„Aktyviai užsiimame prekybos srautų ir užsienio ekonominių ryšių perorientavimu į patikimus tarptautinius partnerius, pirmiausia BRICS šalis“, – sakė V. Putinas savo įžanginėje kalboje virtualaus BRICS viršūnių susitikimo dalyviams.
BRICS – tai neformali penkių besivystančios ekonomikos šalių grupė.
Pasak V. Putino, per pirmuosius tris šių metų mėnesius prekyba tarp Rusijos ir BRICS šalių išaugo 38 proc. ir pasiekė 45 mlrd. JAV dolerių (42,8 mlrd. eurų).
„Rusijos verslo grupių ir BRICS šalių verslo bendruomenės ryšiai suintensyvėjo. Pavyzdžiui, vyksta derybos dėl Indijos parduotuvių tinklo atidarymo Rusijoje, kiniškų automobilių, įrangos ir technikos dalies mūsų rinkoje didinimo“, – sakė V. Putinas.
Rusija taip pat didina naftos eksportą į Kiniją ir Indiją, kurios naftą supirkinėja su didele nuolaida. Gegužės mėnesį Kinijos naftos importas iš Rusijos išaugo iki rekordinio lygio ir išstūmė Saudo Arabiją iš didžiausio šalies tiekėjo pozicijų.
V. Putinas pridūrė, kad Rusijos finansų įstaigų tarpusavio pranešimų sistema yra atvira penkių šalių bankams ir kad Maskva randa naujų būdų, kaip vykdyti sandorius nesiremiant tokiomis valiutomis, kaip doleris ar euras.
„Kartu su BRICS partneriais kuriame patikimus alternatyvius tarptautinių atsiskaitymų mechanizmus“, – teigė V. Putinas.
Savo kalboje jis apkaltino Vakarus, kad šie pamynė „pagrindinius rinkos ekonomikos principus“, tokius kaip laisva prekyba.
„Tai kenkia verslo interesams pasauliniu mastu, neigiamai veikia iš esmės visų šalių žmonių gerovę“, – sakė jis.
BRICS aukščiausiojo lygio susitikimas, kurį rengia Pekinas, yra pirmasis tarptautinis V. Putino forumas su kitų didžiųjų ekonomikų vadovais po to, kai jis vasario pabaigoje įsakė surengti invaziją Ukrainoje.
Vakarų sankcijos atkirto Rusiją nuo didelės pasaulio ekonomikos dalies ir įstūmė šalį į gilią recesiją. Tačiau Maskva ir toliau uždirba iš eksporto, ypač kylant energijos kainoms. Tarptautinė energetikos agentūra apskaičiavo, kad gegužės mėnesį Rusijos pajamos iš naftos eksporto išaugo iki maždaug 20 mlrd. dolerių (19 mlrd. eurų).
Vasario 24 d. V. Putino paliepimu rusų armija pradėjo kruviną agresiją prieš Ukrainą. Jos metu buvo nužudyti tūkstančiai civilių gyventojų, tarp kurių ir šimtai vaikų.
Rusijai dėl to paskelbtos plačios Vakarų sankcijos. Dėl to agresorė ieško kitų šalių, kur parduoti išteklius ir toliau finansuoti karo nusikaltimus.