• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbe metu darbuotojai turėtų ne tik dirbti, bet rasti laiko ir poilsiui, sako darbo teisės specialistė. Tačiau darbuotojai pasakoja, kad ne visiems darbdaviams patinka, kai darbo metu darbuotojai ilsisi.

Darbe metu darbuotojai turėtų ne tik dirbti, bet rasti laiko ir poilsiui, sako darbo teisės specialistė. Tačiau darbuotojai pasakoja, kad ne visiems darbdaviams patinka, kai darbo metu darbuotojai ilsisi.

REKLAMA

Advokatė Evelina Kiznė savo socialinių tinklų paskyrose dalijasi teisiniais patarimais. Vienas jų – apie pertraukėles darbo metu, dirbantiems kompiuteriu – sukėlė audringas diskusijas.

Advokatė atkreipė dėmesį, kad darbuotojai, praleidžiantys visą darbo dieną prie kompiuterių ekranų, kas valandą turi teisę daryti 10 minučių pertraukėles.

Vadinasi, per įprastą 8 val. darbo dieną ilsėtis reikėtų bent 80 minučių arba beveik 1,5 val.

Darbo metu bijo ilsėtis

Tuo metu gyventojai socialiame tinkle diskutavo, kad darbo metu dažniausiai bijo ilsėtis.

„Na, nežinau, stengiuosi visą laiką sėdėti prie kompiuterio, tik į tualetą nueinu kelis kartus ir papietauti. Daugiau visą dieną dirbu.

REKLAMA
REKLAMA

Manau, vadovas iš karto atkreiptų dėmesį, jeigu pradėčiau kažkur vaikštinėti ar darbo metu ilsėtis“, – rašė moteris.

Tuo metu kita moteris pasakojo, kad darbe kolegos skundžia vieni kitus vadovui, jeigu kažkas vėliau ateina į darbą ar anksčiau iš jo išeina.

REKLAMA

„Tad, ką kalbėti apie pertraukėles – pas mus tokių dalykų paprasčiausiai nėra, turime tik pietų pertrauką“, – rašė moteris.

Tačiau buvo ir tokių komentatorių, kuriuos ilsėtis skatina ir patys darbdaviai.

„Darbe turime ir stalo futbolą, ir jogos kambarį. Todėl tikrai nesėdime visą laiką palinkę prie kompiuterių. Turime laiko ir pailsėti. Žinoma, poilsis darbui netrukdo – darbus irgi suspėjame padaryti“, – tikino moteris.

Kitas komentatorius pažymėjo, kad reikėtų orientuotis į darbo rezultatą, o ne išsėdėtą darbe laiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Esu vadovas, vadovauju nedidelei žmonių komandai. Darbuotojai patys renkasi darbo laiką, žinoma, jie turi apie tai pranešti. Tačiau man nesvarbu, ar žmogus 7 val. ryte, ar 9 val. ryte pradės darbus.

Svarbiausia, kad viskas būtų padaryta. Taip pat neseku ir pertraukėlių ar ką per jas žmonės daro“, – rašė vyras.

Pertraukėlių metu apsipirkinėja

Tačiau tikrai ne visi darbuotojai baiminasi darbo metu ilsėtis ar kitaip išnaudoti trumpas pertraukėles. Štai nemaža dalis darbuotojų darbo pertraukėles išnaudoja apsipirkimui internetu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai „Venipak“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 24 proc. respondentų dažniausiai apsiperka savaitgalių vakarais.

39 proc. – darbo dienomis po darbo valandų. 17 proc. sakė internetu apsiperkantys iš ryto darbo dienomis.

O bene trečdalis lietuvių mėgsta apsipirkti būdami darbe: 14 proc. į internetines parduotuves užsuka per pertraukėles, o 12 proc. – per pietų pertrauką.

„Mobilieji įrenginiai ir augantis jų vartojimas suteikia galimybę internetu apsipirkti praktiškai bet kuriuo metu, net per pertrauką darbe.

REKLAMA

El. komercijos srityje dirbantiems marketingo specialistams šie duomenys rodo, kad internete su patraukliais pasiūlymais pirkėją galima sugauti bene visada“, – tikino „Venipak“ atstovė.

Ne visi žino, kad turi teisę ilsėtis

Advokatė Evelina Kiznė priminė darbuotojams, kad, jeigu jie visą dieną dirba kompiuteriu, turi teisę į reguliarias 5–10 minučių trukmės pertraukėles kas valandą per visą 8 valandų darbo dieną.

„Šios pertraukos prasideda po pirmos darbo valandos ir tęsiasi kas valandą iki darbo dienos pabaigos. Jeigu darbo diena – ilgesnė ir trunka 12 valandų, per pirmąsias 8 valandas taikomos tos pačios pertraukų taisyklės, o likusį laiką darbuotojas turi teisę į 15 minučių pertraukėles kas valandą.

REKLAMA

Svarbu pabrėžti, kad šios pertraukėlės įskaičiuojamos į darbo laiką ir už jas mokamas įprastinis atlyginimas. Tokios pertraukos yra būtinos, siekiant mažinti nuovargį ir įtampą. Rekomenduojama per jas atlikti specialius akių bei fizinius pratimus darbo vietoje ar poilsio patalpose“, – komentavo advokatė.

Anot E. Kiznės, darbdaviai privalo laikytis nustatytų higienos normų ir užtikrinti, kad darbuotojai gautų šias pertraukas.

„Darbuotojams suteikiama galimybė pasirinkti, ar nori jomis pasinaudoti, tačiau būtina suprasti, kad šios pertraukos yra skirtos jų sveikatos palaikymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbdaviai, kurie nepaiso teisės aktų ir draudžia darbuotojams pasinaudoti pertraukomis, gali būti baudžiami administracine tvarka“, – įspėjo advokatė.

E. Kiznė atkreipė dėmesį, kad ne visi darbuotojai yra informuoti apie šią teisę, o kai kurie dėl įvairių priežasčių vengia jomis naudotis, bijodami atrodyti neproduktyvūs, išsiskirti iš kolegų.

„Tačiau svarbu pabrėžti, kad šios pertraukos yra pakankamai trumpos ir nesukelia didelio nepatogumo nei darbdaviui, nei kolegoms.

Todėl darbuotojai gali ir turėtų drąsiai rūpintis savo sveikata, naudodamiesi šiomis pertraukomis, kurios gali apimti trumpus pasivaikščiojimus iki poilsio zonos, vandens atsigėrimą ar tiesiog trumpą pertrauką nuo kompiuterio ekrano žiūrint pro langą“, – patarė advokatė.

Paskirstytas tas pailgėjimas darbe. Žmogus dirbantis gamykloje arba prie konvejerio, beveik neturi laiko į tualetą nueiti. O valdininkas tiesiog ateina į darbo vietą pakeisti aplinkos ir pailsėti, nes jo darbą padaro personalas. Tai gal reiktų ir atlyginimus sureguliuoti, pradedant valdininkui už poilsį minimumas, o paskui didėja tiems darbuotojams, kurie dirba vis daugiau. Logiška būtų valdininko alga sukeisti su darbininko alga. Vien pagal sukurtą BVP.
Ne darbdavys,o darbsamdys. Samdantis darbuotojus,kad GAUTŲ jų darbą. Žurnaliūgos viską pateikia atvirkščiai.
Dabar galim ir ilsetis ,daug svogeriu , giminaiciu ir nedirba tipo ju darbas nuotolinis kaip prie sovietu budavo knygele dirba o jie uzsiimdavo spekuliacija , darbininkams tikrai prastai tokie kasciai turi dirbt dar ir moket nenori o jie priversti dirbt o prarade sveikata jie jau nereikalingi ir invaduma gaut problema .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų