Pasaulinėje valiutų rinkoje pagrindinių valiutų porų kursai judėjo permainingai. Rinkos dalyviai sulaukė nemažai ekonominių duomenų. Ženklesniu svyravimu išsiskyrė svaro ir JAV dolerio valiutų pora.
Bendras Europos akcijų biržos indeksas FTSEurofirst 300 pasistiebė 0,15%, nepaisant paskelbtų nuviliančių JAV statybų sektoriaus duomenų. JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 dieną baigė beveik nepakitę. Naftos žaliavos (WTI) barelio kaina buvo pakilusi iki 77,6 JAV dolerių, tačiau ketvirtadienį ryte koregavosi iki 77 JAV dolerių. Aukso uncijos kaina vakar smuktelėjo 0,27% iki 1230,55 JAV dolerių.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kurso dieninis pokytis ketvirtadienį buvo neženklus. Rytinėje prekyboje kursas pabandė įveikti 1.2350 lygį, tačiau nesėkmingai. Dienos prekybą kursas baigė ties 1.2308 lygiu. Šiandien ryte euro ir JAV dolerio kursas smuktelėjo iki 1,2260 lygio.
Paskelbtas euro zonos vartotojų kainų indeksas, kaip ir prognozuota, siekė 1,6%. Didžiausią neigiamą įtaką eurui darė Ispanijos spaudoje pasirodę pranešimai, kad Ispanija derasi su Europos Komisija (EK), Tarptautiniu valiutos fondu ir JAV dėl kredito linijos. Tokias žinias EK suskubo paneigti. Visgi gandai „paliko pėdsaką“. Ispanijos ir Vokietijos obligacijų pajamingumo skirtumas išaugo iki rekordinio dydžio. Prancūzijos prezidentas N.Sarkozy paskelbė apie galimą pensijinis amžiaus ilginimą bei mokesčių didinimą. Panašių veiksmų imasi nemaža dalis Europos šalių. Taip stengiamasi sumažinti išlaidas ir apriboti biudžeto deficito didėjimą. Rinkos dalyviai baiminasi, kad griežti biudžeto apribojimai nesustabdytų ekonomikos atsigavimo.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas didesnę dienos dalį bandė kilti aukštyn ir buvo pasiekęs 1,4850 lygį. Tai buvo „lubos“ ir kursas atsimušęs nudardėjo žemyn iki 1,4730. Svaro ir JAV dolerio kurso dieninis pokytis vakar buvo neigiamas – 0,51%.
Pirmoje dienos pusėje svarui stiprėti padėjo paskelbti geresni nei prognozuoti darbo rinkos duomenys. Bedarbių skaičius sumažėjo 30,9 tūkst., o bendras šalies nedarbo lygis smuktelėjo nuo 8,0% iki 7,9%. Tačiau svarui iš dalies koją pakišo dar ryte paskelbtas smukęs vartotojų pasitikėjimo indeksas, kuris siekė 65 p. (prognozuotas 74). D.Britanija yra užsibrėžusi smarkiai apriboti valstybės išlaidas. Neabejotinai bus mažinamas valstybės išlaikomų biudžetinių įstaigų iždas. Vienas iš lėšų taupymo būdų – atlyginimų ir etatų mažinimas. Tai gali neigiamai veikti darbo rinkos rodiklius. Šiandien D.Britanija skelbia mažmeninius pardavimus. Prognozuojama, kad pardavimai augo 0,1%.
JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas dieną svyravo virš 70 punktų diapazone, tačiau dieną baigė nepakitęs ties 91,37 lygiu. JAV dolerį žemyn spaudė paskelbti JAV statybų sektoriaus duomenys, kurie buvo prastesni nei prognozuoti. Išduotų leidimų statyboms skaičius sudarė 570 tūkst. (prognozuota 630 tūkst.). Pradėtų namų statybų skaičius siekė 590 tūkst. (prognozuota 650 tūkst.). JAV gamintojų kainos mažėjo -0,3% - menkiau nei prognozuota (-0,5%). Prekyba JAV akcijų biržoje prasidėjo indeksų kritimu, tačiau vėliau indeksai sugebėjo atsitiesti. Tai padėjo JAV dolerio ir Japonijos jenos kursui susigrąžinti prarastas pozicijas.
Šiandien JAV skelbia vartotojų kainų indeksą, savaitines bedarbių paraiškas, einamosios sąskaitos balansą, bei Filadelfijos gamybos indeksą. Šios naujienos gali turėti svarios įtakos kursų krypčiai, kurie pastaruoju laiku jautriai koreliuoja su akcijų indeksais. Pastebėtina, kad kylantys akcijų rinkos indeksai signalizuoja apie padidėjusį rinkos dalyvių apetitą rizikai. Tai palanku su rizikingesniais aktyvais siejamoms valiutoms, tarp jų ir eurui.