• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gruodžio 28 d. pasikeitė galimybių paso galiojimo tvarka. Dokumentas nebegalioja gyventojams, kurie pasiskiepijo daugiau nei prieš 7 mėnesius. Taip pat galimybių pasas reikalingas ir vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių. Šie reikalavimai keičia lankymąsi parduotuvėse.

Gruodžio 28 d. pasikeitė galimybių paso galiojimo tvarka. Dokumentas nebegalioja gyventojams, kurie pasiskiepijo daugiau nei prieš 7 mėnesius. Taip pat galimybių pasas reikalingas ir vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių. Šie reikalavimai keičia lankymąsi parduotuvėse.

REKLAMA

Prekybininkai perspėja gyventojus prieš einant į parduotuvę pasitikrinti galimybių paso galiojimo laiką, o vaikus – su savimi nešiotis asmens dokumentą.

Kai kurie buvo pamiršę

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikino, kad nepaisant pokyčių, galimybių pasų patikra vyksta sklandžiai, tiesa, pasitaiko ir nesusipratimų.

„Skenuojant klientų galimybių pasus yra naudojamasi atnaujinta programėle, kuri parodo, ar turimas galimybių pasas ar jam alternatyvus dokumentas galioja pagal naujus Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA

Atvejų, kai galimybių paso galiojimo laikas buvo pasibaigęs, pasitaikė. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus klientai patys pripažino, kad buvo pamiršę atsinaujinti galimybių pasą, tačiau yra paskiepyti 3 vakcinos doze, ir tame pačiame prekybos centre esančioje vaistinėje atsispausdino naują galiojantį galimybių pasą“, – pasakojo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

E. Dapkienė taip pat priminė ir apie pokyčius vaikams.

„Jei anksčiau galimybių paso reikėjo vaikams nuo 16 metų, nuo šiol jo reikalaujama iš vaikų nuo 12 metų ir dviejų mėnesių. Iš vaikų apsaugos darbuotojai nuo šiol gali paprašyti parodyti dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar mokinio pažymėjimą, kuris patvirtintų jų amžių. Klientų srautas yra panašus kaip ir ankstesnėmis dienomis“, – sakė prekybos tinklo atstovė.

Sunku be asmens dokumentų nustatyti vaikų amžių

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė irgi sakė, kad kol kas jokių incidentų dėl galimybių paso tikrinimo nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Eilių taip pat nėra. Mes viską darome, kad klientai apsipirktų greitai, patogiai ir maloniai. Galimybių pasas yra tikrinimas lygiai taip pat, kaip buvo tikrinamas anksčiau – jį tikrina apsaugos darbuotojai prie įėjimų.

Vis dėlto, keičiasi amžiaus cenzas nuo kada reikia galimybių paso, todėl raginame vaikus nuo 12 metų turėti su savimi ir asmens dokumentą. Mat vizualiai labai sunku bus atskirti, kada vaikui yra 11 metų, kada 12 metų ir kada 12 metų ir 2 mėnesiai, būtent nuo tada reikės galimybių paso“, – prašė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojai su tvarka buvo supažindinti iš anksto

Prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė sakė, kad galimybių pasų tikrinimas parduotuvėse vyksta be didesnių nesklandumų.

„Prieš įsigaliojant naujai tvarkai, parduotuvės personalą bei apsaugos darbuotojus supažindinome su pasikeitimais, pasidalinome atnaujintomis instrukcijomis. Galimybių pasų patikra vyksta greitai, taip išvengiant susidarančių eilių. Patikrą vykdo apsaugos darbuotojai, pasitelkdami specialius mobiliuosius skenerius.

REKLAMA

Pirkėjai jau yra įpratę patikrinimui pateikti galimybių pasus arba jiems prilygstančius dokumentus, todėl nesklandumų ar papildomų trikdžių beveik nepasitaiko. Vaikams nuo 12 metų rekomenduojame turėti kokį nors asmens dokumentą, kuris, prireikus, leistų patikrinti vaiko amžių“, – įspėjo prekybos tinklo atstovė.

Galimybių paso tikrinimo tvarka nesikeitė

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė tikino, kad pradėjus įgyvendinti, atnaujintus Sveikatos apsaugos ministerijai reikalavimus dėl galimybių paso, didelių pokyčių nebuvo.

REKLAMA

„Mūsų apsaugos darbuotojai galimybių pasus tikrina įprasta tvarka, skenuodami QR kodus ir taip identifikuodami jų galiojimą. Lygiai toks pats procesas taikomas ir vaikams, kuriems reikalingas galimybių pasas. Iškilus poreikiui įsitikinti dėl jų amžiaus apsaugos darbuotojai gali paprašyti pateikti asmens dokumentą.

Todėl prašome visų klientų pasitikrinti galimybių paso galiojimą dar prieš atvykstant į parduotuvę, kad apsipirkimas būtų kuo sklandesnis“, – priminė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis teigė, kad galimybių paso patikra nepasikeitė.

„Žmonės privalo prieš įeidami į parduotuvę parodyti savo galimybių pasą. Kas jo neturi, į parduotuvę patekti negali. Toks tikrinimas galioja jau seniai. Dėl naujų pakeitimų nebent vėliau gali kilti daugiau nemalonių situacijų, jeigu ko nors neįleisime į parduotuvę.

O dėl vaikų galimybių paso tikrinimo daug problemų nekyla, tokio amžiaus vaikai retai eina apsipirkti“, – sakė prekybos tinklo atstovas.

REKLAMA

Pokyčiai nuo gruodžio 28 d.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo gruodžio 28 d. gyventojams, pasiskiepijusiems pagal pilną vakcinacijos planą prieš daugiau nei 7 mėn., galimybių pasas arba jam alternatyvūs dokumentai nebegalioja, todėl ministerija skatina gyventojus registruotis trečiajai skiepo dozei.

Taip pat galimybių pasas ar jam alternatyvūs dokumentai privalomi ir vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių iki 16 metų amžiaus. Galimybių pasas ir jam alternatyvūs dokumentai išduodami pasiskiepijusiems, persirgusiems ar tyrimus atlikusiems vaikams:

REKLAMA

• ne anksčiau kaip prieš 7 dienas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktas PGR tyrimas arba nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių tyrimas PGR metodu ugdymo įstaigoje ir nustatytas neigiamas rezultatas;

• neribotą laiką išduodamas pasiskiepijus pagal pilną schemą arba persirgus (kai liga patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu) ir pasiskiepijus bent viena vakcinos doze. Šiuo metu sustiprinančiąja doze vaikai nėra vakcinuojami;

• persirgus, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• prieš mažiau nei 60 dienų gavus teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pasiskiepyti pirmą kartą arba gauti sustiprinančiąją COVID-19 vakcinos dozę gyventojai gali registruodamiesi internetu Koronastop.lt arba telefonu 1808. Pasiskiepyti taip pat galima kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, šalies gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

Kas paskiepytas ir turi gpasa tas dūhas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų