimtumas gali būti mažesnis“, – patarė J. Kazragytė.

Ji patikino, kad „Regitra“ nuolat imasi priemonių, kurios sudarytų galimybę būsimiems vairuotojams egzaminus laikyti greičiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, dalis padalinių egzaminus papildomai planuoja jų ne darbo metu, t. y. papildomai dirbdami pirmadieniais. Be to, didiname ir žmogiškuosius resursus. Šiuo metu ieškome naujų egzaminuotojų Vilniuje ir Marijampolėje.

Nuolat vertiname situaciją ir, esant poreikiui, žmogiškieji resursai gali būti didinami ir kituose miestuose“, – tikino valstybės įmonės atstovė.

Jos teigimu, egzamino laukimo laiką ilgina ir tai, kad dalis būsimų vairuotojų „Regitrai“ apie negalėjimą dalyvauti egzamine iš viso nepraneša arba tai padaro per vėlai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl „Regitra“ skatina būsimus vairuotojus elgtis atsakingai ir pasikeitus planams atšaukti egzaminą kiek įmanoma anksčiau, kad jų vieta galėtų pasinaudoti kiti.

Jei nepranešite, lauksite ilgiau

Pasak J. Kazragytės, dėl šios priežasties dar praėjusiais metais sugrąžinta 24 valandų taisyklė – prašome būsimų vairuotojų pasikeitus planams atšaukti egzaminą kiek įmanoma anksčiau, bet ne vėliau kaip likus 24 val. iki jo pradžios.

REKLAMA

Jei vis dėlto asmuo to nepadaro, pakartotinai egzaminą leidžiama laikyti ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. 

„Taip siekiama būsimus vairuotojus paskatinti laiku informuoti apie savo pasikeitusius planus ir taip efektyviau valdyti galimų laisvų vietų skaičių. 

Tuo atveju, jei asmuo pageidauja egzaminą laikyti anksčiau, tuomet reikia sumokėti už praktikos egzaminą, į kurį neatvyko, visą kainą. Tokia pati tvarka taikoma ir apskritai neatvykusiems į egzaminą“, – komentavo „Regitros“ atstovė.

REKLAMA

Ji priminė, kad jei praktikos egzamino nepavyko išlaikyti, tuomet pakartotinai leidžiama registruotis ne anksčiau kaip po 7 kalendorinių dienų nuo egzamino laikymo dienos. 

Toks terminas numatytas atsižvelgiant į tai, kad jei asmuo neišlaikė egzamino, jam dar reikia patobulinti tam tikrus įgūdžius. Jei grafike rodomos vėlesnės datos, tai reiškia, kad artimesnių laisvų vietų šiuo metu nėra.

„Visgi visuomet patariame internetu tikrinti tvarkaraščius, kadangi jie vis kinta ir laisvų vietų gali atsirasti artimiausiomis dienomis“, – sakė pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje galiojančius vairuotojo pažymėjimus turi 1,51 mln. gyventojų.

Laikydami B kategorijos teises, pernai iš pirmo karto teorijos egzaminą išlaikė kiek daugiau nei 40 proc. visų bandžiusių tai padaryti.

Praktiką su automatine pavarų dėže iš pirmo karto išlaikė 27 proc., o su mechanine – 26 proc. laikiusių.

 

 

Jei man tas būtų aktualu, ir, tarkim būčiau vilnietis, tai vietoj to, kad laukti "pravažiavimo" bevei pusantro mėnesio Vilniaus eilėje, susirasčiau bele kurį mažą miestą, turintį "Regitros" egzaminavimo skyrių, ir kad eilė tebūtų apie savaitę.

Ir sutaupai ~ 5 savaites, ir daug daugiau šanšų, jog išlaikysi mažam miestelyje, kur tėra du šviesoforai, keturios pėsčiųjų perėjos ir neegzistuoja joks "eismas ratu" arba akligatviai, arba trijų lygių sankryžos...
todėl kad "išsi...ėja"
todėl kad "išsi...ėja"
nes turi monopollį ir neneša jokios atsakomybės regitra. lai suteikia teisę kiekvienai vairavimo mokyklai išduoti teises, ir nebus eilių. Ir netgi ko gero tie vairuotojai išeis geriau paruošti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų