Prieš tris mėnesius, kad būsto kainos didės, irgi manė 51 proc., kad mažės, – 9 proc., kad bus tokios pat, – 28 proc. gyventojų. Panašūs gyventojų lūkesčiai, kai maždaug pusė tikisi būsto kainų kilimo, o maždaug dešimtadalis – kritimo, jau vyrauja ilgiau negu metus – nuo 2015 metų birželio.
„Būsto kainų kilimo lūkesčiai dera su būsto ir būsto paskolų rinkos augimu. Ir sandorių skaičius, ir būsto paskolų skaičius, ir vidutinė paskolos vertė pastaraisiais metais didėja. Vidutinės būsto kainos metinis pokytis panašus į vidutinį gyventojų pajamų pokytį“, - sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.
Registrų centro duomenimis, dažniausiai perkamų ir parduodamų senos statybos butų vidutinė kvadratinio metro kaina Vilniuje 2016 m. trečią ketvirtį, palyginti su 2015 m. vidurkiu, buvo 7,8 proc. didesnė, kituose keturiuose Lietuvos didmiesčiuose – 11,2 proc. didesnė. Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis antrą šių metų ketvirtį Vilniuje buvo didesnis 7,4 proc., kituose keturiuose didžiuosiuose miestuose – 8,7 proc. negu prieš metus.
Gyventojų apklausą apie būsto kainų lūkesčius Lietuvoje SEB banko užsakymu atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“ 2016 metų rugsėjo mėnesį. Iš viso apklausta 1 056 Lietuvos gyventojai, kurių amžius 15–74 metai, iš 119 vietovių. Tokios imties rezultatų paklaida neviršija 3 procentų.