Studentų bendrabučiams atnaujinti šiemet skirtos dešimtys milijonų litų, tačiau studentai vis tiek skundžiasi prastomis gyvenimo sąlygomis.
Kai kuriuos bendrabučius visuomenės sveikatos centro specialistai net uždraudė eksploatuoti.
Studentų miesteliuose – įkurtuvių nuotaikos. Tačiau artėjantis savarankiškas gyvenimas džiugina ne visus naujakurius.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga jau keletą metų prašo visuomenės sveikatos centų įvertinti studentų bendrabučių būklę.
„Po visų šitų patikrinimų vieną bendrabutį uždrausta eksploatuoti, kituose bendrabučiuose buvo nustatyti tam tikri pažeidimai: buvo jiems pasakyta, kad turi būti pašalinti tam tikri trūkumai“, – pasakojo Ieva Dičmonaitė, Studentų atstovybių sąjungos atstovė.
Apklausus apie tūkstantį Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų paaiškėjo, jog kone 80 proc. bendrabučių gyventojų nepatenkinti atliekamų remontų kokybe, ypač santechnika.
„Sąlygos nėra tokios blogos, bet ir nėra tokios geros, kokios galėtų būti, esant tokiai kainai, kokią mes mokam už bendrabutį“, – svarstė Andrius Žolynas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas.
Per mėnesį skirtingų aukštųjų mokyklų studentai už bendrabutį moka nuo 150 iki 600 litų.
Švietimo ir mokslo ministerija tvirtina, kad dar vasaros pradžioje opiausioms studentų bendrabučių probelmoms spręsti skirta 30 mln. litų.
„Visų aukštųjų mokyklų, kurios pateikė prašymus, bendrabučiai bus renovuojami ir tai yra daugiau nei 70 bendrabučių tiek kolegijose, tiek universitetuose. Prioritetas yra vidaus apdaila, dušai, tualetai, apšvietimas, durys ir kitos vidinės išlaidos“, – komentavo Gintaras Steponavičius, švietimo ir mokslo ministras.
„30 mln. atrodo didelė suma, tačiau padalinkim 73 universitetams, tai yra bendrabučiams, kurie bus atnaujinti, tai gausim kažkur 400 tūkst. vienam bendrabučiui. Bendrabučiai statyti labai seniai – dauguma reikalauja renovacijos iš esmės, o ne kosmetinio remonto“, – pastebėjo Ieva Dičmonaitė, Studentų atstovybių sąjungos atstovė.
Švietimo ir mokslo ministro teigimu, kai kurios aukštosios mokyklos būtiniausius remonto darbus spės atlikti tik iki naujų metų.
Artimiausiu metu aukštosios ir profesinės mokyklos bendrabučiams atnaujinti galės pasinaudoti ir Europos Sąjungos programos JESSICA lėšomis, pagal kurią bus įgyvendinamos energijos taupymo priemonės. Šiam tikslui skiriama iki 40 mln. Lt.
Lina Laurinaitytė