• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros institucijos uždraudė didžiausią pasaulyje kriptovaliutų biržą – „Binance“.

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros institucijos uždraudė didžiausią pasaulyje kriptovaliutų biržą – „Binance“.

REKLAMA

JK finansų priežiūros tarnyba FCA nusprendė, kad įmonė šalyje nebegali tęsti bet kokios „reguliuojamos veiklos“.

FCA dėl „Binance.com“ taip pat išleido įspėjimą, kuriame vartotojams patariama skeptiškai vertinti reklamas, žadančias didelį pelną investavus į kriptovaliutų rinką.

Šiuo metu reguliacinės institucijos visame pasaulyje kovoja su kriptovaliutų platformomis.

„Binance.com“ yra internetinė centralizuota birža, siūlanti vartotojams daugybę finansinių produktų ir paslaugų, įskaitant įvairiausių skaitmeninių valiutų pirkimą bei pardavimą, taip pat skaitmenines pinigines, ateities sandorius, vertybinius popierius, taupomąsias sąskaitas ar net galimybę skolinti.

„Binance Group“ šiuo metu yra įsikūrusi Kaimanų Salose, o Londone veikia jų dukterinė įmonė „Binance Markets Limited“. Kompanija turi nemažai padalinių visame pasaulyje, o pati „Binance Group“ anksčiau buvo įsikūrusi Maltoje.

REKLAMA
REKLAMA

FCA teigimu, „Binance Group“ priklausančiai įmonei „Binance Markets Limited“ (BML) šiuo metu yra neleidžiama vykdyti jokios reguliuojamos veiklos be išankstinio rašytinio FCA sutikimo. Su šiuo sprendimu įmonė turi sutikti iki trečiadienio.

REKLAMA

Priežiūros institucija taip pat pabrėžė, kad nei viena „Binance Group“ priklausanti įmonė neturi jokios formos leidimo, registracijos ar licencijos vykdyti reguliuojamą veiklą JK.

Nors FCA nereguliuoja kriptovaliutų, jos kompetencijai priklauso kriptoturto reguliavimas, todėl norėdamos reklamuoti ar pardavinėti tokius produktus JK, įmonės turi gauti šios priežiūros institucijos leidimą.

Tai reiškia, kad JK gyventojai negali naudotis „Binance“ paslaugomis, norėdami spekuliuoti ar lažintis kaip kis tokių kriptovaliutų kaip „Bitcoin“ vertė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vartotojai interneto svetainėje vis dar gali nusipirkti arba parduoti kriptovaliutas, nes tokia veikla nėra reguliuojama, „BBC World“ sakė kriptovaliutų analitikas Colinas Stone‘as.

Tačiau „Binance“ „BBC“ sakė, kad FCA įspėjimas neturi jokios tiesioginės įtakos jų tinklalapyje „Binance.com“ teikiamoms paslaugoms.

„BML yra atskiras juridinis asmuo, per „Binance.com“ nesiūlantis jokių produktų ar paslaugų“, – sakė „Binance“ atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Binance Group“ BML įsigijo 2020 m. gegužės mėnesį ir iki šiol vis dar nėra pradėję savo verslo JK ir nesinaudojo FCA leidimais.“

Atstovas pridūrė, kad įmonės santykis su savo vartotojais nepasikeitė, pabrėždamas: „Mes bendradarbiaujame su priežiūros institucijomis ir labai rimtai žiūrime į savo įsipareigojimus. Mes neatsiliekame nuo besikeičiančių šios naujos srities politikos, taisyklių ir įstatymų.“

Prieštaringai vertinama „Binance“ veikla

Tai ne pirmas kartas, kai dėl savo veiklos „Binance“ patenka į priežiūros institucijų akiratį.

REKLAMA

Jungtinėse Amerikos Valstijose, viena iš kompanijai priklausančių įmonių – „Binance Holdings“ – yra akylai stebima JAV vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC), ypatingai jos pareigūnų, kovojančių su pinigų plovimu ir mokestinių nusikaltimų, rašo „Bloomberg“.

SEC panašų įspėjimą apie šią įmonę vartotojams JAV išleido dar balandžio mėnesį.

Šeštadienį „Binance“ pranešė, kad ji traukiasi iš Ontarijo Kanadoje, po to kai Ontarijo vertybinių popierių komisija apkaltino šią ir dar kelias kriptovaliutų mainų platformas provincijos nuostatų nesilaikymu.

REKLAMA

O penktadienį Japonijos finansinių paslaugų agentūra jau antrą kartą per trejus metus perspėjo „Binance“, kad ji šalyje veikia be leidimo.

Viena „Binance“ siūloma paslauga yra galimybė naudoti vietines valiutas kriptovaliutoms pirkti. Kaip pranešė „CoinDesk“, birželio viduryje „Binance“ partneris JAV – „Silvergate Bank“ – nusprendė sustabdyti JAV dolerių indėlių ir atsiėmimo operacijas.

Nors kriptovaliutų birža teigia, kad jai priklausiančios įmonės nėra su tuo susijusios, Nickas Saponaro, ilgametis kriptovaliutų investuotojas ir verslininkas, „BBC“ sakė, kai tai yra gera taktika, siekiant išvengti problemų su priežiūros institucijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Savo veikimo metu „Binance“ yra ne kartą persikėlusi į naujas jurisdikcijas“, – sakė jis.

„Tai įprasta šiems besikuriantiems kripto verslams... Jei reglamentai neatitinka jų poreikių, jie tiesiog perkelia savo veiklą“, – pasakojo verslininkas.

Jo teigimu, dar viena kompanijos valdoma įmonė „Binance. US“ šiuo metu yra viena populiariausių kriptovaliutų biržų JAV, o „Binance“ yra viena didžiausių kompanijų pasaulinėje finansinių technologijų pramonėje.

REKLAMA

„Tikiu, kad jie stengiasi laikytis reglamentų, tačiau tokios įmonės dažnai veikia pagal „prašau atleidimo“ modelį. Jos tikisi uždirbti pakankamai pinigų, kad bet kokios jų gautos baudos būtų visiškai nereikšmingos, palyginus su jų pelnu.“

N. Saponaro, kriptovaliutos „Divi“ ir blokų grandinės (angl. blockchain) mokėjimų ekosistemos „Divi Project“ vienas iš įkūrėjų, sakė, kad tikroji kriptovaliutų biržų problema yra tai, kad jos vis dar yra centralizuotos. Tai reiškia, kad vis dar egzistuoja centrinė valdžia, kuri, beveik kaip bankas, saugo vartotojų pinigus.

REKLAMA

Tai prieštarauja pirminei kriptovaliutų ir blokų grandinių technologijų idėjai. N. Saporano manymu, visi mainai turėtų būt visiškai decentralizuoti, suteikiant galimybę vartotojams pilnai kontroliuoti savo skaitmeninius pinigus.

Tačiau jis pabrėžia, kad skaitmeninės valiutos nėra apgavystė, o finansinių technologijų sektorius galiausiai pasieks savo tikslą.

„Mes pasiekėme 12-uosius kripto pripažinimo ciklo metus. Tai paprasčiausiai užtrunka. Lygiai tie patys dalykai prieš tai buvo sakomi atsiradus internetui“, – aiškino investuotojas.

„Kiekvienos jurisdikcijos valdžia, ypatingai G7, turi skaidriai ir užtikrintai pateikti visas taisykles, kuriose būtų nurodoma ką mes galime, ir ko negalime daryti. Ir šios taisyklės turi atitikti tai, ką iš tiesų daro ši technologija.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų